Inteligentne mieszkanie

Hej, chciałbym zainwestować w oświetlenie i termostaty, które łączą się z HomeKitem od Apple’a. Dopiero zaczynam o tym czytać i czuję, że mnie to przerasta.

  1. Czy możecie polecić zestawy żarówek i listwę LED do kuchni? Philips/Ikea/może coś innego? Zawsze trzeba dokupić jakiś mostek?
  2. Czy ktoś z Was może polecić termostaty do grzejników w domu? Eve Thermo | evehome.com - ten model najbardziej mnie zainteresował, ale może macie coś innego do polecenia?

W mieszkaniu jest HomePod Mini i pewnie w najbliższej przyszłości kupimy Apple TV.
Mamy w planach rozbudowywać inteligenty dom pod HomeKit.
Z góry dzięki za pomoc! :heart:

1 polubienie

Polecam Ci ten temat :blush:

9 polubień

Moja porada. Start small.
Jeśli masz trochę kasy na gadżety to po prostu coś poczytaj trochę (ale serio tylko trochę) i to kup i zobacz co Ci odpowiada.
Ja preferuje Zigbee, jeszcze fajniej by było iść w zwave które nie będzie blokowało częstotliwość wifi.

Mam Eve Thermo i go lubię, mimo, że brak współpracy z innym czujnikiem ale trudno.
Łączy się bezpośrednio do Apple TV lub HomePod bez żadnych bramek.
Działa bo od kiedy go mam skończyły się kłótnie z małżonką, że jest za zimo lub za ciepło. Działa samo według harmonogramu i jest git.

4 polubienia

tak przyszlosciowo to chyba raczej Matter, ktory jak rozumiem jest rozwinieciem Zigbee

Problem w tym ze matter jest jeszcze nie powszechny.
Inna sprawa, jeśli chodzi o sticki do Zigbee napotkałem wiadomość ze jeden z nich ma wspierać matter (czyżby miał tłumaczyć urządzenia zigbee na matter?).