iOS 15 - ciekawe znaleziska i nowości w systemie

Hej,
tematu o znaleziskach i nowościach w iOS 15 nie ma chyba jeszcze. Wrzucajcie wszystkie łamiące nowości i znaleziska, które wam zrobiły dzień albo zauważyliście. Pewnie masę nowości ominąłem, a warto by coś przestawić, albo zacząć używać na co dzień.

  1. Pierwsze które wychwyciłem: app library → kategoria finanse już nie jest połączona z kategorią biurowe (nie jestem pewien, czy było w 14 połączone z biurowymi, ale finanse były podpięte pod coś innego) :slight_smile:

  2. Drugie - iPhone SE 2020 jest zdolne do animoji - w momencie edycji mimo braku faceID mordka się ładnie animuje, ale gdybym chciał nagrać animoji jak w modelach z faceID i wysłać w wiadomości to nie mam takiej opcji. Tak samo w aplikacji Clips to to nie działa.



  3. Tekst na żywo zarówno w aparacie jak i na zrobionych zdjęciach - kopiowanie z kamery to złoto. Ale trzeba to włączyć ręcznie w ustawieniach opcji językowych.

1 polubienie

Nie wiem czy to było wcześniej ale można złapać palcem kilka obrazków na przykład z wyników wyszukiwania i przerzucić do dowolnej aplikacji.

1 polubienie

White noise - w systemie nazywa się background noise, jest kilka do wyboru. Wcześniej używałem do tego celu dedykowanej aplikacji.

1 polubienie

U mnie (też iOS15), wciąż połączone:

Pokaż gdzie bo nie mogę znalezc

Settings > Accessibility > Audio/Visual > Background sounds

Ale to jest meh.

Dark Noise król.

2 polubienia