Gain performance, czyli nowy iMac, iPad Pro, AirTag - #369

To akurat pomyłka, będzie taki Easter Egg. To miał być opis :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Done. Vox populi.

4 polubienia

Wojtek coś niewyspany w tym odcinku :smiling_imp:

1 polubienie

To już pewnie u niego codzienność xD

1 polubienie

Ciekawe dlaczego… xD

14 polubień

Ej to i tak dobrze jak na dziecko xD

1 polubienie

Przypominam, że Wojt już od dawna nie jest dzieckiem :joy:

21 polubień

Elegancko, stałe pory snu!

3 polubienia

jak na zasypianie codziennie około 2:00 to regularne wstawanie o 8:00 budzi mój szacunek…

ale widzę raz w tygodniu dajesz czadu aż do 9:00! #nice

3 polubienia

Tak długo śpisz i jeszcze marudzisz? :smiley:
Zrób sobie drugie ;D

2 polubienia

nie wiem jak Apple Watch to robi ale faktycznie tak jest… śpię krótko a potem drzemki przez godzinę xD

Pewnie mało osób podzieli mą opinię, ale ten odcinek dobitnie mi pokazał, że Pan Andrzej to człowiek NagranyPodcast, a nie człowiek YesWasPodcast. W ogóle mało płynny był to episod, dużo wchodziliście sobie w zdanie. Pozdrawiam serdecznie, buziaczki.

8 polubień

Trochę się zgadzam, ale dajmy Andrzejkowi czas na rozkręcenie się i oswojenie :sweat_smile:

Ja ogólnie mam problem z tym, że 2!=3 i jakoś mi po tylu latach to YWP w powiększonym składzie średnio leży.
Tak to miałem nagrany i YWP i mogłem wybrać na co mam ochotę a teraz już się nie da.

3 polubienia

Przesłuchałem może do połowy, bo wciąż nie ma w Google Podcasts i jak mi się strona www przeładowała na komórce to odpuściłem, ale jak na razie pomimo pewnych uwag co do płynności rozmowy, to podoba mi się świeże spojrzenie na takie wydarzenie Andrzeja, Wojtek i Paweł są już oswojeni z dziwaczną formą tego typu konferencji, więc miałem się z kim utożsamiać.

2 polubienia

Trochę podzielam zdania przedmówców ale wolę się wypowiedzieć za 6-8 odcinków.

Ale mam jedno WIELKIE pytanie: Co z RAMem? Pamiętam @6ghost9 jak mówiłeś jaki czas temu, że nie chciałbyś mniej niż masz teraz w Macu Pro. Wystarczy to 16GB?

1 polubienie

Wiesz co - myślę, że przy zupełnie nowej architekturze ostatecznie jestem w stanie to zaakceptować. Wiem, że mówiłem, że nie chciałbym zjeżdżać niżej, ale kurde, no widziałem jak M1 sobie radzi z pierdyliardem zakładek, jak szybko uruchamiają się programy itd. Nawet 8Gb radzi sobie znacznie lepiej niż moje 64…

Więc ostatecznie biorę 16, zobaczymy czy spełni moje oczekiwania (myślę, że je przekroczy kilkukrotnie… ;)).

5 polubień

Chyba nadszedł ten czas by wyłożyć kasę i wejść na wyższy level, bo bardzo ciekawy jestem waszego zdanie o tym co Apple chce zrobić w kontekście podcastów. Chyba to jest ten moment, kiedy opłaca się wrzucić w kolejkę najnowszy odcinek ATP.

Tak poza tym, to bardzo przyjemny odcinek. Wszedł na lekko, bez popity. :slight_smile:

3 polubienia

Był wątek o ramie w M1 :grin:
Ja nadal twierdzę, że 16 GB to za mało do pracy z grafiką/video/jakimś rozbudowanym workflow. Moja testowa sztuka z M1 w konfiguracji 16/512 na dzień dobry wjeżdżała na swap nawet minimalnie. A dzień kończyłem z 6GB na swapie i 14GB ramu zajętymi. Więc jeśli Wojt 64 GB na intelu było ok to ja bym poczekał na minimum 32GB w M1.

5 polubień

Dokładnie - zależy co się robi
U mnie przejście z ramem w dół z aktualnych 24GB to masochizm (musiałem się jakieś 2 tygodnie bujać), bo a to docker wciąga, a to kilka VM, no i teamsy, przeglądarka, telegram
i tych 24GB to tak jakby nie było

2 polubienia