Headspace, apki medytacyjne, mindfulness w technologii

Ktoś korzysta z takich aplikacji? Wrażenia, doświadczenia?

Ja właśnie przeszedłem Basicowy kurs w Headspace, 10 dni i zastanawiam się nad wzięciem pakietu premium, z tym że jest on całkiem kosztowny… Ale obudził się we mnie Polak Cebulak i jest coś takiego jak plan rodzinny za 20 dolków miesięcznie dla 6 osób - ktoś chętny na zostanie yeswasową rodziną? :slight_smile:

1 polubienie

W najlepszej cenie znajdziesz OAK: ‎Aplikacja Oak - Meditation & Breathing w App Store

Ja używałem przez kilka miesięcy i mam wrażenie, że działało. W sensie, że czułem się uspokojony (robiłem 10 minut sesji przed snem). Ale ostatnio czułem, że robię to trochę na siłę, więc na razie zarzuciłem. Jak czuję potrzebę, to robię sobie pojedynczą sesję 10 minut.

1 polubienie

Próbowałem już niejednej aplikacji i każdy musi znaleźć coś pod siebie. Ja bym rozdzielił te aplikacje na kilka kategorii.
Są aplikacje, w których jesteś prowadzony przez jakiś głos (np. headspace). Są też aplikację wyłącznie z medytatywną muzyką (np. tide albo po prostu Spotify). No i są jeszcze aplikacje, które poniekąd naśladują breath z Apple watch (np. Breath+, breathe in).

Ja najczęściej korzystam z ostatniej kategorii. Z medytacji korzystam bardzo narzędziowo i takie Breathe In całkowicie mi wystarcza. A gdy potrzebuję czegoś z większą ilością… bodźców, to korzystam z headspace.

2 polubienia

Headspace jest super, kiedyś to robiłem przez jakiś czas. Potem nie miałem potrzeby. Ostatnio znów rozważam.

Dalej korzystasz? Czy ostatecznie zdecydowałeś się na jakąś alternatywę?

1 polubienie