Format dysku po Raspberry Pi

Mam nietypowy problem. Pacjent to pendrive na którym był zainstalowany obraz Raspberry Pi. Zrobiłem standardowe formatowanie w narzędziach dyskowach. Wszystko przebiegło szybko i gładko, niestety z pamięci 16gb zostało 4gb i nic więcej zrobić się nie da. Przeszukałem googla a rozwiązania brak ;( może jakiś Wąsacz będzie wiedział co tu zrobić, żeby 16gb powróciło? Męcze się dobrą godzinę i mam już serdecznie dość :confused:

1 polubienie

A w jakim systemie plików sformatowałeś? Bo wygląda to na FAT32. Spróbuj NTFS

Próbowałem wszystkiego :wink: teraz mam 2 partycje :man_shrugging:

Chyba kiedyś z tego skorzystałem i zadziałało (pod Win8.1, ale W10 też da radę):

Spróbuj
Sudo diskutil unmount force /dev/disk2
Sudo diskutil eraseDisk NTFS [nazwa] disk2

Niestety nie pomaga :confused:

RzastGóralski

18m

Chyba kiedyś z tego skorzystałem i zadziałało (pod Win8.1, ale W10 też da radę):

Jan Pogocki – homepage – 19 Aug 10

Przywracanie pendrive’a do stanu fabrycznego, czyli niskopoziomowe formatowanie

Kilka dni temu miałem taką dziwną sytuację. Chciałem zapisać obraz IMG systemu Chromium OS na swojej pamięci flash. UltraISO nie chciało jakoś dopuścić do otwarcia tego obrazu, a co za tym idzie - do jego nagrania, więc zacząłem gorączkowe…

Potrzebuję czegoś na maca :pensive:

  1. Znajdź kogoś z Windowsem…

A to?

  1. Znajdź kogoś z Windowsem…

Normalnie poszedł bym do sklepu i kupił nowego pena… Niestety wszystko wokół mnie pozamykane, a muszę to zrobić na rano, windowsa w pobliżu też nie ma…

A to?

Lifewire

Use Disk Utility to Format Your Mac’s Drive (OS X El Capitan or Later)

Formatting Mac drives has changed in the Disk Utility app included with OS X El Capitan and macOS. Find out how to erase a drive in Disk Utility.

Niestety u mnie nie działa, opcja partycji jest wyszarzała

Miałem identyczny problem po instalacji Debiana i to zadziałało.

sudo diskutil eraseDisk JHFS+ Pendrive disk2

Coś się ruszyło, skasowało jedną partycję, ale ciagle pokazuje 4gb… Chyba się poddam :disappointed:

Trochę zachodu będzie ale powinno zadziałać

  1. Instalujesz VirtualBoxa
  2. Pobierasz obraz gparted
  3. podpinasz tego nieszczęsnego pendrajwa do maca
    3a. dodajesz pendrajwa do wirtualnej maszyny gpaarted
  4. uruchamiasz “gparted” i czekasz aż wystartuje
  5. jak się wszystko uruchomi będziesz mógł robić co Ci się żywnie podoba z partycjami na penrdivie

Przyjechał kolega z laptopem, odpalił windę i po 5 minutach było zrobione :flushed:

Mac - the most powerful computer :man_shrugging:

Dziękuje Wszystkim za pomoc :heart:

2 polubienia

he he he ważne, że pendrive uratowany :wink: ale faktycznie coś jest nie tak skoro nie można całkowicie wywalić tabeli partycji pod OSX :confused: