HomeKit żre internet poza domem

Od momentu instalacji iOS 14.5.x HomeKit zaczął żreć mi internet w telefonie.
W ciągu 1 dnia potrafi czasem zeżereć do 1 GB. Nie mam pojęcia o co chodzi.
Ma ktoś podobie?

Mówisz na podstawie statystyk z Sieć komórkowa → Usługi systemowe?

Jeśli tak to używam HomeKit, ale niestety u mnie nie ma tego problemu, a też jestem na 14.5, dokładnie iOS 14.5.1 :smiley:

Tak. Mówię na podstawie statystyk.
A co jest Twoim centrum akcesoriów?
U mnie HomePod mini spięty w stereo. Gdzieś czytałem, ze właśnie to powoduje już jakieś dziwne problemy

Z tego co wiem to wariowała sieć domowa kiedy były spięte w parę. U mnie CA jest AppleTV 4K i nie ma problemów z dużym transferem.

U mnie również homepody mini w stereo, jeden z nich jako centralka, iOS 14.5.1 i nie mam takiego problemu z pobieraniem dużej ilości transmisji danych.

Hmmmm
Wiem na 100%, ze to wina HomeKit. Wszyscy użytkownicy mojego domu mieli ten sam problem do momentu usunięcia ich z domu. Wtedy usługa HomeKit na iPhonie przestawała żreć transfer. Próba reinstalacji oprogramowania na głośnikach nic nie zmieniła (iOS również)

Wszyscy użytkownicy mojego domu mieli ten sam problem do momentu usunięcia ich z domu

Lokatorzy mają problem? Sprawdź najnowsze rozwiązanie: usuń ich z domu

6 polubień

no niestety dopiero to spowodowało, że HomeKit w ich telefonach przestał żreć internet. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje

A próbowałeś ponownie ich dodać? Wtedy znowu problem się pojawiał?

Tak. Próbowałem. Problem wraca. Próbowałem już zmienić centrum akcesoriów i obojętnie czy jest nim HomePod mini, czy HomePod duży czy  tv - problem występuje.
Mam ustawione automatyzację na podstawie lokalizacji, ale nie wydaje mi się, by to było przyczyną, bo wcześniej przecież działało ok.
Mam też bramkę Philipsa, ale ona ma wyłączony dostęp z zewnątrz. Naprawdę nie wiem co jest przyczyną.
Zastanawiam się nawet nad całkowitym usunięciem domu i założeniem nowego. Niestety wiąże się to z tym, że wszystkie urządzenia będę musiał ponownie dodać i do tego zrobić raz jeszcze automatyzacje :frowning:

Ktoś w internecie napisał, że jakimś cudem wyłączenie WiFi calling pomogło.

Nie mam włączonego

Pytałeś Apple ?