Inteligentne nawadnianie

Cześć,
przymierzam się do założenia linii kroplującej w foliaku (namiocie foliowym) w ogrodzie. Szukam jakiegoś smart sterownika na kran, którym będę mógł zarządzać poprzez aplikację lub w ogóle przez Google Home. No i żeby nie pchać się w koszty bo to tylko pomidory :smiley:
Coś takiego:

  1. 5 V Z gumowymi uszczelkami WIFI Pilot 10560646680 - Allegro.pl
  2. Sterownik zawór ZigBee TUYA do nawadniania ogrodu 10229882108 - Allegro.pl plus branka: Centralka Bramka ZigBee WiFi TUYA Smart Life 9431458321 - Allegro.pl

Zigbee jest obsługiwane przez Google Home?

1 polubienie

O nawadnianiu się nie wypowiem, bo się nie znam, ale:

Zależy od bramki, do której podepniesz urządzenie. Jeśli wspiera GH to tak, samo Zigbee nie ma tu nic do rzeczy.

Orientujesz się czy ta z linku to potrafi?

Wygląda na to, że tak. Można dodać usługę TUYA do GH.

1 polubienie

image

Tomato Europe leaves the chat

9 polubień

TUYA się integruje z GH bez problemu, jedyne nad czym bym się zastanowił to czy koniecznie chcesz bramkę tylko z wifi. Ja wolałem z połączeniem kablowym i znalazłem za 70 zeta nową bramkę Lidla (SilverCrest). To jest dokładnie to samo, tak samo się dodaje do smartlife itd.

1 polubienie

Z tym połączeniem kablowym to jest generalnie dobry pomysł. Ale namiot stoi w głębi działki i nie ma opcji ja podciągnięcie kabla.

A żadnego systemu nawadniania normalnego nie chcesz sobie zamontować? Wystarczy kran przedłużyć zeby mieć jeszcze jedną wylewkę.

Ja mam system TORO i nie jest to jakaś górna półka pewnie, ale sprawdza się. Włącza się zgodnie z wilgotnością gleby, jest czujnik deszczu. Włączam wiosna i wyłączam jesienią.

Aha i nie jest ‚smart’ w rozumieniu integracji z czymkolwiek.

1 polubienie

Wodę mam podciągniętą, prąd i internet też. Chciałem coś Smart właśnie. Ale chyba tanio się nie da. Gardena ma fajny system ale to już drogo fest.

Możesz podrzucić linkiem do swojego zestawu?

1 polubienie