Fotele do komputera

Hejo, sprawa krótka a sprawa niecierpiąca zwłoki. Posiada ktoś z was fotel firmy Diablo Chairs. Chodzi o modele X-One lub X-One Horn? Ten pierwszy jest w Media Expert za niecałe 500zł w wersji czarno-czerwonej. Inne kolory są droższe. Ogólnie pytam czy ktoś ma, czy poleca. Są głosy że plecy i rzyć zapocona będzie, ale nie przeszkadza mi to aż tak, bo będę spędzać na tym fotelu max 2-3h dziennie. Wersja Horn tez fajna, bo ma regulowane podłokietniki. Dzięki wąsy

1 polubienie

W biurze korzystamy z foteli DX racer. Wiem że to inny fotel ale kształt i format podobny.
Generalnie te całe skórzane to tragedia. Przede wszystkim jak nie masz klimy w mieszkaniu to latem będziesz dzwonił po policje żeby Cię odkleili od niego.
Materiałowe lepiej ale nie jest to jakieś super wygodne krzesło.
W domu mam natomiast MARKUS’a z ikei i to polecam serdecznie. Wygodne, długa gwarancja. Jedyna waga to to że wysokość podłokietników nie jest regulowana.

Ja wykosztowałęm się na Ergohuman i chociaż cena była iście kosmiczna to muszę przyznać że nie żałuję. Oboje z żoną mamy problemy z plecami i biorąc pod uwagę, że spedzamy w nim co najmniej po kilka godzin dziennie jest wart każdej złotówki jaką na niego wydaliśmy :grin:

1 polubienie

Ergohuman to poza zasięgiem kompletnie. Biorąc pod uwagę fakt, ze do kompa siadam raczej wieczorem i na te 3 godz max chyba nie będzie mi przeszkadzała wilgoć gdzieniegdzie. Siedziałem na nim w sklepie, było wygodnie nawet, ale wiadomo jak to się w sklepie siedzi, zupełnie inne środowisko. Może ktoś ma ten konkretny model?

Ja natomiast zdecydowałem się na “gamingowego” Quersusa i bardzo żałuję swojej decyzji. Podparcie pod odcinek ledzwiowy słabe, regulacja podłokietników ograniczona, materiał skórzany tak jak mówi @Michael klei się strasznie do ciała. Lepiej wydać trochę więcej kasy na bardziej ergonomiczny fotel który poprawi postawę przy biurku. Takze gamingowe dziwadztwa odradzam zupełnie. Marcus z ikeii jest bardzo dobrym pomysłem jeśli nie chcesz szaleć z kasą.

Cześć, szukam takiego fotela, zna ktoś może nazwę albo jakaś wskazówka? lub coś podobnego do tego fotela? nie interesują mnie wersje gamingowe

1 polubienie

To jest Herman Miller Sayl.

2 polubienia

Mam i polecam. Jest prawie tak samo wygodne jak Embody, a wyglada dużo lepiej, zwłaszcza w otwartych pomieszczeniach.

@Voland dzięki, tak myślałem że to ten ale wypadła mi z głowy ta nazwa i nie mogłem się doszukać.

Jest jakiś odpowiednik może tego fotela który wygląda podobnie a kosztuje znacznie mniej? Chodzi o to że gdyby to był fotel tylko dla mnie to spoko, ale będzie z niego korzystać wiele osób które totalnie nie przykładają wagi do dbania o rzeczy

Rozumiem różnicę miedzy repliką a fotelem od Herman, fotel podoba mi się i wygoda też jest ważna tylko kwestia tego że w momencie kiedy nie ma mnie w biurze to korzysta z niego bardzo dużo osób które totalnie nie przykładają wagi do dbania i prędzej wymienię go na kolejny niż miał bym naprawiać itd. Szukam czegoś podobnego właśnie ale nie musi być z taką ilością ustawień.

Tym bardziej pomyśl o HM, bo ich 12 letnia gwarancja obejmuje właściwie wszystko, a niektóre modele ich krzeseł spędzają ten czas, używane 24h/dobę w call center itd.

3 polubienia

Tylko czuję że w moim miejscu pracy uszkodzenie będzie takie że żadna gwarancja tego nie uzna :wink: