iOS App + React + Wordpress [Szukam]

Ciężko będzie to wyjaśnić ale myślę że małymi krokami jakoś się uda z Waszą pomocą.

Więc szukam kogoś kto ogarnia takie tematy, albo i więcej, tak na prawdę trudno mi powiedzieć kogo szukam bo słabo się na tym znam więc może podpowiecie też jaki kierunek obrać i o co w tym chodzi, ale do rzeczy.

Mój szef wymyślił sobie jakiś czas temu developera jak dobrze pamiętam od ReactJS (ale tu mogę grubo się mylić) który stworzył wersję web portalu działającą na zasadzie excel, zbierane są tam wszelkie wyliczenia i na podstawie jak kręci się biznes wyliczane najróżniejsze cuda włącznie z tym jak ułożyć ludziom grafik na kolejny tydzien. Oprócz tego działa wordpress który zawiera trochę formularzy, pdf itd.

Pytanie teraz czy te języki mogą się jakoś dogadać i czy jest możliwość przy użyciu tych dwóch rzeczy scalić to w jednym miejscu którym będzie aplikacja iOS/Android + web

Więcej szczegółów mogę podać później lub na priv jeśli ktoś jest zainteresowany i jeśli to ma ogólnie jakiś sens.

Czyli masz aplikacje webowa. Jesli jest dobrze napisana i ma backend z normalnym API, to napisanie aplikacji na telefon jest mozliwe. Alternatywnie mozna przerobic aplikacje webowa tak, aby byla przyjazna dla ekranu telefonu (responsive layout).

Wordpress pewnie tez ma jakies API, a na pewno mozna sie dostac do jego bazy danych.

Wiec tak, da sie to zrobic.

Z tego co wiem to korzysta z API google, np przy naszym logowaniu jesteśmy autoryzowani mailem z google, czy sama aplikacja ma swoje API tego już nie wiem, czy ma backend tego też w sumie nie jestem w stanie zweryfikować obecnie, nie jest też w pełni responsive, bo dane które tam są muszę przewijać od lewej do prawej, tekst jest za duży itd, choć już samo menu tej aplikacji na iOS jest responsywne.

Wordpress chyba ma jakieś API, z całą pewnością ma bazę danych, pytanie teraz czy jest opcja i sens robić połączenie z Wordpress do tej aplikacji czy pozbyć się wordpress i opierać na samej aplikacji, czy może np wystarczy napisać jakąś wtyczkę do wordpress tak żeby używając np formularzy na wordpress ich dane leciały do aplikacji.

Jeśli ma być IOS i Android, i ma być tanio, to albo opakować webowa apke, albo flutter.

Ta apka liczy, ale część danych jest wstukiwana manualnie a część pobierana chyba z archiwalnych arkuszy Google które mamy.

zależy co znaczy tanio, bo nie koniecznie musi być tanio, może drożej będzie ok, pytanie jak by to działało, zobacze też co to ten flutter

Ten temat został automatycznie zamknięty 29 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.