Garść pytań iOS

Witajcie Wąsaczy i Wąsaczki ja przychodzę dzisiaj do was z garścią pytań odnośnie iOS, gdyż nie bardzo wiem jak uzyskać poniższe efekty na iOS:

1. Czy na iPhone w systemowych zdjęciach istnieje sposób, aby utworzyć grupę albumów osadzonych w albumie nadrzędnym? Jeśli nie to czy jest jakaś alternatywna galeria zdjęć, która pozwala na taką czynność?
  2. Czy jhest jakiś sposób na ukrywanie albumów w systemowej aplikacji zdjęcia na iPhone? jeśli nie to czy jakaś aplikacja alternatywna na to pozwala?
  3. Czy istnieje jaaś aplikacja kalendarza na iPhone zbliżona wyglądem do aplikacji kalendarza z Samsungów?
  4. Jak uzyskać pustą stronę na home screnie w iPhone tak by aplikacje zaczynały się od strony 2?

Co do pkt 4 to może takie coś się nada:

1,2 chyba nie ma opcji ale może ktoś cos jeszcze podpowie.
3. Z tego co widzę w googlu to właśnie google calendar nie jest podobny? Napisz proszę na czym dokładnie Ci zależy i co nie pasuje w tym od apple to będzie łatwiej coś wybrać.
4. Po prostu łapiesz ikonki i przeciągasz je do boku aż przeskoczą Ci na kolejny ekran. Robisz to ze wszystkimi ikonkami aż pierwszy ekran zostanie pusty. Dokładnie jak na tym filmiku

A z ciekawości, po co trzymać aplikacje na 2 ekranie?

Przyzwyczajenie androidowe pewnie :wink: tez tak na początku po przesiadce miałem

dokładnie mam takie wrażenie, że jest to próba przeniesienia dotychczasowych nawyków na nowy system.
Odpowiedź do wszystkich punktów - spróbuj zmienić mindset. Serio. Bo tak będziesz sie boksował z systemem aby zrobić coś na starą modłę. Na dłuższą metę zmęczysz się bardzo i przyjemność z obcowania nigdy się nie pojawi.
Nie walcz z narzędziem. Jeśli poprzednie rozwiązania nie są super krytyczne to prawdopodobnie będziesz w stanie przyzwyczaić mózg do nowych workflow.

5 polubień

Co do pkt 1 to można tak robić. Wchodzisz w zakładkę albumy klikasz w prawym górnym rogu edycja i dodajesz nowy album, potem wchodzisz do tego albumu i ponownie klikasz edycja i dajesz nowy album wewnątrz :slight_smile:

Można ukrywać zdjęcia, ale całych albumów chyba nie.

Nie ma aplikacji która ingerowała by w systemową aplikację zdjęcia, Apple na to nie pozwala.

Można inaczej, przenosisz jedna apke która tworzy nową stronę, klikasz na dole kropki strony i zmieniasz kolejność. Wracasz ta 1 apka

2 polubienia

Chciałem was poprawiać, że przecież nie da się zrobić pustej strony, bo jak się zostawi pustą, to ją iOS od razu usunie i przesunie kolejną zamiast niej…

…ale sprawdziłem i jednak się da… :open_mouth:

to jest wymysł iOS 14, prawda?

Na 13 to już chyba było. A wcześniej nie wiem.

Albo fake news, albo jest to funkcja, o której nigdy nie słyszałem i która została usunięta w iOS 15.

1 polubienie

Hmm faktycznie, popełniłem przejęzyczenie- można stworzyć folder a wewnątrz jego różne albumy.

1 polubienie

Lol o tym tez nie wiedziałem xD
Nie wiem do czego by mi się to miało przydać, ale dobrze wiedzieć!

1 polubienie

Ja mam pytanko - jak działa łączenie Windowsa z iOS? Mam tu na myśli aplikację Twój telefon z Windowsa. Testował ktoś?
Mając Samsunga mam współdzielony schowek, mogę wysyłać wiadomości, odpowiadać na powiadomienia, widzę ileśtam ostatnich zdjęć… Domyślam się, że podgląd ekranu na żywo czy uruchamianie konkretnej aplikacji z telefonu na ekranie komputera nie zadziała. A reszta funkcji?

Na wszystko poza ostatnimi zdjęciami odpowiedz brzmi nie.
A ze zdjęciami to nie wiem, bo może jest jakaś wtyczka do iClouda czy coś.

2 polubienia

Czy jest jakaś opcja z wykorzystaniem natywnych aplikacji żeby ze zdjęcia dokumentu, który ktoś mi wysłał zrobić skan? Ktoś po prostu nie ogarnia ze można takie samo zdjęcie zrobić w wersji „skan dokumentu” i ja chciałbym nałożyć taki „filtr” już post factum.

W iOS15 masz live text - tak to się chyba nazywa. Jeżeli na zdjęciu jest rozpoznany tekst, to masz możliwość skopiowania go.

Kilka tygodni temu robilem zdjęcia tekstu w książce, teraz bez problemu mogę wejść w galerie wybrać te zdjęcia i skopiować tekst.

Mam nadzieje, ze o to chodziło?

BTW na maku dobrze działa textsnipper, polecam.

Tak to znam. Mi chodzi o zrobienie skanu. Ze zdjęcia z rolki aparatu. Muszę komuś wysłać dalej skan dokumentu a otrzymałem zdjęcie.

Funkcja scan document np w notatkach to nic innego jak odpowiedni filtr na zrobionym zdjęciu. Pytanie czy można do „nałożyć” już na posiadanym zdjęciu?

Moi Drodzy,
Pytanie mam. Po aktualizacji do iOS 15 nie mogę dyktować nawigacji w trybie CarPlay (ani Waze ani Google Maps) adresów. W ogóle nie włącza się mikrofon i telefon wcale nie zaczyna słuchać. Czy ktoś miał też taki problem?

Scanner Pro to potrafi.

1 polubienie