Elgato Stream Deck

Też myślę o takim wykorzystaniu od dłuższego czasu. Jakie masz pomysły na zastosowanie? Jeśli chodzi o mnie to przede wszystkim myślę o uruchamianiu makr z keyboard maestro, i przypisanie mute z Google meet.

Mam cos w glowie ale nie wiem jak to sie ma do faktycznych mozliwosci. Dlatego szukam zeby poprobowac.

Bindowanie skrotow klawiszowych dla poszczegolnych programow (ps, ai, mailapp, trello, safari {tu moze text pod przyciskiem} ) timer pomodoro, najczesciej uzywane programy pod klawiszem. To tak co mi przychodzi do glowy na szybko.

2 polubienia

Ja używam do przełączanie źródeł dźwięku, wygodnego mute mikrofonu, do multi-akcji czyli takich jakby makr/automatyzacji, do scen w streamingach itd.

Są też pluginy do gier, żeby np. Nie tylko wystrzeliwać rakietę ze statku kosmicznego, ale żeby przycisk wyglądał inaczej, do póki nie będzie można jej użyć ponownie itd. W VR nieprzydatne, ale na płaskim ekranie używałbym cały czas.

2 polubienia

Jak realizujesz funkcję wyciszania mikrofonu? Przez wywołanie automation, skrót klawiaturowy przypisany do innej apki (mutekey, micdrop?), czy Elgato ma coś swojego w zanadrzu?

Są pluginy do takich rzeczy. Klikam mute i dioda na mikrofonie też wtedy świeci, że jest wymutowany.

Ok, ale mikrofon też od Elgato? Co mnie interesuje najbardziej, to łatwe mutowanie dowolnego mikrofonu (w założeniu wszystkich urządzeń wejściowych audio). Mam Rode NT-USB i obecnie używam micdropa, do którego użyłem skomplikowanego skrótu klawiaturego, który z kolei zmapowany jest na klawiaturze jako makro pod FN+Spacja. Micdrop niestety nie wspiera oficjalnie tego mikrofonu i czasami zdarza się, że użycie cpu wzrasta do 100% i wtedy trzeba go ubić i uruchomić ponownie, co jest mega uciążliwe podczas długich spotkań.

Btw, chyba dobrze by było wydzielić konwersację, bo troszkę zagubił się główny powód założenia tematu :slight_smile:

1 polubienie

Nie, Shure. Mutowanie mikrofonu to funkcja systemu operacyjnego z tego co wiem i po prostu aplikacje jej używają.

CleanShot 2023-01-04 at 21.30.18

Kurcze, założyłem, że istnieje tylko jeden system operacyjny i nie jest to Windows :smiley:
Ciekawi mnie jak to się zachowuje na Macu, bo obecnie trzeba to robić bardzo na około.

Tak samo. Używam na macu i na windowsie.