Granie w chmurze - GeForce Now, Stadia, XCloud, Amazon Luna

Fajny ten Elite? Też go ““kupiłem”” w Epic. :sweat_smile:

W ogóle Stadia rzuciła takie deale na BF, że aż wolę nie zaglądać…

Ciężko powiedzieć, włączyłem w ramach testów czy rzeczywiście się tak ciężko wbić i czy działa i na darmowym koncie bez problemu wszystko chodziło z, jak widać na filmikach, całkiem sensowną jakością i szybkością.

Przy grach ze Steam irytujące jest, że za każdym razem muszę się logować do Steam w apce GFN gdzie nie działa copy/paste, a hasło ma duuużo znaków. Nie wiem, może ja coś źle robię…

2 polubienia

W moim przypadku tylko GFN się sprawdził.
Rzadko mam problemy.

Jeśli chodzi o shadow.tech, nware i inne nieoficjalne w Polsce to niestety, odległość do serwera powoduje, że jest niegrywalnie.

W przypadku Google Cloud i inne dedykowane maszyny gdzie sobie instalujesz Parsec to dałem sobie spokój bo ciężko ze sterownikami do grafiki.
Po wielu próbach usunąłem.

Zagrałem sobie w The Crew 2 na Stadia, ja to nie wiem jaki tam magic jest ale działa to super i w 4K. :smiley:

Co raz mniej mi się chce kupić tego Xbox-a, za te £450 to bedę miał Stadia na kilka lat lub kilka gierek typu The Crew 2 Gold Edition. które kupiłem za jakieś £14. Co z tego, że nie jest to najnowsza gra? Mi tam pasuje. :smiley:

Jedyny pre-order jaki kiedy kolwiek planuje zrobić to patryjotycznie na CP 2077 i to w sumie dlatego, że dają pad-a i CC Ultra. :smiley:

Może kolega rozwinąć? :wink:

Nie mam TV wiec u mnie i tak gra tylko na iPad póki co, pada od Xbox mam, a trochę mi szkoda kupować grę na tak zamknięta platformę która nie wiadomo jak będzie działać.

PS o co chodzi z tym ultra?

Do preorderu daja Chromecast ultra I pada.

Jak będzie działać tak jak do tej pory to pozamiatane w graniu na chmurach :stuck_out_tongue: a tak serio, to może nie wygrywają biblioteką gier, ale jeśli chodzi o dostępność to są w top.

Pamietaj, że nie każdy jest targetem Stadii, jak masz konsole lub grasz na PC, a tym bardziej jak masz sporo gier gdzieś w Steam to raczej nie jesteś targetem :stuck_out_tongue:

Chromecast Ultra, sam bym nigdy tego nie kupił ale pozwala grać/stream-ować w 4K, więcej zalet nie znam :smiley:

Stadia da się wypróbować za free ? Bo widzę ze jest tylko pro konto, nie ma free jak w GFN

Jest Basic za free i Pro na miesiąc za free.

Ref:

“Uzyskaj natychmiastowy dostęp do kolekcji gier w Stadia Pro. Nie potrzebujesz żadnych kodów. https://stadia.com/link/home?si_rid=11413034485895732032

1 polubienie

Podejście numer X do GFN i ja naprawdę chce dać im szanse, nawet zapłaciłem żeby było bez kolejki i żeby były jakieś gierki :wink:

Odpalenie gry na Mac-u to jest jakaś porażka trwa to wieki i już pomijam fakt, że GFN zaciąga GB-ty danych zanim nawet jeszcze dobrze się gra odpali.

Momentami Interfejs wygląda jak z Windows 98… Niby jest 75 gier w abonamęcie, ale jak by wywalił te, które lepiej działają na Mac-u bez GFN i te które chyba są rzeczywiście z 98 :smiley: to pewnie zostało by podobnie jak w Stadia.

Stawiam, że na PC jest lepiej z ogólnym działaniem?

Nie mam dużej biblioteki w Steam to pewnie dlatego GFN puki co dla mnie to taki meh.

Jak już jakąś gre udalo się odpalić to w sumie lag-ów nie stwierdziłem.

Będę jeszcze męczył GFN, mam abo na miesiąc, ale ogólnie jeśli chodzi o ten tak zwany experience to Stadia bije na głowę GFN, a dla mnie to jest ważniejsze niż 100s gier w które i tak nie zagram.

Nie mam pojęcia jak jest na PC ale na iPad działa spoko :sweat_smile:

Hej wiem, że tak chwalę i chwalę tą głupią Stadię, ale zajrzałem sobie co oferuje na Xbox-a Microsoft w swoim sklepie i na każdej grze jaką sprawdziłem randomowo Stadia jest tańsza o te £2-£5 lub nawet więcej na grze… Tu jest vendor lock i tu jest vendor lock, tu masz 4K i tu masz 4K, tu konsola jest za free, a tu £300-£450. Gry ze Stadia odpalisz praktycznie wszędzie więc ten vendor lock to trochę o kant dupy rozbić. Chociaż liczę, że xCloud też badzie działał przynajmniej tak dobrze jak Stadia na Mac-u.

Owszem, ale ja na XCloud patrzę przez pryzmat GPU - nie mam zamiaru tam kupować gier, a grać w te gostępne w GP, a dodatkowo GPU działa na PC i XBox więc…

1 polubienie

W Xbox Gamepass masz już dostępną bibliotekę gier.

Dlatego napisałem, że liczę na to, że M$ się ogarnie i będzie to działać na Mac-u tak samo dobrze jak Stadia.

1 polubienie

PS @tomasz pisałeś, że jest Stadia basic, ale ja jej nie widzę, jak chcę założyć konto to od razu mam

Basic jest na 100% ale teraz nie mogę znaleść tej tabelki z cenami, ale po co Ci Basic jak nie masz tam gier? Pro masz za free na miesiąc to chociaż pograsz od razu.

1 polubienie

Nie no, zastanawiam się co się stanie jak przestane płacić - czy stracę możliwość grania w gry które kupię? Bo z tego co znalazłem w DDG basic było ale zostało usunięte.

O to ciekawe, z tego co pisali to właśnie Basic miał dać możliwość gry w kupione tytuły.