馃幃 Gry w kt贸rych przegra艂e艣 偶ycie

W膮sy sporo tu si臋 rozmawia o grach, ale czy macie takie gry w kt贸rych kiedy艣 sp臋dzili艣cie stanowczo za du偶o swojego czasu, a mo偶e akutalnie wsi膮kn臋li艣cie w co艣 bez reszty?

Moja historia growychu uzale偶nie艅 zaczyna si臋 jako艣 w po艂owie podstaw贸wki kiedy to wpad艂em na Tibi臋, long story short z Tibii wypad艂em dopiero pod koniec pierwszej klasy gimbazy. P贸藕niej przez pewien okres nie mia艂em 偶adnej gry w kt贸rej traci艂 bym 偶ycie, a偶 na pocz膮tku technikum natrafi艂em na wczesn膮 bet臋 pewnej ma艂o znanej gry zwanej Minecraft, ta te偶 poch艂one艂a mnie na jakie艣 srogie dwa lata, ale potem sta艂a si臋 memem i trzeba by艂o j膮 porzuci膰. Zabawna historia jest taka, 偶e jako艣 w艂a艣nie gdy by艂em w drugiej klasie technikum, kiedy ko艅czy艂o si臋 moje zami艂owanie do tej gry, urodzi艂 mi si臋 brat, kt贸ry aktualnie gra w minecrafta jak opentany w dodatku na moim koncie w艂a艣nie z tamtych czas贸w.
Tak naprawd臋 od technikum nie mia艂em ju偶 czasu 偶eby uzale偶ni膰 si臋 a偶 tak mocno od jakiej艣 gry, jednak bardzo cz臋sto wracam do Terrari, steam podpowiada mi, 偶e od 28 grudnia 2011 roku (wtedy naby艂em oryginaln膮 kopi臋) sp臋dzi艂em w niej 718 godzin, a to pewnie nie koniec, do tego od p贸艂torej roku zagrywam si臋 na Switchu w Rocket League tutaj te偶 straci艂em ju偶 300 godzin - i dalej lami臋, nie polecam.

4lajki

Swoj膮 przygod臋 z przegrywaniem zacz膮艂em od plemion. Na trzecim 艣wiecie, tak偶e ca艂kiem wcze艣nie. Wtedy net by艂 tylko w domu i na informatyce, wi臋c ryzyko przepuszczenia szturmu na Twoje wioski by艂o nie do zniesienia. Pami臋tam te emocje zwi膮zane z zaplanowaniem kilku atak贸w, kt贸re wchodzi艂y sekunda po sekundzie, 偶eby unikn膮膰 ewentualno艣ci otrzymania wsparcia u Twojego arcywroga. Czu艂em si臋 kim艣 wa偶nym b臋d膮c DYPLOMAT膭 w TOP3 plemieniu. W skr贸cie debil.

P贸藕niej d艂uga przerwa, z kr贸tkimi epizodami na NFSy i inne 鈥瀟a grafika wygl膮da ju偶 jak 偶ycie Adi zobacz鈥.

Na studiach 1000h w GTA V Online, ranga milion i generalnie rado艣膰 z niszczenia przyjemno艣ci z 偶ycia m艂odocianym pasjonatom przest臋pczo艣ci zorganizowanej. Wsp贸lne napady i zbrodnie to polecany przeze mnie kierunek relacji z kumplem ze studi贸w, z kt贸rym par臋 lat dzieli艂o si臋 pok贸j.

Obecnie Gran Turismo Sport. Na forach potrafi臋 par臋 godzin dyskutowa膰 z lud藕mi z drugiego ko艅ca Polski, dlaczego 911 RSR daje wi臋ksz膮 skuteczno艣膰 na Nurburgringu z ujemnym balansem hamulc贸w, albo jak najfajniej jest zestroi膰 skrzyni臋 bieg贸w, 偶eby lata膰 bokiem po Suzuce. Je偶d偶臋 te偶 w r贸偶nych ligach z innymi chorymi, spotykamy si臋 na treningach i cotygodniowych wy艣cigach (z kwalifikacjami jakie艣 2h ka偶dy).

A, jeszcze Ingress i Pokemony. Wyda艂em ju偶 jakie艣 1000 polskich z艂otych na inkubatory, raid passy i inne nieistniej膮ce przedmioty, kt贸re czyni膮 mnie lepszym trenerem. W tym przypadku jednak ruszam dupsko, wi臋c czuj臋, 偶e troch臋 mniej przegrywam. No i Pokemony to jednak 偶ycie.

4lajki

Rocket league 750h. Poza tym jestem normalny

3lajki
  • Minecraft - lubi臋 sobie pobudowa膰, no i trzeba m艂odemu pokaza膰 za艂o偶enia architektoniczne.
  • Pokrewny mu Empyrion - te偶 budowanie z klock贸w, ale mo偶na zbudowa膰 poduszkowce, orbitery i STATKI KOSMICZNE! O wielko艣ci nawet 500m wzd艂u偶 jednej z osi! I ONE MOG膭 LATA膯! I STRZELA膯! I wog贸le!
  • Do odstresowania Stardew Valley - symulator rolnika
  • Drugi odstresowywacz: Guild of Dungeoneering - karcianka
  • Dawniej SimCity od jedynki do czw贸rki, a tak偶e strategiczne Transport Tycoon Deluxe, jest wersja darmowa: https://www.openttd.org/
  • No i Ingress. #tylkoniebiescy @Seba
3lajki

to ja Heroes of Might and Magic 1 :grin: Bardzo du偶o czasu kumple przychodzili z osiedla i grali艣my w t膮 tur贸wk臋.
Dalej by艂 StarCraft 1 w t膮 strategi臋 gra艂em przez 5 lat i nawet udawa艂o si臋 turnieje w osiedlowej kawiarence wygrywa膰 :grin:
Diablo 1 Hell Fire - totalnie nie rozumiem fenomenu Diablo i War Crafta - gra艂em raz chwile, nie wci膮gn臋艂o mnie i ola艂em te gry :blush:

Od jakich艣 15 lat nie mam 偶adnej gry w kt贸r膮 bym gra艂 jak kiedy艣. Przez 3 lata ostatnie gra艂em w Battlefield 3 a potem 4 - niestety Dice popsu艂o wszystko co si臋 da艂o popsu膰 a do tego c贸rka podros艂a wi臋c ju偶 gra膰 si臋 tak nie da :grin:

A je艣li chodzi o granie na telefonie to ju偶 pisa艂em, 偶ona wci膮gn臋艂a mnie w Vainglory kt贸re od niedawna dost臋pne jest te偶 na PC/Mac. Ale to jest granie typu 5min w wolnej chwili bez jakiego艣 specjalnego zaci臋cia, nie inwestuj臋 w grze w 偶aden spos贸b poza czasem.

O Jezuniu zapomnia艂em 偶e hiro艂sy przeszed艂em z co najmniej 8 razy :heart: na zawsze w serduszku

1lajk

Chyba najbardziej przegra艂em 偶ycie w Tibi臋. Sp臋dzi艂em przy tej grze dooooobrych par臋 lat. Tak naprawd臋 nie jestem w stanie chyba nawet okre艣li膰 ile. Z pi臋膰? Siedem? Co艣 ko艂o tego. W mi臋dzyczasie romansowa艂em z Ragnarokiem i to by艂 nawet niez艂y romans, ale nigdy nie tak d艂ugi jak Tibia. Potem ju偶 raczej nie by艂o niczego szalonego - mo偶e w Team Fortress 2 gra艂em jeszcze sporo (nie wiem, z 300-500h?). Z Tibi膮 to ja mam wiele, wiele wspomnie艅, moderowa艂em tibijskie forum, sprzedawa艂em tibijskiego bota鈥 To chyba w podca艣cie ju偶 kiedy艣 by艂o, no ale tak. Tak to wygl膮da.

No a teraz, od ponad 500 dni gram w Dokkan Battle i to jest chyba moje przegrywanie 偶ycia. Chocia偶 nie gram a偶 tak du偶o. Dziennie mo偶e z 20-30 minut, bo wi臋cej nie mam czasu/nie trzeba.

1lajk

Ohh u mnie Tibia te偶 wywo艂uje same ciep艂e wspomnienia, ale prawda jest taka 偶e by艂em okropny graczem. Co chwil臋 lurowalem jakie艣 silne mobki na rookiech 偶eby z艂apa膰 ich bp, albo wkrecamem 偶e na Tibia.com w rubryce Location i cos tam kazalem wpisywa膰 im swoje passy, bo tak mogli do艂膮czy膰 do mojej gildii xD.
A swoje passy do pierwszego konta pami臋tam do dzisiaj.

Football manager. Jestem z seri膮 od bardzo dawna, a w ka偶dej mam na spokojnie ponad 700-800h a w jednej nawet ponad 1300.

Bo takie gry jak HoMM 3 czy NFS:U2 nie licz臋, bo nie mam nawet jak tego zmierzy膰, ale te偶 w tysi膮cach godzin mo偶na to liczy膰 :smiley:

Ostatnio moj膮 now膮 zajawk膮 jest Rocket League i ju偶 mam ponad 300h, a to czuj臋 dopiero pocz膮tek mojej drogi :smiley:

edit

Jezu, zapomnia艂em o kolejnej grze, na kt贸r膮 rokrocznie wydaj臋 swoje pieni膮dze. NBA ze stajni 2K Games.

1lajk

Nie jestem mo偶e jakim艣 wytrawnym graczem ale na PS4 najwi臋cej 偶ycia z偶ar艂o mi Horizon: Zero Dawn.
Og贸lnie takie przygodowe gierki z otwartym 艣wiatem wci膮gaj膮 :slight_smile: Czekam na PS5 i kolejn膮 ods艂on臋 wspomnianego tytu艂u.

2lajki

Zapewne, jak wielu z nas, sp臋dzi艂em przy grach zdecydowanie za du偶膮 cz臋艣膰 swojego 偶ycia.
Zapewne, jak wielu z nas, ogra艂em dziesi膮tki, jak nie nawet setki tytu艂贸w.
Mia艂em konsole pocz膮wszy od Atari, Nintendo 64, Commodore 64 czy PlayStation 1, a sko艅czywszy na PC-tach i konsolach najnowszych generacji za tysi膮ce z艂otych! (wszystko to do momentu, kiedy nie narodzi艂 mi si臋 syn, ale o tym innym razem鈥)
I pewnie m贸g艂bym wymieni膰 przynajmniej kilka tytu艂贸w, w kt贸re przegra艂em 偶ycie. Pewnie w艣r贸d nich znalaz艂yby si臋 takie tytu艂y jak: ca艂a seria Diablo, CS 1.6, WoW, Bloodborne czy PUBG.

Niemniej jednak, postanowi艂em, 偶e dzisiaj podziel臋 si臋 tylko jedn膮 gr膮, w dodatku bardzo star膮. Tak star膮, 偶e pewnie Wojtunio nawet nie zna.

Dlaczego? Bo ta akurat wywar艂a na mnie najwi臋kszy wp艂yw, jako gracza.

Od niej zacz臋艂o si臋 wszystko鈥

Mia艂em to szcz臋艣cie, 偶e urodzony jako艣 w czasach rozpadu komunizmu/socjalizmu w Polsce, dorasta艂em w domu, w kt贸rym g艂owa rodziny mia艂a pewn膮 zajawk臋 na now膮, a jeszcze w tamtych czasach szalenie ci臋偶k膮 do dostania, technologi臋. Swoj膮 pierwsz膮 styczno艣膰 z grami pami臋tam ju偶 teraz nieco jak przez mg艂臋, bo akurat wiekiem doganiam naszego szefa Wojtunia, jednak s膮 gry, kt贸re niejako ukszta艂towa艂y mnie jako gracza.
Co to znaczy? Mniej wi臋cej tyle, 偶e cho膰 nie nale偶臋 do tych utelentowanych, kt贸rzy strzelaj膮 same g艂owy i potrzebuj膮 sosunkowo niewiele wysi艂ku 偶eby co艣 w grze osi膮gn膮膰, to nale偶e do tych cholernie zaci臋tych i upartych. I tak w艂a艣nie jest mi臋dzy innymi dzi臋ki tej grze.

Pozw贸lcie, 偶e opowiem鈥

Mowa o wiekowej ju偶 grze River Raid, w kt贸r膮 za m艂odu gra艂em nami臋tnie przy pomocy joysticka (#gimbynieznajo) na Commodore 64, a kt贸ra sprawi艂a, 偶e jako gracz jestem teraz tym kim jestem.

image

Cho膰 wielu z Was pewnie w tym momencie my艣li sobie: 鈥済o home you鈥檙e drunk, bitch鈥, to zapewniam, 偶e pisz臋 do Was (cho膰 faktycznie po kilku g艂臋bszych Jamesonach) ca艂kowicie powa偶nie. Wyobra藕cie sobie samych siebie w wieku oko艂o 5 lat, w czasach kiedy granie w gry by艂o jeszcze czym艣 nieco niespotykanym, w czasach kiedy granie by艂o zaj臋ciem wr臋cz rodzinnym na miar臋 dzisiejszego Netflix and chill po niedzielnym obiedzie. Wyobra偶acie sobie?
Pami臋tam jak dzisiaj, kiedy gra wczytywa艂a si臋 z kasety przez dobrych kilka chwil (o ile mieli艣my szcz臋艣cie - bo niekiedy trzeba by艂o ten proces powtarza膰 kilkukrotnie), podczas kt贸rych 艣ciskaj膮c ju偶 spoconymi d艂oniami joystick, czeka艂em w niecierpliwo艣ci na rozpocz臋cie rozgrywki i zanu偶enie si臋 w rol臋 pilota my艣liwca, kt贸ry wykonywa艂 swoj膮 misj臋 za lini膮 wroga lec膮c nad Rzek膮 Bez Powrotu. I cho膰 wiem, 偶e w dzisiejszych standardach, ta gra nie nale偶a艂aby pewnie do tych sza艂owych i wymagaj膮膰ych, to zapewniam, 偶e w tamtych czasach by艂o to co艣 wi臋cej. Gra w swojej prostocie oferowa艂a zaskauj膮co du偶o. By艂a, przynajmniej dla mnie, bardzo wymagaj膮ca. Uczy艂a pokory i cierpliwo艣ci. Uczy艂a refleksu i sprawnego podejmowania decyzji. I sprawia艂a tak niebywale du偶o satysfakcji. Dodajmy do tego jeszcze jeden wa偶ny czynnik, czyli wsp贸lnie sp臋dzony czas z ojcem 鈥 z kt贸rym nigdy nie mia艂o si臋 dobrych relacji; a kt贸ry teraz, jako ojciec, bardzo doceniam 鈥 i mo偶emy uzna膰, 偶e to naprawd臋 by艂o to co艣鈥

Czy teraz, jako doros艂a osoba, kt贸ra ju偶 niebawem b臋dzie mia艂a dw贸ch potomk贸w, wiele lat po tym epizodzie, dobrze pami臋tam tamte do艣wiadczenia? Pewnie nie. Pewnie przek艂amuj臋 je przez pami臋膰 tamtego malucha z rozbuja艂膮 wyobra藕ni膮, kt贸ry do dzisiaj jara si臋 komiksami, grami i technologi膮. Czy 艣wiadomo艣膰 tego zmiania fakt, 偶e ta gra by艂a t膮 najwa偶niejsz膮 w moim 偶yciu? Absolutnie nie. Co艣 nas do tych gier ci膮gnie鈥

Co艣 sprawia, 偶e zatapiamy si臋 wyimaginowanym 艣wiecie zatracaj膮c poczucie realno艣ci. I chyba o to w艂a艣nie chodzi.

Jestem ciekawy, jakie gry Was 鈥渦kszta艂towa艂y鈥? Ukszta艂towa艂y, czyli niekoniecznie przejabali艣cie w nie p贸艂 swojego 偶ycia.

ps. 呕ycz臋 sobie i Wam w przysz艂o艣ci takich chwil z w艂asnym dzieckiem przy takiej w艂a艣nie grze.

*dolewa jamesona, bierze g艂臋bokiego cierpkiego 艂yka i zamyka forum*

6lajk贸w

Nie b臋d臋 pisa艂 listy 偶eby nie powtarza膰 os贸b wcze艣niej z tymi samymi tytu艂ami.

Jednak musz臋 wspomnie膰 o jednej grze.
Mianowicie Gothic鈥
Pamietam jakbym to wczoraj zbiera艂 rzep臋 i sieka艂 艢cierwojady.
I ten epicki polski dubbing鈥 :slight_smile: (i machinima z Ivon膮)
Jestem po stronie tych co uwa偶aj膮, 偶e ostatni dobry Gothic to Noc Kruka.

Tak偶e, poka偶 mi swoje towary.

2lajki

Odpowied藕 mo偶e by膰 tylko jedna. Skyrim. Dosta艂em jakie艣 p贸艂 roku temu maila, 偶e najbardziej gran膮 przeze mnie gr膮 by艂 Skyrim - 843 godziny. Potem spojrza艂em na Steama [470h] i rzewnie zap艂aka艂em.

1lajk

Nigdy nie gra艂em w Skyrima. Czy warto? Tak serio, czy w 2019 warto? Prawdopodobnie na Switchu najpr臋dzej bym zagra艂, bo na komputrze to mi si臋 nie chce, wi臋c czy warto?

Warto!

Bardzo warto. Jedna z najlepszych gier z exploringiem ever.

Zdecydowanie warto.

Jest ju偶 serial z napisami:
https://www.netflix.com/title/80992853

1lajk

U mnie by艂 to overwatch.
Blisko 3 lata. Ale takie 3 lata kwalifikuj膮ce si臋 pod leczenie w zak艂adzie zamkni臋tym. Czasem 14h, urlop w 艣rodku tygodnia 偶eby pogra膰. Nie wspominam tego za dobrze :confused:
Od 8 miesi臋cy na szcz臋艣cie przesz艂o teraz mo偶e 2-3 razy w tygodniu po jednym meczyku.

Plus Uncharted4 na PS4 w ilo艣ci strasznej :exploding_head: