Gra o tron [Spoiler]

W sumie co, Night King chciał zabić Brana bo on jest wroną, pamięcią świata. Tyle. Ja myśle że tu będzie jakiś dobry twist w stylu Arya jako X idzie zabić Dany a Jon zabija ją bo ta ma cudzą twarz. Dobre jaja by były.

2 polubienia

Znowu robią to samo.
Najpierw słaby odcinek. Następnie dobry.
I tak w kółko…

To co teraz będzie, słaby…?

Generalnie mi się podobało tylko trochę ten wątek Cersei ucięli.
Dodatkowo te duże kusze na murach nagle nic nie potrafiły zdziałać. Oczekiwałem ze chociaż drasną tego smoka…

Btw czy tylko mi Arya przypominała Jezusa w Pasji?

1 polubienie

Pamiętacie jaki był boom kilka lat temu aby swoją córkę nazywać Khaleesi?

4 polubienia

Tak!

2 polubienia

6 polubień

Ja ciągle liczę na śmierć Danki. Co prawda z uwagi na moje zboczenie związane z wszelkimi mitologiami i głębokim lore cierpię na brak Brana, ale nie wierzę by się to jakkolwiek rozwinęło, nie ma już na to miejsca.

1 polubienie

To się pięknie starzeje.

A co do samego zakończenia: Akceptuję. Mogło być lepiej, ale mogło też być dużo gorzej.
Pozostaje uczucie, że sezon był napisany trochę na kolanie, ale w wygodnym fotelu w starej bibliotece, koło wielkiego kominka, z cygarem i szklanką whiskey.

Update: Trochę o tym pomyślałem i jednak doszedłem do wniosku, że to dobre zakończenie. Dowiedziałem się, dlaczego Night King chciał zabić Brana, a każda postać skończyła tam, gdzie było jej miejsce.
Valar dohaeris.

2 polubienia

No nie wiem… mnie jakoś nie urzekł ostatni odcinek. Był mega przewidywalny. Liczyłem jednak na jakieś bardziej zaskakujące zakończenie.

Nie będzie mi się chciało oglądać, czy jest ktoś na tyle chętny, żeby opisać co się wydarzyło w ostatnim sezonie? Albo jak się skończył GOT? Nie trzeba pisać, można też dać linka do tematu pełnego spoilerów, chętnie sprawdzę.

To jest bardzo dobre i zajmuje średnio trzy minuty na odcinek. Dziś wieczorem będzie do odcinka szóstego.

1 polubienie

Jakie to dobre :smiley:

3 polubienia

Szósty odcinek już jest.

2 polubienia

Pomimo tego, że sam Bran wrócił jednak brakuje mi samego mistycyzmu trójokiej wrony. Moje marzenie związane z tym serialem zostało spełnione, Danka odleciała :smiley: A co do finału, w sumie na poziomie sezonu.

Czekam na kolejny serial.

1 polubienie

Zajebista teoria fanowska

https://www.reddit.com/r/FanTheories/comments/bqybpy/got_the_real_meaning_of_a_song_of_ice_and_fire/

So I’ve seen bits and pieces of this theory floating around but I haven’t seen anyone explicitly proposing what I’m gonna say so here we go. Feel free to downvote if I’m being redundant.

So we all know now that Bran manipulated events to put himself on the throne. He revealed Jon’s real parentage to drive Dany over the edge and get Jon to kill her. He also had to get Jon out of the way for it to work. It’s also been said by some people that Bran is not Bran, the 3 Eyed Raven took over his body and I agree with that. But who is the 3ER really, and why did he want the throne?

The theory: the 3ER is the enemy god of the Lord of Light. The LoL and the 3ER have been engaged in the REAL game of thrones this whole time, like Varys and Littlefinger behind the scenes.

The LoL wanted Dany and Jon on the throne. Jon was always the Azor Ahai, or he was meant to be. 3ER manipulated those events to prevent him from being the hero, giving it to Arya instead. I also think the LoL was literally controlling the dragons, or at least Drogon. His tantrum toward the throne at the end and why he didn’t kill Jon for killing his mother are evidence of that. He’s also a god of FIRE.

Meanwhile, I believe the 3ER also created the Night King. This is evidenced by how the Children of the Forest served him when he met Bran. The Night King’s advances are what allowed him to take Bran’s body, as well as weaken Dany’s army.

This means that the whole “song of ice and fire” refers to the conflict of these 2 gods, and that has been the story all along. In the end the 3ER outsmarted the LoL and won the day. What it means for Westeros, i don’t know. But Bran is off to hunt down that dragon and secure his power by taking out the LoL’s last big weapon.

Anyway, would love if y’all could expand or poke holes in this for me, but as it is, it’s dark and epic and it’s my headcanon and I think it’s all there in the story. Thoughts?

Cała teoria siada kiedy zdamy sobie sprawę, że Nocny Król został zabity po tym, jak Aryi dokonanie tego zasugerowała Melisandre, kapłanka LoL’a. Dla mnie te teorie są nie warte funta kłaków bo tak skomplikowaną intrygę to mógłby napisać Martin, a nie oni sami. Dlatego na kanoniczne zakończenie historii czekam licząc na to, że Lord of Cukrzyca and Wiek nie pokrzyżuje nam planów.

Tylko Rhlorr miał władzę nad ogniem a, jakby nie patrzeć, dobra z niej była piromantka podczas bitwy o Winterfell. Pożyjemy, zobaczymy. Mi się zakończenie podobało, w przemianę Dany nie wierzę bo ona od początku była posrana, ktokolwiek się jej nie sprzeciwił, kończył w ogniu, ludzie z Essos byli mordowani, krzyżowani, bo ona wyzwala. Tylko wtedy mordowani byli “ci źli”, dlatego widzom oczy smoczym gunwem zarosły a teraz są mocno zaskoczeni.

Właśnie sobie na naekranie timeline Westeros przeglądam, to miałoby traktować o Erze Herosów, 6000 lat przed akcją GoT. Zakładanie wielkich rodów itd. Może być ciekawe… a może nie być.

1 polubienie

Prawda jest taka, że jak w książkach doczytałem do podbojów w Zatoce Niewolników, to już wtedy przestałem jej kibicować w odzyskiwaniu Żelaznego Tronu. Cieszę się, że teraz nie należę do zaskoczonych tym, że jej się w głowie pomieszało.

też to widziałem, co to jest?