Garść pytań iOS

Sorry, że nie odpowiadam na Twoje pytanie, ale sam mam pytanie w temacie - czy istnieje sposób na podawanie adresów po polsku w Google Maps? Uruchamia się tam Asystent Google, czy też wszystkie komunikacje głosowe obsługuje samo Siri?

No ja właśnie wszystko zawsze podawałem w PL i telefon doskonale to rozumiał. Wygląda więc na to, że za słuchanie może bardziej odpowiada Google niż Apple.

1 polubienie

Dobrze wiedzieć, dziękuję :+1: Myślę nad przesiadką na iP, nie chcę rezygnować z pewnych wygód.

To przestań o tym myśleć. Będziesz musiał się wyzbyć wielu wygód. Albo chociaż poczekaj aż iOS 15 naprawią bo póki co mam ochotę używać starego Nexusa 5x zalegającego w szufladzie zamiast iPhone 12mini.

Spokojnie, pewnie zanim nadejdzie moment przesiadki to będzie iOS 16 :smiley:

1 polubienie

Miałem taki problem w Waze(niestety nie przez CarPlay) w sobotę ale właśnie sprawdziłem bo mi przypomniałeś i działa już a niczego nie zmieniałem.

Mam ostatnio problem ze zdjęciami jakie mi ludzie wysyłają na iMessage. Kiedyś iPhone->iPhone była w zasadzie bezstratna jakość. A teraz dostaje jakieś śmieszne jakości

To się zmienia gdzieś w ustawieniach?

Settings - Messages - Low Quality Image Mode

4 polubienia

prowadzę komunikację iphone → iphone

Ja do człowieka wysyłam imessage a on do mnie wysyła jako text.
Ja do niego wysyłam i mam status doręczone ale on nie otrzymuje moich wiadomości.
Jak mogę dla danego kontaktu zmienić, żeby nie wysyłało jako imessage tylko jako zwykły text?

Niestety, chyba jedyna rada to…

Zaakceptuj i sobie nie utrudniaj xD

2 polubienia

Takie rzeczy się często zdarzają, kiedy ktoś ma prepaid i ani grosika na koncie ponad opłacony pakiet. iMessage do aktywacji wysyła sobie coś w tle i do tego potrzebne jest saldo na koncie. Być może ten człowiek nie miał środków, kiedy iMessage się chciało reaktywować po jakimś restorze, updacie czy coś i dalej wisi w bazie Apple jako „iMessage aktywne”, ale usługa jako taka mu nie działa bo nie aktywowała się prawidłowo.

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś była taka kupa, że jak ktoś zrobił przesiadkę z iOS na inny system i nie wyłączył iMessage w ustawieniach to automatycznie szło do niego wszystko w niebieskich bąbelkach, mimo ze nie miał już od dawna iPhone’a.

tu jest tak, że człowiek miał iP, oddał go do serwisu, przez ten czas miał androida i teraz ma iphona i są takie rzeczy. Na pewno nie prepaid.

Dopadne go kiedyś na żywo to zobacze co on ma poustawiane bo to moze kwestia po jego stronie.

A jeśli jest doręczone to może mu dostarcza na innym ajdiwajsie, tylko ten ktoś tego nie ogarnął. A jak pisze z telefonu, to iMessage mu nie działa i dlatego wysyła smsy.

Wyłącz włącz w 99% rozwiązuje wszystkie problemy w takiej sytuacji.

1 polubienie

całą konwersację usunąłem i zacząłem od nowa i nic nie pomogło…

Nie nie. Nie konwersacje. Wyłącz włącz iMessage w ustawieniach telefonu tego kogoś. Niech się aktywuje prawidłowo.

2 polubienia

ale to on musi zrobić wyłącz/włącz iMessage i dopiero wtedy powinno zadziałać (settings → messages → imessages)

1 polubienie

a to może być dobry trop. Thx!

Macie karnego kutasa za to, że od razu tego nie zrobiliście.

5 polubień

Nie zrobili bo iOS przecież “po prostu działa”.

5 polubień