eSIM w iPhone- problem z netem

Od pewnego czasu zmagam się z meeeega słabym internetem w telefonie. Jak Orange wprowadziło eSIM to ochoczo sobie zamieniłem z SIM na eSIM.
Od kilku tygodni, co jakiś czas, muszę restartować telefon albo sieć komórkową, żeby działał internet- przy zasięgu pokazuje 3G/LTE ale nic nie działa :frowning: :frowning: (czasami nawet na full)
Baardzo często telefon gubi zasięg.
Ktoś z Was się z tym spotkał?
Wg Was to problem operatora czy wadliwego telefonu? Pewnie Orange będzie zwalał na Apple’a a Apple na Orange…
Telefon kupiony w IT, jeszcze na gwarancji.

1 polubienie

Brzmi mi to bardziej jak problem sieci - zgłoś to do Orange jako awaria. Ale jeśli nie pomoże, to rękojmia telefonu u sprzedawcy. Może wtedy będzie lepiej.

Ostatnio coś się poprawiło, będę obserwować sprawę. Dzięki za pomoc i sugestie :blush:

1 polubienie

Koledzy jak tam z Orange i eSim?
Aktualnie mam dwa numery w Play. Warszawa głównie a tak to okolice Mławy i Siedlec.

Warto się pchać z Play do Orange?

1 polubienie

Korzystam z esim, co prawda w Orange Flex. Wszystko działa bezproblemowo. Jeżeli zastanawiasz się nad pokryciem lokalizacji i prędkościami internetu to najlepiej będzie kupić sobie prepaida Orange i sprawdzić. Tak chyba lepiej niż pchać się od razu w kontrakt u pomarańczowego. Chyba, że po prostu przeniesiesz się do Flexa i sprawdzisz jak działa sieć w Twoich okolicach.

U mnie zazwyczaj to Orange lepiej sobie radzi, niż Play, ale to zawsze zależy od dokładnej lokalizacji.

możesz sobie również na próbę wziąć flex na 1 mies i sprawdzić jak to będzie w ramach dual sim. Tylko pamiętaj, że potem jak będziesz chciał przenieść numer to będziesz musiał zrobić to na nowym koncie. Więc ten testowy rejestruj na jakimś “tymczasowym” adresie email.

Orange flex ma esim? Czy tylko abonament?

flex również posiada😁
Edit. Nawet zwykły prepaid w Orange ma esim😅

To co się bardziej opłaca. Flex czy abonament?

Flex masz na czas nieokreślony. Jeśli nie lubisz długotrwałych umów to jest OK. Cenowo moim zdaniem też jest OK. W razie potrzeby możesz dokupić pakiety danych. 25 zł miesięcznie i powinno starczyć. Dodaj sobie do tego jakiś pakiet social media jeśli potrzebujesz i w 30 zł jesteś zarobiony.
Pewnie można taniej (Otvarta) ale czy jest do tego łatwa w obsłudze aplikacja, elastyczność, czy też dostępny zawsze chat to nie wiem. Na razie jestem zadowolony.

A propos chatu Orange Flex - jak mnie denerwuje ta maniera: “siemasz” “sorki” “wachlarz emotikonek”… Ja rozumiem, że takie trendy i może nie jestem w targecie, sam również nie lubię zbyt dużego formalizmu ale jednak jak załatwiam sprawę to lubię mieć poczucie, że jest tam osoba kompetentna, która może mi pomóc a nie stażysta, którego hobby jest pisanie komentarzy na YT i instagram. Trochę się czepiam…

Jak dla mnie Flex, korzystam od ponad pół roku. Wszystko działa perfekcyjnie, czat dostępny przez cała dobę, nawet w święta. Social pass masz od razu dostępny w każdym pakiecie, w roamingu masz pakiet, który jest bezpłatny(nie tak jak w innych sieciach). Kiedy skończy ci się pakiet GB to albo mozesz wykupić kilka dodatkowych pakietów 1GB lub po prostu na jeden miesiąc zmienić swój pakiet na wyższy. Zazwyczaj korzystam z tego 30GB za 30zł, subskrypcja odnawia mi się 13, ale już po kilku dniach niestety wykorzystałem swój pakiet. Bez problemu w apce zmieniłem plan na wyższy i GB zostały od razu dodane do mojego konta. Gdyby jednak coś nie pasowało ci we flexie to zawsze w każdej chwili mozesz numer przenieść do innego operatora, w końcu to zwykły prepaid.

Jak coś to mój kod promocyjny to JAKUBNFG2 :sweat_smile:

Jak i gdzie użyć kod?
Druga sprawa. W Play jestem na nieokreślonym a Play wyznaczył mi datę przeniesienia na 6 marca. Czy myślicie ze mogę sobie przesunąć bliżej?

Nie masz możliwości przesunięcia przeniesienia numeru. Jeżeli wyznaczona data to 6 marca, to oznacza, że okres rozliczeniowy na Twoim koncie to 6 dzień miesiąca. Zachowując więc okres wypowiedzenia 30 dni od zakończenia bieżącego okresu to data właśnie wychodzi 6 marca. Gdybyś złożył wniosek przed 6 stycznia to już w lutym numer by się przeniósł.

Odnośnie kodu polecającego to musisz go wpisać po zarejestrowaniu się, ale przed podaniem danych karty płatniczej. Gdybyś miał jakieś trudności, to czat odpisuje bardzo szybko w apce Orange Flex.

1 polubienie

Dzięki, postaram się pamiętać o kodzie (co on daje Tobie i mi btw?).

Daje po 50zł każdemu z nas, jeżeli opłacisz dwa razy subskrypcje, te 50zł mozesz przeznaczyć na dalesze opłacenie subskrypcji w przyszłości lub zwrócić sobie na kartę płatniczą😁

Dwa numery na twój kod dodałem.
Więc po 100 wpadnie jak rozumiem.

1 polubienie

Dokładnie, kiedy plan się odnowi to obydwoje dostaniemy.

Przeniosły się. Nie czekałem do końca okresu bo bym czekał do połowy lutego :smiley:

Mój ref TADEUSZ3J7W

trochę w temacie więc nie będę zakładał kolejnego wątku. Kwestia wybierania numeru z którego się łączę z kontaktem.

Mój workflow do wybierania numeru jest następujący:

1. swipe down i wyskakuje wyszukiwarka
  2. wpisuję szukaną frazę z nazwy kontaktu (bo inaczej nie da się szybko znaleźć kontaktu na iPhone…)
  3. klikam na ikonę telefonu i aparat wykonuje połączenie z:
    a. jeśli po dodaniu 2 karty sim (czyli zrobieniu dualsim) nie było jeszcze połączenia z tym numerem to dzwoni z sim ustawionej jako domyślny
    b. jeśli numer był wcześniej wybierany to wybiera z tego sim, który był dzwoniony ostatnio.

Aby zmienić te ustawienia trzeba edytować kontakt i tam ustawić domyślną kartę sim, z której będą wykonywane połączenia z tym kontaktem. Nie da się tego zrobić przed wykonaniem połączenia telefonicznego.

Co chce uzyskać?

Mieć możliwość szybkiej zmiany z jakiej karty sim dzwonie W TYM MOMENCIE do danego kontaktu. Jakiś long press gdzieś, coś na ekranie wybierania numeru.
Jest coś takiego czy trzeba bawić się w edycje wszystkich kontaktów w telefonie a jeśli chcę potem dzwonić do kontaktu z innego numeru to muszę jeszcze raz edytować żeby jednorazowo wykonać połączenie z innej karty sim?!

Niestety nie ma takiej opcji, też jej szukałem :confused: