EDC - Every Day Carry

Wąsiki podzielcie się, co jest w waszym standardowym zestawie, który macie ze sobą, może jakieś ciekawe akcesoria, etui przy tym używacie? :slight_smile: Ja póki co jestem w trakcie zmiany i szukam inspiracji, ale jak coś ogarnę to tu dam. :slight_smile:

Aktualnie z rzeczy, które noszę w totalnym nieogarze to: telefon, klucze, kluczyk do auta, airpods, portfel

1lajk

Tylko telefon, słuchawki oraz klucze od mieszkania.
Od auta tylko jeśli mam zamiar jeździć.

Do pracy i szkoły czyli większości czasu, którego spędzam poza domem noszę:

Plecak zwykły, czarny z firmy VANS
W środku pendrive, airpodsy, długopis, guma airwaves fioletowa i mały scyzoryk. Do szkoły zabieram też MacBooka :wink:
W kieszeniach klucze do domu i samochodu na krótkiej smyczy, telefon z obudową spigen w której trzymam prawko, legitymację studencka i dowód osobisty i tyle. Portfela nie noszę :slight_smile:

Telefon: Oneplus 5T
Słuchawki: Jabra Elite 65T
Zegarek: najczęściej któryś G-Shock
Fitibt Charge 2

Torba: Millican The Mavericks Bowden The Camera Messenger Bag

A w torbie:
Okulary przeciwsłoneczne
Ze dwie szmatki mikrofazowe do okularów
Notatnik A5 Brunnen
Pióro LAMY Safari / pióro kulkowe Xiaomi / flamaster do CD
Portfel Secrid cardprotector
Klucze z karabinkiem Leatherman
Nóż Leatherman Crater C33
Baseus pouch z ibuprofenem i paroma innymi rzeczami
Ładowarka OnePlus Dash charge
Dwie kompaktowe torby na zakupy z Rossmana :smiley:
Dwa siatkowe woreczki na warzywa/owoce
Peleryna przeciwdeszczowa za 2 zeta

6lajków

• w lewej kieszeni od spodni holder na karty (nie używam gotówki)
• w prawej kieszeni od spodni sam telefon
• w tylnej kieszeni klucze od domu

więcej mi nie potrzebne

Nigdy z tyłu nie noszę kluczy, zawsze zapomnę i jak siadam jest nieprzyjemnie.

Prawa telefon, lewa klucze, portfel w wewnętrznej kieszeni kurtki.

Jeśli mam kurtkę lub bluzę to klucze tam, ale z 4 kieszeni w spodniach klucze mają priorytet na dupie :smiley: przy siadaniu nie przeszkadzają, może dlatego że są tam raptem 2 i Tille przypięty.

OnePlus 6
Słuchawki
Klucze do pokoju
I od niedawna Amazfit Pace

A na zajęcia dochodzi 1 zeszyt i masa długopisów

Jestem nudny.

Apple Watch
iPhone X
Plecak Xiaomi Mi City Urban

W Plecaku:

• AirPods
  • Kabelek Lightning
  • Kabelek do ładowania AW

W kieszeniach klucze, portfel, telefon.

W plecaku:
słuchawki bluetooth (jakieś pchełki Creative z kabelkiem w okół karku), ładowarka, kabelek USB C, kabelek micro-USB i ostatnio kabelek do ładowania Mi Banda 4 :wink:

Ja jestem chyba jakiś chory.
Codziennie nosze ze sobą:
iPhone
 Watch
AirPods Pro
Bose QC35
EarPods (na wszelki wypadek)

N-Wallet od ElephantWallet
Klucze od mieszkania
Scyzoryk
Pracowy badge
I zestaw kabli, pasków, kart sim, przejściówek, pendrivy

A to wszystko w plecaku Xiaomi Classic Business

3lajki

Wszystko oprócz pasków rozumiem i doceniam xD

1lajk

Wow widząc wasze rozwinięte odpowiedzi, postanowiłem szerzej opisać swój setup :smiley:
EDC must have:

• Telefon: Iphone 11 (lewa kieszeń)
  • Klucze (tutaj nic wyjątkowego, standard ale szukam etui, ale to już inny wątek na forum jest) (prawa kieszeń)
  • Portfel Herschel Roy Raven (prawa)
  • Airpods (prawa)

Rozszerzone, kiedy gdzieś idę:

• Plecak Doughnut Eagle Cordura Navy
  • Laptop MBP 13"
  • Baseus phone bag case z:
  1. Dysk Samsung T5
  2. Zestaw różnych kabelków do ładowania
  3. 2 pary słuchawek: Earpodsy + JBL T110
  4. Hub USB C
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Guma do żucia
  • Parasolka
  • Notes z długopisem

Chciałbym ten zestaw lekko zmienić by część rzeczy z plecaka przeszła do tego, co zawsze mam przy sobie, a do tego dorzucić kilka rzeczy planuję np multitool.

2lajki

Przeczytałem “prawicowy badge” XD

1lajk

Wow, nieźle jesteście zaopatrzeni. Ja od kiedy pracuje full time noszę ze sobą tylko telefon, klucze, kluczyki od samochodu, a w plecaku firmowy laptop i butelka na wodę :smiley:

Ok, to lecę.
W kieszeniach
-telefon Huawei Mate 20 pro, od niedawna w pokrowcu, w którym mam dowód I prawo jazdy
-klucze do domu, ale w sumie je często wrzucam do schowka w aucie
-klucze do auta
W plecaku, który prawie zawsze biorę że sobą
-trochę leków pierwszej potrzeby
-ładowarki
-pieczątki
-wizytówki
-scyzoryk
-iPad że smart keyboard
-apple pencil
-słuchawki Redmi Airdots a od dzisiaj Sennheiser-hd-4-50-btnc
-maseczka do resuscytacji i rękawiczki (od kiedy ratowałem topielca na mazurach i nie miałem maski ambu, kupiłem 6, do aut i dla żony i rodziców)
-Kindle
-powerbank
-butelka Brita
Plecak jest dość ciężki, ale jak na tyle rzeczy to nie jakoś strasznie, a ja poruszam się głównie autem.

1lajk

Widzę, że wpisy stają się coraz ciekawsze, więc może podzielę się swoim, który wśród znajomych uważany jest za nietypowy, a jednocześnie na prawie każdej imprezie pada hasło “boli cię głowa/ząb? Kruszynka ma lek”, podobnie z rozładowanymi telefonami. (Kruszynka to nick, który sam sobie wymyśliłem, jestem bardzo wysoki i wielki.)

Lato/wyjścia dłuższe niż do pobliskiego sklepu z raportówką, zdjęcie poniżej.

W kieszeni spodni klucze z multitoolem. A w torbie:

• komórka
  • portfel
  • e-papieros (box 2x aku, czyli niemały)
  • powerbank slim 10 mAh (z ładowaniem bezprzewodowym) i kabel
  • tablet 8"
  • słuchawki
  • dezodorant (w kulce)
  • chusteczki higieniczne
  • ibuprofen/trometamol
  • pendrive

Zacząłem nosić (inną) raportówkę gdy prowadziłem firmę, wtedy miałem ją na jakieś bieżące dokumenty typu faktury, na gotówkę, papierosy i zapalniczkę (nie chciałem tzw. nerki ani saszetki) oraz kilka powyższych bez tabletu i tak się przyzwyczaiłem. Z firmy zrezygnowałem na rzecz pracy zdalnej, a przyzwyczajenie zostało, zastąpiłem papiery tabletem, papierosy epapierosem, doszedł m.in. powerbank. Tablet służy mi do grania w Ingress oraz mam na nim zainstalowane apki rekreacyjne, w tym większość komunikatorów, a na telefonie tylko najważniejsze. Gdy jestem zajęty lub czasem gdy odpoczywam, ignoruję powiadomienia z tabletu.

Gdy zakładam kurtkę, zdarza mi się rezygnować z tabletu i/lub powerbanku (w zależności od potrzeb i od kurtki), resztę wrzucam do kieszeni. Ale na większe imprezy/dłuższe wyjścia idę i tak z raportówką. Noszę ją w ręce bez paska, ale pasek czasem się przydaje, gdy potrzebuję obu rąk. Poza tym pasek chowam w jednej z przegród. Raportówka ma wielkość o kilka cm większą od formatu A5 i przyznaję, że z całym “załadunkiem” jest nieco wypchana, ale mi to nie przeszkadza. Wyćwiczyłem w sobie zawsze trzymanie jej przy sobie. Jest nieco większa niż tablet 8", więc wystarczająco mała.

Mogę przesłać zdjęcie całego “ekwipunku”, ale przed latem planuję nowy tablet i nowe słuchawki bluetooth (takie z kablem na szyję, nie przepadam za pchełkami), to może wtedy.

1lajk

Mate 20 Lite
WH-CH400
Mi Band 4
Portfel kupiony w chińskim centrum za pierwszą w życiu wypłatę, a w nim karty, dokumenty i awaryjne drobne

ktoś mnie pytał o klucze w kieszeni z tylu i czy to nie jest nie wygodne, ale jak czytam ile co niektórzy noszą przy sobie to się zastanawiam czy serio to wszystko jest tak potrzebne? te wszystkie multitoole i inne bajery? normalnie jak byście się szykowali na dzień zagłady, żeby mieć w razie co rzeczy do przetrwania :stuck_out_tongue:

Zazwyczaj noszę dużo więcej rzeczy, ale psychiczny dyskomfort odczuwam jak nie mam ze sobą zegarka, telefonu, portfela i chusteczek.

1lajk