Exclusive: Apple dropped plan for encrypting backups after FBI complained - sources

Oraz PDF gdyby spadło z rowerka:
Exclusive_ Apple dropped plan for encrypting backups after FBI complained - sources - Reuters.pdf (368,6 KB)

Co ciekawe:
Google to Encrypt Android Cloud Backups With Your Lock Screen Password (2018)

Dodatkowa lektura:

Proszę, dyskutujmy. Czyli okazuje się, że tak naprawdę jak masz iCloud backup, to… nie masz ostatecznie żadnego szyfrowania? Wow. W tej sytuacji nawet androidowy telefon jest lepszejszy.

2 polubienia

Ale to chyba nic nowego?

Jak chcesz robić pszestempstwa to nie rób backupu w ogóle. To co jest martwe nie może umrzeć.

Ale czemu w tym kontekście androidowy telefon jest lepszy? Google szyfruje backupy?

Tak. Google szyfruje backupy

O, nie wiedziałem. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie pobierają sobie danych bezpośrednio z telefonu. Jakoś muszą profilować żeby sprzedawać te swoje reklamy. W takiej sytuacji szyfrują dane, które już sobie pobrali. Tak mi się wydaje.

2 polubienia

To nie jest kwestia czy szyfruje czy nie - bo szyfrować może i Google i Apple. Najważniejsze kto ma klucze do odszyfrowania :sweat_smile:

PS wiem że na androidzie da się backup zaszyfrować hasłem swoim … i pewnie zapisać w Google żeby go nie zapomnieć tez :innocent:

A na iCloud tez to nie idzie plain tekstem, po prostu Apple ma klucze. Jak chcesz mieć bezpieczny backup to kopia lokalna szyfrowana dodatkowym hasłem jest do zrobienia :grinning:

@pawelorzech

Szyfrowanie end-to-end działa w oparciu o klucz szyfrujący, niezależny od strony serwerowej. Oznacza to, że całe szyfrowanie i klucze przechowywane są na urządzeniu (w enklawie bezpieczeństwa). Nawet, gdyby władze zdołały się włamać na serwery Apple, uzyskanie dostępów do tych danych byłoby niemożliwe. W drugą stronę także, ponieważ samo Apple nie byłoby w stanie odszyfrować kopii zapasowej iCloud bez klucza deszyfrującego, w którego posiadaniu byłby jedynie użytkownik konkretnego urządzenia.

Obecnie kopie zapasowe przechowywane w chmurze Apple nie są szyfrowane lokalnie, ale po stronie serwera. Co prawda wiadomości iMessage mają szyfonie end-to-end, ale już spis wykonywanych połączeń go nie posiada. Oznacza to, że FBI może uzyskać dostęp do wszystkich tych danych, które przechowywane są w kopii zapasowej iCloud.

Ukradzione stąd:

3 polubienia

Czyli jeśli synchronizujesz iMessage przez iCloud, to to szyfrowanie end-to-end nie robi różnicy?

Czytam między wierszami

2 polubienia

Jedyna bezpieczna kopia to szyfrowana kopia lokalna i wyłączona synchronizacja

1 polubienie

Trochę tak to brzmi.

1 polubienie

imessage jest szyfrowane, i nawet apple tego nie odszyfruje
tak jak w imagazine napisali cały back nie jest szyfrowany bo się z tego appl wycofuje.

No tak, ale iMessage też jest w icloud od jakiegoś czasu.

i w icloude jest zaszyfrowane.

Tutaj jest trochę ładniej napisane wszystko: https://niebezpiecznik.pl/post/apple-szyfrowanie-backupow-icloud/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+niebezpiecznik+(Niebezpiecznik.pl+-+wszystko)

1 polubienie

Jak już pisałem - nic nowego dla kogoś kto choć raz się tym zainteresował.
Ja tam świadomie wybieram backup do icloud, bo jest to dla mnie wygodne, a wiem, że nie jestem terrorystą, więc mi to wisi :smiley:
Jeśli jednak kiedyś bym się decydował na zostanie kamikadze to bym sobie kupił używanego iphone od kogoś i kartę sim zarejestrowaną na żula i wtedy rzeczywiście żyłbym bez icloud. Ale… raczej nie :smiley:

2 polubienia

dokładnie tak:)