Idzie zima czas na nowy PIEC

Hej

czy jest tutaj ktoś kto pomoże w wyborze podzespołów do nowego PC, głównie gry, kwota do wydania to 5500 bez monitora

pozdro

To też kwesta w co chcesz grać oraz w jakiej rozdzielczości.

Jaki komputer kupić? Zestawy komputerowe na listopad 2019 (strona 12) | PurePC.pl Zerknij sobie tutaj. Przeważnie całkiem spoko konfigi mają.

coś na moje oko do kitu są te konfigi. W każdym max to 16GB RAMu. Serio? Nawet do grania to już 32GB chyba jest standardem.

To akurat można dokupić jeszcze dwie kości i będzie niecałe 5500 więc się wszystko zgadza. No i nie zgodzę się, że 32 to standard. 16GB, z niskim opóźnieniem dalej solidnie się broni.

nie wiem do gamoniu jak to jest, więc napisałem “chyba”, ale jak 16 nadal to git. W każdym razie pewnie byłby uzysk z 32GB.

Do grania by nie bylo. jeszcze nie ma gier ktore tak by obciazaly pamiec. Szybkosc pamieci jest istotna. Szczegolnie jezeli skladasz na AMD Ryzen. Ilosc powyzej 16 juz nie.
Jedyny scenariusz w tym momencie to taki ze otwierasz spora ilosc programow, okien przegladarki i tak dalej. A potem odpalasz gre.
Osobiscie nie polecam :grin:

Co do zestawu. ja w chili obecnej celowalbym cos za platformie AMD Ryzen 3 generacji. na przyklad R7 3700X. Plyta niekoniecznie X570, X470 lub nawet B450 obsluza rownie znakomicie.
Dobre i co wiecej szybkie pamieci.
Karty od NVidia (nadal niestety) ale z seri Super.
Reszta komponentow to wedlug uznania.
Szczerze mowiac juz od dawna przestalem polecac konkretne komponenty. kazdy ma inny gust i preferencje.
Kilka razy w przeszlosci uslyszalem. “A dlaczego to a nie tamto. Moj kolega mowil ze to co polecasz to gniot.”
Nieistotne ze ja od lat 90 hobbystycznie i zawodowo zajmuje sie komputerami :grin: “kolega” ma wiekszy “prestiz” wiec odpuscilem sobie. Wiec wybacz @macko ale akurat moje rady beda dosyc ogolne.