Folding@home - I Ty możesz pomóc w badaniach

Hej, w skrócie wygląda to tak, że nasz komputer, a w zasadzie jego moc obliczeniowa może pomóc w poszukiwaniu leku np. na COVID-19 i nie tylko.

  1. Wchodzimy na https://foldingathome.org pobieramy i instalujemy klienta
  2. Uruchamiamy zainstalowany program i w zasadzie to tyle

Można wykonać jeszcze trzeci krok:
3. W ustawieniach programu w sekcji Identity w polu Team Number wpisujemy numerek teamu: 251155
dzięki temu będziemy mogli “zebrać się do kupy” i zobaczyć jak dobrze nam idzie.

Statystyki Teamu, który pozwoliłem sobie założyć można zobaczyć tu:

Konfiguracja

Działający klient

6 polubień

done! Dziękuję za przybliżenie tematu w prosty sposób. Działamy, odpalę chyba wszystkie nieużywane laptopy - niech liczą :slight_smile:

1 polubienie

Widzę, że ekipa z LTT podskoczyła od wczoraj :joy:

czy trzeba coś jeszcze ustawić na serwerze, jakieś porty czy coś? Po odpaleniu programu mam status online, ready ale Inactive. Odpala sie strona www i mam “client connection timed out”

U mnie też tak było przez kilka minut ale potem program “sam zaskoczył” i zaczął działać. Choć z tego co widzę to port 36330 jest wykorzystywany.

W LTT mówili, że mają problemy z szybkim przyrostem “dawców” sprzętu ostatnio i ich serwery nie wyrabiają. U mnie sytuacja w logach wygląda tak:

19:23:52:WU01:FS00:Connecting to 65.254.110.245:8080
19:23:53:WARNING:WU01:FS00:Failed to get assignment from ‘65.254.110.245:8080’: No WUs available for this configuration
19:23:53:WU01:FS00:Connecting to 18.218.241.186:80
19:23:53:WARNING:WU01:FS00:Failed to get assignment from ‘18.218.241.186:80’: No WUs available for this configuration
19:23:53:ERROR:WU01:FS00:Exception: Could not get an assignment

Na błędy i problemy po stronie serwera raczej niewiele poradzimy.

Trzeba było normalnie pod boinc@poland się podpiąć :smiley: najlepszy team !

restart imaca pomógł, działa, liczy! :slight_smile:

dobre mindfaki robi to liczenie w tle, przynajmniej dla osoby, która na codzień w pracy nie wykorzystuje w zasadzie mocy obliczeniowej procesora. Od czasu do czasu tylko jak mi program graficzny coś liczy (chodź i tu nie wiem czy się nie mylę). W normalnej pracy jest to praktycznie nie zauważalne oprócz tego, że wszystkie słupki Activity Monitor świecą się na prawie full.
Ale wrzucem do imageoptim kilka zdjęć do optymalizacji - zwykle robiło się to w kilka sekund i mogłem działać dalej. A teraz czekam i czekam :smiley:

Wchodzę w to :smile:

Cześć,
jakiś czas temu F@H udostępniło obraz na arm64, w tym raspberry pi. Czy komuś udało się uruchomić kontener na R-pi 4?
Ja próbuję z tego obrazu, ale po uruchomieniu cały czas się restartuje i w logach mam komunikat standard_init_linux.go:211: exec user process caused "exec format error, co może wskazywać, że pobrany jest obraz nie da tej architektury.

Ktoś udało się to już uruchomić (niekoniecznie na tym obrazie)?