InPost dogadał się z AliExpress. Przesyłki z Chin trafią do polskich paczkomatów

Nie wiedziałem nawet gdzie to wrzucić, ale news jest poważny.
Pełny tracking paczki z Chin + odbiór w paczkomacie? Jestem na tak :smiley:

11 polubień

Pełny tracking przy paczkach powyzej $5 i tak był w ostatnim czasie, bo przychodziło Pocztexem, ale spoko by było móc paczuchy odbierac z oaczkomatu, zamiast latać na pocztę jak się w skrzynce nie mieszczą.

3 polubienia

Ja latam nawet jak się mieści, bo listonosz nosi same awiza. A Paczkomat wciąż przepełniony i muszę odbierać w sklepie.

1 polubienie

U mnie listonosz tez nosi same awizo, za to paczkomatów mam 5 albo 6 w promieniu 500m od domu.

Ja paczki z Chin odbieram gdy w trackingu jest info, że przesyłka dotarła do urzędu pocztowego. Awizo przychodzi czasami nawet i po tygodniu od odbioru na poczcie :joy:

Czy paczkę, która nie weszła do paczkomatu bo przepełniony można skierować do innego paczkomatu zamiast do sklepu? Bo ja po drodze z pracy mam ich ze trzy, a sklep już jest często zamknięty jak jadę z pracy. A nie trafiłem na taką opcję nigdzie.

Czemu do pracy nie zamawiacie sobie paczek?

Mi zawsze przychodzi zapytanie mailem czy chcę przekierować i nigdy nie proponują nic innego niż pobliskie paczkomaty :smile:

Bo może nie każda firma ma to pozwala? Pracowałem kiedyś w firmie, w której procedury były takie, że każda przesyłka nie zamawiana, która była zaadresowana inaczej niż na panię z recepcji była nie odbierana.

Bo pracuję w trzech różnych gabinetach. Nigdzie nie jestem codziennie. Jak w zły dzień przyjdzie paczka to tracę co najmniej dwa dni. Wciąż szybciej mi odebrać z paczkomatu niż w pracy w niektórych przypadkach.

Rozumiem, zamawianie do pracy traktuje jako najwygodniejsze dla mnie. Później odbiór na poczcie (bo mam po drodze z pracy), a na koniec paczkomaty. :slight_smile:

Dla mnie poczta odpada - przy ich godzinach otwarcia nie mam szans odebrać niczego poza jednym dniem w tygodniu kiedy są czynni do 19.

1 polubienie