Głośniki Sonos i alternatywne rozwiązania

Działa z SL, bo taki mam podłączony - nie korzysta w ogóle z asystenta

Potrzebna jest tak jak pisałem bramka Tradfri, bo pilot paruje się z bramką

w aplikacji IKEA Home są widoczne nie tylko Symfoniski, ale również inne głośniki Sonos i w tejże aplikacji można połączyć sparowany pilot z dowolnym z głosników

Jak rozumiem pilot komunikuje się przez zigbee z bramką, a bramka po sieci steruje Sonosem

nie zadziala
jedyna opcja to ustawic jeden z glosnikow googla i jemu nadac domyslny glosnik jako sonos ale to wciaz dziala tylko z pojedynczym glsonikiem a nie jako multiroom
wracajac do odpowiedzi …NIE :confused:

1 polubienie

I dobrze. Dokupię sobie jeszcze ze dwa Nesty Audio zatem.

tez dobra opcja!

Hej,
Czy ktoś tutaj ma może porównanie jak gra lampa Symfonisk w porównaniu do UE Boom 3?
Stałaby w sypialni ok. 15m2, a obecnie jej rolę spełnia właśnie Boom 3 na podstawce.

Chciałem w nowym salonie wpakować dwa Symfoniski na ścianę, ale moja lepsza połówka stwierdziła, że brzydkie i w ogóle to liberum veto. Możecie polecić coś w tym budżecie co będzie równie przyzwoicie grało po podłączeniu do ipada?

2x Homepod Mini? Imo wyglada lepiej niż symfonisk.

Masz na myśli półki czy obrazki? Bo jeśli te drugie, to masz dostępne różne wzorki nakładek.
image
image

Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę, ale od października wjeżdża druga generacja Beama, która będzie wspierać Dolby Atmos :slight_smile:

2 polubienia

Było w podcascie XD

3 polubienia

Ostatnio słuchałem tylko przed snem, pewnie dlatego :sweat_smile:

2 polubienia

Jak to się mówi - stay tuned, bo redakcja będzie mieć recenzję (i to nie ja będę recenzentem!)

3 polubienia

Jak ktoś chce dobre głośniki w rozsądnej cenie to polecam KEF LS50W (najlepiej gen2) a nie jakieś chujowizny od Sonosa

Mówisz jakby kluczem do kupienia głośnika było tylko to czy gra idealnie czysto. Meanwhile Dolby Atmos, AirPlay 2, łatwe zarządzanie systemem, integracje i wygoda użytkowania w Sonosie jest po prostu turbo fajna.

3 polubienia

KEFy mają Airplay2. Dolby Atmos przy słabym głośniku nie zrobi cudów. Poza tym nikt nie powiedział, że Airplay2 nie będzie miał Dolby Atmos. Na razie jest ograniczenie w protokole, który NIE MA dolby atmosferę i nie ma Apple Lossless support bo wszystko jest kompresowane do AAC 256 kbps, ale KEFy integrują się z Apple Music, więc tego problemu nie ma…

Także mam wrażenie, że kluczem Twojego komentarza była kąśliwość bez sprawdzenia czym te głośniki w ogóle są :stuck_out_tongue:

I tak… głośnik się po to kupuje, aby grał. To jest jego podstawowa funkcja. Zatem chcesz, aby grał dobrze, right?

1 polubienie

Tylko odrobine! :slight_smile: ja „niestety” jestem już balls deep w Sonosach

Nie no jasne. Można lubić Sonosy. Ja też lubiłem walkmana Kajtek w '91 i myślałem, że to szczyt jakości dźwięku :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Nie. Niektóre głośniki kupuje się bo są trendy :rofl:

1 polubienie

Przecież te KEFy kosztują 10K za parę i poza kompaktowością nie mają za dużo do pokazania ani wiele wspólnego z Sonosem.

Tzn okej, grają świetnie, ale to jest zupełnie inna szkoła niż Sonos, dużo bardziej analityczna i sucha, z mniejszym basem i jaśniejszą górą…

Już nie mówiąc o tym, że w cenie samych tych KEFów można mieć kompletny zestaw wzmacniacz/amplituner z Airplay+głośniki stereo, które zjedzą dup… otworem bass reflexu te KEFy ¯_(ツ)_/¯

2 polubienia