iOS14 - megathread

dzięki - zaryzykuję i zainstaluję :slight_smile:

Hej to znowu ja :slight_smile: Jak przejść na betę publiczną? :slight_smile:

Z tego co pamietam, to wystarczy usunąć profil bety developerskiej i pobrać publiczny.

muszę pogrzebać bo właśnie tak próbowałem ale ciągle wraca ten sam co był

Usuwasz profil bety, robisz aktualizację :stuck_out_tongue:
Dodajesz profil public bety, robisz aktualizację :smiley:
Trochę upierdliwe, ale powinno działać, skoro najbardziej oczywisty sposób nie działa :stuck_out_tongue:

PS a jak nie to restore do iOS13 i wgranie profilu public beta 14

po usunięciu profilu nie mogę zrobić aktualizacji - będe musiał chyba jednak najpierw downgradować do 13 Ale to już później (w domu) bo mi teraz czasu w robocie za dużo zabierze :wink:

Deweloperska beta 2 i publiczna beta 1 to to samo, wiec nie dostaniesz teraz żadnego update’u. Nie musisz do niczego downgrade’owac.
Usuwasz profil deweloperski, instalujesz publiczny i czekasz na Public Beta 2 za jakieś niecałe dwa tygodnie. Wtedy dostaniesz update.

2lajki

Dzięki za info - trochę się zgubiłem :slight_smile: To ja już nie wiem jaki mam profil i czy musze coś robić :slight_smile:

Jeśli ma to dla Ciebie jakieś znacznie, to ja najczęściej robię tak, ze instaluje developerski profil w dniu dub duba, a potem przechodzę na Public Betę jak tylko ta się pojawia.
Śmiało możesz odinstalować ten profil, który masz i pobrać nowy stad:
https://beta.apple.com/betaprogram/

To zawsze trochę bezpieczniej, bo jeśli będzie jakiś mega fuckup brickujacy telefony, to ten ekstra dzień czekania (bety publiczne najczęściej wychodzą dzień po developerskich) może uratować Ci tyłek.

2lajki

Jeśli ktoś myśli o instalacji ipadOS na urządzeniu na którym korzysta z wideokonferencji w MS Teams to powinien się zastanowić. Na Ipadzie Air3 i Pro11 podczas zmiany kamery/źródła udostępniania ekranu następuje reset całego urządzenia.

2lajki

Tak z ciekawości, jak już macie te bety to możecie sprawdzić czy naprawili robienie panoram iPhonem. Bo od kilku wersji zrobienie dobrej panoramy “z reki” graniczy z cudem. Kiedyś to super działało. :slight_smile:

Hmm, a mozesz dokładnie opisać w czym problem? Bo ja nigdy nie zauwazylem problem z panoramami na IP.

1lajk

SOA #1 :slight_smile:

A jaki masz telefon?

iPhone Xs

To nie wiem, miałem iPhone SE było wszystko Ok (gdy iPhone nie był na dobrym poziomie pojawiał się czarny pasek na gorze lub dole, a teraz obraz nie pasuje do siebie) później gdy wymieniłem telefon na 8 plus zepsuło się i teraz na 11 pro dalej jest niedobrze. Trzeba się mocno postarać żeby dobrze wyszło

Ale gowno ten iOS 14… mogłem ciągnąć od lewej widżet z ulubionymi kontaktami albo pogoda i tego teraz nie ma 🤦🏻 Nie polecam…

Zamiast mordek mogę dodać skróty co jest dla mnie bez sensu. Ta pogoda co się nie ładuje nawet po restarcie telefonu XD

U mnie wystarczyło usunąć i ponownie dodać widget. Pamiętaj, że to Beta.

2lajki