🏎 Formuła 1

W tym roku zdążyli przed połową testów :smiley:

Mercedes zrobił DRS… bez DRS. I w sumie to nikt się do tego nie może przyczepić :smiley:
(patrzcie co się dzieje z kołami po pociągnięciu/popchnięciu kierownicy)

1 polubienie

to jest właśnie cudowne w F1. Ta kreatywność inżynierów pomimo coraz bardziej zagmatwanych regulacji. I to jak potem FIA banuje albo nie rozwiązania z uwagi na protesty innych ekip. Technologia vs polityka z dużymi budżetami w tle (bo wymyślenie, zrobienie i wprowadzenie do bolidu takiego rozwiązania to są ogromne monety).
Wychodziło dzięki temu bolidy z 6 kołami albo dmuchane dyfuzory. Ale właśnie to trzeba rozumieć jako formuła producentów bolidów. Kiedy właśnie w fabryce wygrywa się mistrzostwa (chodź potem można je przegrać na torze). Cudowna specyfika, którą niezwykle ciężko pokazać weekendowym kibicom i przez co F1 musi iść w kierunku współprac jak z Netflix.

1 polubienie

Gordon Murray buduje nowy fan car :heart:

A co do Netfliksa, to nie macie pojęcia jaką Drive to Survive zrobiło furorę w USA.

Jeszcze niedawno nikogo F1 w ogóle nie obchodziła, dosłownie na palcach jednej ręki mogę policzyć ludzi, z którymi mogłem pogadać.
A w ostatnim sezonie to co chwila do mnie ktoś dzwonił w niedziele rano, żeby zapytać „a dlaczego tak, a nie inaczej, bo właśnie oglądam i nie rozumiem”. To jest hit. Znam przynajmniej z dziesięć osób, które z wypiekami na twarzy obejrzały prawie każdy wyścig w zeszłym roku .

Ciekawe jest to, ze wszyscy Amerykanie kochają Ricciardo. Nikogo zupełnie nie interesuje żaden Hamilton, czy Vettel, a już tym bardziej Haas. Jest Ricciardo, jest zabawa. Magia YouTube.

3 polubienia

F1 TV w promocji
ktos uzywal wczesniej i wie jak to dziala i czy mzna bez problemu ogladac wyscigi na zywca?

działa. A jak nie działa to zwracają kasę :slight_smile: Ja używam tylko F1 TV Access bo nigdy nie mam tyle czasu na oglądanie na zywo.

Dokładnie tak. Ja to widzę po mojej żonie. Ona kompletnie nie kumała ocb. Obejrzała kilka odcinków, coś jej dopowiedzialem i teraz przynajmniej kojarzy kilku kierowców. I to tez nie z nazwiska tylko np. ten co przeszedł do Renault, ten młody w Ferrari.
Netflix dołożył do „kasków” historie. A nic tak nie sprzedaje!

Riciardo nawet miał przeloty przez late nighty czy inne programy publicystyczne w stanach z krótkimi wywiadami dla promocji 2 sezonu. Bardzo dobra osoba do tego typu działań. Jego nie można nie lubić!

2 polubienia

Ja w tamtym roku dzięki Netflixsowi też zacząłem oglądać F1 (a w zasadzie wróciłem po kilku latach przerwy). I dalej mnie fascynuje moja fascynacja tym sportem :sweat_smile:

@Marx ja mam z kolei tak, że jak nie obejrzę na żywo to już mnie nie interesuje. Choć skorzystałem z tej grudniowej promocji na F1TV to zobaczymy. W tym roku taka ilość wyścigów, że nie ma szans wszystkiego obejrzeć, bez sięgania do powtórek.

2 polubienia

w tym roku bedzie latwiej uniknac spoilerow bo RK nie jezdzi :smiley:
ja zawsze ogladam z odtworzenia bo raz ze wyscigi czasem sa w innej strefie czasowej, a dwa ze w weekend to czas mam glownie wieczorem. Wtedy sobie spokojnie odpalam na sluchawkach i zanurzam w wyscigu. Jak ktos cos chce to moge spauzowac i niczego nie trace. Czasem wkladam Oculus GO i ogladam na duzym ekranie, to tez robi wrazenie.

Szkoda ze potencjal VR nie jest wykorzystywany do streamingu tak jak by mogl byc. Ja np wyobrazam sobie ze oprocz duzego ekranu z wyscigiem z prawej mam jakies 2 onboardy wybranych kierowcow, z lewej mam jakies statystyki albo widok toru z lotu ptaka, a z tylu np pitlane.

1 polubienie

Też tak chcę! :heart_eyes:

Przypominam ze jutro premiera serialu netflixowego :slight_smile: poprzedni sezon miał takie momenty ze serial z tego może być mega!:slight_smile:

2 polubienia

Robi się coraz ciekawiej z kalendarzem. Może się okazać, że to będzie bardzo krótki sezon…

w ogóle robi się rok pod znakiem odwoływania wszelakich imprez masowych. Teraz wypadają tylko te zaplanowane w Azji ale jak pojawi się nowe “siedlisko” wirusa (vide Italia) to nie wiadomo jak się to skończy…

2 polubienia

we Wloszech odwolali sporo meczy wiec nie tylko w Azji

Odcinek o Mercedesie przypadł na Hockenheim na przykład :smiley:

1 polubienie

na ten odcinek czekam chyba najbardziej! I na odcinek po GP Brazylii w Ferrari.

2 polubienia

Patrzcie jaki Christian Horner miał telefon w lipcu zeszłego roku. Życie jest niesprawiedliwe.

5 polubień

Wait what, how

Teoretyczynie to moze być błąd w montażowni, ale szczerze to watpie. Apple rozdaje wybrańcom iPhone’y wcześniej. Snowboarder Mark McMorris nagrywał filmy 11 Pro jeżdżąc w Australii, czyli musiał mieć tel już w drugiej połowie lipca/sierpniu.
Poza tym Horner oprócz pracy w RedBullu jest tez mężem Spice Girl, wiec jakby na to nie patrzeć, dojścia ma wieloma kanałami.

2 polubienia