iOS v Android - obalamy mity

Zainstalowałem 14.3. Wszystko jest brzydkie i nielogiczne :wink::sob:

W sumie to po tych pytaniach @Tadek widzę teraz o jakich ograniczeniach androidziarze mówili. Chyba mam to szczęście, że żadnej z tych rzeczy nigdy nie potrzebowałem, wiec nie czuje się ograniczany.
To trochę tak, jakby ktoś mi powiedział „nie wolno Ci pić piwa na Marsie” :wink:

6 polubień

Co jest nielogiczne?

2 polubienia

Wszystko (drama queen mode:ON)

Dlaczego nie mogę odblokować Chromebooka ajfonem :sob:

:wink:

1 polubienie

Tak są syfiaste aplikacje, klony aplikacji i syfiaste podróby aplikacji z iOS. (Swoją drogą to samo w Chrome Web Store). Jeśli chodzi o aplikacje niskiej jakości - po prostu mała liczba instalacji i/lub niskie oceny i/lub developer krzak → nie warto instalować. I w tej ostatniej kwestii mam zbliżone doświadczenia z iPadem.

Wydaje mi się, że nie zaobserwowałem w ostatnich 4 latach (Xiaomi za 180 USD i OnePlus), a na pewno nie tak jak wcześniej. Na Androidzie składa(ło) się na to więcej elementów mam wrażenie, jedna sprawa to było starzenie i zamulanie pamięci flash a druga aktulizowanie “podstawowych” aplikacji poza głównymi update’ami OS.

Poza Pixelem imo. niczego nie można być pewnym. Z tym OnePlusem to też różnie bywa, starsze urządzenia mają najniższy priorytet.

nie wiem

nie

99% czasu jest ok, systemowa jest aktywowana w aplikacjach banku lub managerach hasel.

Zainstaluj sobie 3rd party, a pozniej usun systemowa - redukuje ten problem do minimum.

Typowe rozmowy Piotrka z Tadkiem

6 polubień

Ten mit ma swoje korzenie w “cudownej” iteracji Androida, nazywanej onegdaj Samsung Touchwizz. Matko jakie to było złe.

1 polubienie

Tak, to było okropne. Ta nakładka była bezużyteczna w każdej wersji. Bardzo dobrze, że Samsung zrezygnował z tego badziewia.

2 polubienia

Nie no. Ja w ogóle to bardziej żartuje, niż tak na serio. Gust aside, jestem świadomy, ze do niektórych rzeczy android jest lepszy, tak jak do niektórych lepszy jest iPhone.
Dopóki mamy argumenty, dopóty jest super.

Trochę mnie drażni tylko hipokryzja użytkowników. Po obu stronach.
Usunięcie minijacka, czy ładowarki to były heheszki i skandal dopóki producenci androidów nie zrobili tego samego. Wtedy spoko i normalna kolej rzeczy.

Ajfoniarze to samo. 5G nikomu nie potrzebne, dopóki nie ma w iPhone’ach. Jak już jest to o matko five geeeeee. Ja dalej uważam, ze 5G to na dziś kupa i nie ma się czym jeszcze zachwycać. Motywy niepotrzebne i customizacja meh, ale jak można utrudnić sobie życie zmieniając ikony przed widgety to świat stanął na głowie. :man_shrugging:t2:

Rozumiem natomiast niechęć do Apple u nie wiem, dajmy na to Hindusów. Gdybym nowy iPhone kosztował mnie pół roku pracy, to tez wyrobiłbym sobie nienawiść do marki. Lepiej nie lubić, niż chcieć, ale nie móc mieć.
To nie znaczy, ze szanuje takie głupie hinduskie gadanie w komentarzach pod recenzjami sprzętu Apple. Nie szanuje, bo to fałszywa narracja. Ale rozumiem.

Zreszta dlatego gardzę niektórymi pseudotechnologicznymi kanałami na YT (Unbox Therapy na przykład), które patrzą w staty, widza ze 50% ich widowni to Indie i nagle pojawia się jakaś niewidziana wcześniej niechęć do Apple.

5 polubień

:green_heart: Tru story

4 polubienia

No mnie nadal o to boli dupa, więc tak nie do końca.

5 polubień

To akurat ma sens, czemu Google ma znać moje hasła? :slight_smile:

Dla mnie to też ma jak najbardziej sens.

Można mieć 3 języki jednocześnie, przynajmniej na GBoard

Na SwiftKey niestety nie :sob:

1 polubienie

Zdecyduj się jakiego języka chcesz używać, Polska dla Polaków xD

4 polubienia

Czechy dla Czechów i Polaków! Księża na Księżyc!

4 polubienia

Nie widzę za bardzo zachwytów nad 5G. Słucham kilku podcastów amerykańskich czy ogólnie portale.

Osobiście uważałem, że nie ma sensu tego wkładać do telefonów teraz. Marnuje tylko baterie. Ja jeszcze lte nie mam a co tu mówić o 5G. 10 lat pewnie jeszcze jak nie więcej.

1 polubienie

To tak apropo czego? Telefony kupowane dziś będą żyć 3 lata, a te z ios pewnie i 6 bo sami tu chwalicie długi support. Myślisz że za 3 lata 5g nadal będzie ciekawostką?