iCloud a synchronizacja w Windows

Cześć,

Czy ktoś z Was próbował konfiguracji iCloud/ iCloud Drive z folderami w windows? Aktualnie korzystam z google drive, ale wygodniejszym narzędziem byłoby dla mnie iCloud. Potrzebuję uzyskać podobną opcję jak na zdjęciu. Czy macie jakiś pomysł?

Wydaje mi się, że jest to niemożliwe

Myślałeś o symlinkach?

Cześć,

Nic mi to nie mówi i nie wiem szczerze mówiąc nawet jak do tego podejść

nie biorę nie za odpowiedź :smiley:

Symlink to taki “wirtualny” folder, odnośnik, który przez programy jest uważany za zwykły folder w danej ścieżce. Przykładowo masz folder synchronizowany z iCloud w ścieżce C:\icloud. Chcesz mieć synchronizację save’ów z gier w ścieżce C:\gry\save. Tworzysz więc symlink w ramach folderu z iCloudem do ścieżki z save’ami w taki sposób:

mklink /D save_w_chmurze C:\gry\save

Wówczas iCloud będzie sądził, że pojawił się nowy folder do synchronizacji. Powstaje Ci wtedy taka ścieżka: C:\icloud\save_w_chmurze - w katalogu save_w_chmurze masz normalnie wszystkie oryginalne pliki.

Jakie są tego zalety?

  • Masz tylko jedną wersję pliku, symlinki są odnośnikami do oryginalnego pliku / katalogu na dysku - oszczędność miejsca na dysku zawsze w cenie :smiley:
  • Istniejące save’y (czy też inne pliki programów) pozostają w tym samym miejscu, przez co programy odnoszące się do plików nie głupieją - fizycznie są ciągle w jednym miejscu na dysku
  • Możesz w ten sposób powiązać tyle katalogów, ile chcesz, z każdego dysku.

Wada?

  • Trzeba się troszkę nakombinować przy odzyskiwaniu kopii z chmury, iCloud zsynchronizuje wszystko w swoim podstawowym katalogu - symlinki się nie synchronizują między komputerami
  • Musisz uważać, by przypadkowo nie wypełnić całej chmury plikami - przy symlinkach jest to dużo łatwiejsze
  • Jeśli odnosisz się do zewnętrznego dysku (pendrive, dodatkowy dysk zewnętrzny), to mogą Ci się pojawić systemowe problemy z powiązaniem.
  • Musisz mieć uprawnienia administratora do CMD bądź PowerShell, być może nowe wersje Win 10 już tego nie wymagają.

Jeśli uważałbyś moje wytłumaczenie za niewystarczające, może to będzie lepsze: Symlink - co to jest i jak je stworzyć dla Windows i Linux? - DevPanda.eu

1 polubienie

Aplikacja iClouda nie spełnia Twoich wymagań?

Mega ciekawe. Wypróbuję, dzięki !

Na windowsie, nie. Potrzebuję synchronizować moje pliki służbowe przez chmurę. Póki co robię to przez google drive (jak w temacie). Natomiast korzystając z iPhone wolałbym korzystać z icloud :))

Wydaje mi się że można włączyć synchronizację iCloud i zadziała podobnie jak Google Drive

A masz jakiś sposób by synchronizować dany folder?