iOS14 - megathread

Po wczorajszym Keynote WWDC 2020 pojawiły się bety systemów. Dostępne są na https://betaprofiles.com. Pamiętajcie, że to 1 (SŁOWNIE: PIERWSZA) beta developerska, więc mogą się tam dziać dziwne rzeczy i raczej nie polecam instalować na waszym głównym urządzeniu.

Zacznę od iOS 14, poniżej znajdziecie linki do tematów o MacOS Big S(i)ur i WatchOS 7. (pojawią się póżniej)

Poniżej znajdziecie listę urządzeń kompatybilnych z iOS14.

Apki banków działają bez problemów, logowanie za pośrednictwem FaceID również. Sprawdzone na Millenium, mBank i Pekao SA (PeoPay).

Widgety

Jedną z nowości* są widgety, na razie dostępne są widgety:

  • Mapy (tylko te od )
  • Zdjęcia
  • Pogoda
  • Calendarz
  • Bateria
  • Notatki
  • Przypomnienia
  • Czas przed ekranem
  • Skróty
  • Sugestie Siri
  • Dodatkowo w przypadku sparowanego  Watcha dostępny jest też widget Fitness.

Zupełnie nowym widgetem jest Smart Stack. Który pozwala “zestackować” kilka widgetów w jeden.

Widgety są dostępne w wielu rozmiarach. (2x2, 2x4, 4x4)

Poniżej znajdziecie kilka z nich:



Homescreen

Od teraz na homescreenie nie musimy mieć wszystkich swoich aplikacji. App Library jest jak app drawer na Androidzie.
IMG_4442
Przy próbie usunięcia aplikacji możemy ją albo ukryć z homescreenu i dodać do App Library lub całkowicie usunąć z urządzenia.

Nowe aplikacje nie muszą się już pojawiać na homescreenie.

Połączenia

Połączenia wreszcie nie zajmują całego ekranu.

Wiadomości

Odpowiedź na daną wiadomość.

Aparat, uprawnienia aparatu i mikrofonu

Dla starszych iPhonów pojawił się nowy wygląd aparatu, dodatkowo w prawym górnym rogu widać zieloną kropkę. Pojawia się kiedy kamera jest w użyciu. Podobnie jest z microfonem, obok pojawia się wtedy pomarańczowa kropka. Kiedy jakaś aplikacja użyje kamery, to przez chwilę po jej wyłączeniu w górnej części control center widnieje nazwa tej aplikacji.

Tracking report

W Safari na iOS też pojawiła się zakładka Tracking report.

13 polubień

Od siebie dodam, że stuknięciem w tył iPhone można wywołać wybraną akcję albo skrót :slight_smile:
Działa nawet w case.

7 polubień

Hotspot Sharing w rodzinie już był w iOS 13

1 polubienie

Sztos!!!

u mnie to jest jakoś zbyt czułe, i czasem jak złapie telefon to się aktywuje :confused: ale w końcu to beta xD

1 polubienie

Mam podobnie jak odkładam telefon na biurko :worried: Betę zainstalowałem z pełną świadomością jak to się może skończyć, ale jest podejrzanie stabilna jak na razie :thinking:

1 polubienie

Obraz

Wchodzę.

Ja równie :slight_smile:

Ciekawy feature, jeszcze nie wiem jak się sprawuje:

znowu_obróciło_zaraz_nie_wytrzymie.jpg

5 polubień

Na Daily phone?

Ciekawe jakbyś powpisywał wpisał na YT różne syreny itd i sprawdził w praktyce :smiley: może nagrywa się sample jak brzmi:
dzwonek do drzwi
karetka
itd i potem sobie dobiera jakiś alarm w zależności od źródła dźwięku :slight_smile:

Nie wydaje mi się. :peanuts: ma 11 jakąś :wink:

Nope, mamy tutaj 6s leżącego sobie w szafce, więc go wykorzystam

Działa Wam poprawnie internet po LTE (Orange Flex)?
U mnie sporo aplikacji nie ma komunikacji, po WIFI działają normalnie.
Speedtest o dziwo na LTE działa.
Mail, www i inne typu mbank, inpost nie.

Ja na wsi mam tylko swojego xr więc nie będę ryzykował. Ale kusi mnie by na  iPad zainstalować.
Najbardziej w bocie brakuje mi obrazków :joy:

Moje gwizdanie rozpoznało jako syrenę alarmowa :slight_smile:

1 polubienie

iOS 14 adds new AirPods optimised charging feature to reduce battery ageing

https://9to5mac.com/2020/06/23/ios-14-airpods-optimized-charging/

Działa revolut?

Tak