Gierki do ogrania - polecajki

Kochani,
Nie znalazłem takiego zbiorczego wątku więc go zakładam. Podzielcie się dobrymi gierkami (niezależnie od platformy), w które warto pograć. Nie wiem za bardzo za co się teraz zabrać (rozważam Dying Light 1, Horizon Zero Dawn lub Encased).

Z gierek, które skończyłem w ostatnich tygodniach polecić mogę:

  • Psychonauts 2: czysty relaks, który bardzo polecam - w sumie to dziękuję COVIDowi, że pozwolił mi znaleźć czas na tą gierkę,
  • Disco Elysium (spolszczone): To było moje drugie przejście tej gry ale można powiedzieć, że odkryłem ją na nowo.

Z tych z ostatniego roku to oczywiście CP2077 (ale tu mamy wielki wątek więc nie ma co pisać) i Death Stranding. Death Stranding to moje TOP 3 gierek w ogóle. Kojima pozamiatał.

4 polubienia

Jak masz z kim zagrać to mega polecam It Takes Two (dostępna w Gamepass)

1 polubienie

Hej,
To ja może pokrótce opiszę w co pograłem w zeszłym roku, bo ostatnio zrobiłem sobie rachunek sumienia godzin spędzonych na konsoli - wyszło w zeszłym roku około 600 godzin :face_with_spiral_eyes:.

Z tego zdecydowanym liderem był Tetris Effect - ponad 200h. W to zagrywaliśmy i zresztą czasem jeszcze gramy z żoną. Polecam rywalizację w trybie Multiplayer - Zone Battle. Świetna sprawa. Minutową końcówkę takiego pojedynku możecie zobaczyć tutaj:
Tetris Effect | Local Zone Battle | gameplay - pojedynek :slight_smile: #wymiatacze - YouTube
Poza tym trochę pograliśmy w Overcooked 2 też w trybie multi - Potyczka na kanapie :slight_smile:

No i pograłem trochę w singlu. W zeszłym roku ograłem:

  • Ori and the will of the wisps
  • Desperados 3
  • GTA V
  • Gears Tactics
  • Frostpunk
  • Greedfall
  • Gears 5
  • GTA: San Andreas

We wszystkich przeszedłem całą fabułę, czasem ale nie zawsze z misjami pobocznymi.
To są gry różnych gatunków, ale praktycznie każda wywoływała we mnie pozytywne emocje :slight_smile:

Teraz leci Red Dead Redemption 2 i w kolejce czeka Cyberpunk 2077 :slight_smile:

1 polubienie
  • Obie części The Last of Us
  • Horizon Zero Dawn
  • Ghost of Tsushima
  • Control
  • Resident Evil VII (village jeszcze nie próbowałem)

A jak chce sobie po po prostu chwilę w coś pociupać bez większego zaangażowania to wpada Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 albo Need for Speed Heat.

Plus jestem tak skrzywiony, że każde Assassin’s Creed wezmę w ciemno.

1 polubienie
  • nowa trylogia Tomb Raider
  • TLoU 1&2 a potem Uncharted 4
  • THPS 1+2
  • GTA V
  • Horizon: 0 Dawn
  • Forza Horizon 4/5
  • God of War
  • Life is Strange 1 & 3
  • Hades

kolejność przypadkowa

3 polubienia

Zdecydowanie Hades. Mocno wciąga, co jakiś czas jeszcze zdarza mi się włączyć, mimo ze główny wątek fabularny już mam dawno za sobą.
Diablo 2 resurected jeśli grałeś kiedyś, zreszta jeśli nie grałeś to tez warto, chociaż może przemawia przeze mnie sentyment. Niedługo ma być reset sezonu z największym patchem odnośnie balansu rozgrywki od kilkunastu lat.
Dla fanów gothica wyszedł mod: Kroniki Myrtany, który na pewno dorównuje oryginalnej dwójce, a może i ja przebije. Rozdział 5 to jeszcze trochę mi brakuje do końca, ale historia fajna.

1 polubienie

Ostatnio grinduje sobie wiedźmina 3, ale na co dzień królują raczej indyki. Z poleceniami nie będzie może zaskoczenia, ale są to imho gierki warte poświęcenia chwili.

  • Wide Ocean Big Jacket - symulator chodzenia ale dosyć przyjemny, jak ktoś brał ten popularny pakiet na itch.io to prawdopodobnie może ograć
  • A Short Hike - bardzo krótka pixelówka, bardzo dobrze ją wspominam
  • Valiant Hearts
  • Night in the Woods
  • Return of Obra Dinn - musimy rozwiązać zagadkę/ki w gierce ze świetną oprawą graficzną i super story
  • Hollow Knight - świetny tytuł, wpakowałem tam mnóstwo godzin i nerwów, bardzo polecam
3 polubienia

A ma ktoś jakieś doświadczenia z The Elder Scrolls online?

Czemu tutaj nie ma Guardians of the Galaxy! super gierka, żadne open world, mega fabuła!

1 polubienie

Szukam gierki dla kuca. Znajomy kupił komputer, zagrał w dwie gierki które miał na oku przeszedł 50h Valhalli ale go znudziło i teraz mi pisze ze kupuje neverwinter bo gdzieś swojego zgubił i będzie przechodził po raz setny.

Miałbym na to wywalone ale nie chce mi się wierzyć ze nie na żadnych fajnych nowych gier.

Wiec gry typu wiedźmin, neverwinter, icewind dale, starsze assasiny, diablo 2 :heart: Wszystko co chodzisz krasnoludem i bijesz orki (halo peta). Strzelanki odpadają. Cyberpunk odpada.

Ktoś coś? Nowsze gierki.

Edit: Głównie rpg szukam.

To może Pillars of Eternity?

Podczas przeprowadzki odnalazłem pudełkowe Neverwinter! Ależ to była gra!!!
Ja dziś robię podejście do Lost Akr. Nie lubię online ale zobaczymy co to takiego…

Zacząłem trochę klikać w Encased. Zapowiada się całkiem ok. RPG + rzut izometryczny + postapo brzmi dobrze.

Pillarsy mówi ze spoko ale już przeszedl obie części.

Encased to si-fi wiec odpada :frowning:

polecam: Baldur’s Gate 3 w early access, Pathfinder: Kingmaker i nowszy Pathfinder: Wrath of the Righteous

2 polubienia

Rdr2?

1 polubienie

Divinity: Original Sin - obie części

1 polubienie

Divinity original sin? 2 ponoć niezła.

1 polubienie

Nom, również zapowiadało się ok. Mam na liście do ogrania.

No dobra… korzystając z promki na Steamie kupiłem Witchera III. Miałem już na kupionego Epic w sumie ale… czekam teraz na Steam Decka i wreszcie zmierzę się z tą grą!
I tak… wiem, że da się odpalić gry z Epic na Steam Decku. Ale jakoś postanowiłem przenieść swoją rozsianą po różnych miejscach bibliotekę w jedno miejsce.

Jeśli nie masz zamiaru instalować windows to średnio to działa, mogę z doświadczenia powiedzieć.
Mnie właśnie przez gierki z epic i gog kusi, by na karcie SD postawić sobie drugi system (steam deck póki co nie wspiera multi boot, trzeba wybierać z którego dysku ma startować przy uruchamianiu).