Gdzie kupić Win10?

Potrzebuję zakupić Win10 i w sieci można znaleźć masę ofert sprzedaży kluczy jedna niższa od drugiej. Jak to jest z legalnością np takiej oferty na g2a?
No i gdzie polecalibyście zrobić taki zakup? :wink:

Podpinam się. Dziwi, że Microsoft jakos sensownie tego nie sprzedaje

Ja tylko powiem, że kupiłem na Allegro klucz za 20zł (sam siebie potępiam) i działa bez problemów już ponad 3 lata.
Oczywiście uważam, że legalne źródła są jedynymi słusznymi ale kiedyś popełniłem taki występek… Bardzo się wstydzę.

1 polubienie

Ja nie ogarniam czemu ludzie płacą za piracki soft. Kiedyś znajomy mi tłumaczył, że nie musi wtedy ściągać gigabajtów z netu, ale tutaj nawet ten argument odpada. Te tanie klucze są z różnych OEMowych komputerów, ich używanie wymaga dokumentacji skąd pochodzą i że system został usunięty - nikt tego nie dostarczy. Używanie takiego systemu ma legalność scrackowanej wersji z piratebaya.

Natomiast od jakiegoś czasu aktywacja nie jest wymagana - wyświetla się wtedy znak wodny i nie można zmieniać tapety i schematu kolorów, ale system normalnie funkcjonuje.

Własnie patrzyłem na Allegro. Aukcji jest od cholery… Nie wiem tylko ile z nich legalnych/nielegalnych

Kiedyś był post na mirko

i w sumie rozwinęła się z tego ciekawa dyskusja

1 polubienie

O waśnie - ja źle napisałem - BOXowe wersje wymagają dokumentacji o jakiej wspomniałem (i nikt jej nie dostarczy), a nie OEMowe - te z odzysku są zawsze piratami. W skrócie - jak się chce tanio oryginalnego Windowsa, to się go kupuje za ponad 400 zł bo to takie są ceny oryginalnych Win 10 OEM, albo ponad 500 zł za wersję BOX. Ja po zorientowaniu się jakie są przekręty z Windowsami, zamiast kupować pirata, poszedłem do sklepu po wersję BOX na pendrive.

1 polubienie

Popatrz na Ceneo. Pomiń wszystkie super tanie oferty i na pewno znajdziesz coś w pełni legalnego.

Zrobiłem tak samo. Tym bardziej, że właśnie złożyłem nowego kompa, to i system nowy. :wink:

1 polubienie