Fizyczne klucze 2FA

Za dwie sztuki to bardzo dobra cena.

W tym momencie zazdroszczę androidziarzom (wiem, że suchar)…

Kusi mnie ten titan ale zastanawiam się czy faktycznie aż tak bardzo go potrzebuję…

Mnie do kupna Yubikey przekonały kilka lat temu próby zalogowania się kogoś na moje konto Googlowe z Turcji, Malezji i jeszcze jakiejś egzotycznej lokalizacji. Chciałem też mieć password managera zabezpieczonego fizycznym kluczem. Koszt jednej gry mniej, a człowiek jest spokojniejszy.

Sprawdziłem czy działa na urządzeniu testowym. DZIAŁA :joy:

2 polubienia

Chore, ale można tak żyć!

To była raczej ciekawość niż realny usecase. Jednak z tym adapterem (jak i kilkoma innymi) się nie rozstaję i mogłoby to wypalić na dłuższą metę.

A po NFC nie działa?

Szczerze to nie sprawdzałem.

Entry-level: At the entry-level, we have security keys that cost something like $12 HyperFIDO Mini, $20 for a Yubico Security Key and the open source SoloKey.

HyperFIDO kosztują £7. Wezmę dwa, jeden mały i jeden duży i można żyć jak król.

Jak król. A żeby było śmieszniej - kupiłem je za gift card, który kupiłem za BTC, które kupiłem za BAT z przeglądarki Brave. xD

4 polubienia

Kupiłeś z amazon.co.uk? Bo widzę ze tam ten mini jest niedostępny :confused:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0813YWZB2/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B074N9LQZL/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&psc=1

Oba są dostępne.

1 polubienie

Dziękuję Pan Orzech xD
46

1 polubienie

Jak masz zamiar to ogarnac na IOS ?

Nie mam zamiaru :slight_smile: tylko komputer mnie obchodzi w tym kontekście.

1 polubienie

BATy dostałeś jako tipy od innych, czy można wykorzystywać te własnoręcznie “wykopane”?

Można wszystkie, ale ja wykorzystałem te, które dostałem za reklamy. Tipów nie dostałem żadnych :frowning:

Kurcze, ceny świetne, tylko właśnie jak logować się z telefonu? Czy tylko do rzeczy, których używasz wyłącznie na komputerze będziesz tego używał?

To będzie jako główna metoda na komputerze. Nie zrezygnuję z 2FA w 1Password, ale po prostu nie chce musieć ciągle się do niego logować :). Nie mam potrzeby tego na komputerze w najgorszym przypadku - przejściówka. Ale raczej się nad tym nie zastanawiam, na komputerze jest “trudniej” z logowaniem niż na iPhone.