Eksmisja członka rodziny z iCloud

Czesć
Planuję w najbliższym czasie eksmisję członka rodziny z pakietu rodzinnego w iCloud. Ja jestem hostem tej rodziny i chcę z niej wydzielić rodziców żeby z powrotem stali się osobnymi bytami :slight_smile: Jednak 2Tb przy przyroście fotek moich rodziców to robi się ciasno. Współdzielimy Apple Music i dysk 2Tb. Jak to zrobić, żeby bezproblemowo i bez szkód wydzielić daną osobę z rodziny i przenieść jej zawartość biblioteki zdjęć od jej własnej przestrzeni dyskowej? Reszta zawartość dysku iCloud to tam spoko, nie ma problemu. Nigdy tego nie robiłem i oczywiście mam obawy co do metody na przeniesienie zdjęć które zajmują dużą ilość miejsca oraz playlist z apple music. Wiadomo, osobo wydzielana od tego momentu będzie sobie sama kupowała pakiet dyskowy i subskrypcję apple music. Sposób który wymyśliłem na chłopski rozum polega na tym, żeby pobrać wszystko do offline na kompa, odłączyć się od usług chmurowych, dezaktywować wszystko na iPhone, potem wydzielić się z grupy, i kontynuowować synchronizację w chmurze do własnego dysku. Ale moze jest jakiś mechanizm zrobiony przez Apple na wypadek takiej migracji? Nie bardzo coś konkretnego jest w internecie, jedynie poradniki na temat jak się odłączyć, ale co z danymi? Czy ktoś z Was to robił i jak to wygląda.

Na samym dole pod poniższym linkiem:

1 polubienie

Czyli w praktyce - jeśli ktoś się odłączy od rodziny/zostanie odłączony/przestanie płacić, to jego dane przez 28 dni nie znikają, tylko jest czas na opłacenie nowej subskrypcji/dołączenie do nowej rodziny, tylko w tym czasie (o ile przekracza się 5gb darmowej przestrzeni) nie robią się uploady i backupy.

Dobrze rozumiem?

Nie. Przez te pierwsze 28 dni wszystko się normalnie synchronizuje. Dopiero po ich upływie sytuacja wygląda tak, jakbyś zrezygnował z planu.
Technicznie rzecz ujmując, współdzielisz nie przestrzeń dyskową w icloud, tylko plan/subskrypcję.

Super! Dzięki za rozwianie wątpliwości. Artykuł z pierwszego posta czytałem jeszcze przed założeniem tematu, ale chyba niedokładnie :confused:

1 polubienie