Dziwny dźwięk z MacBooka Pro

Od jakiegoś czasu z Macbooka Pro 13" 2017 wydobywa się co jakiś czas dziwny dźwięk. Jest to coś w stylu cykania lub czegoś podobnego, dzieje się to zwykle chwilę po wybudzeniu komputera albo randomowo w czasie używania, wydaje mi się że dochodzi z prawej strony obok touchpada. Zastanawiam się czy to nie dysk ale szukałem czegoś w internecie i może to być też śmigło wiatraka uderzające o obudowę(?!).
Spotkał się ktoś z tym kiedyś? Można coś z tym zrobić?

Mam podobnie również MBP 13 2017 i nie mam pojęcia co to :relieved:

ja też tak miałem w MBP 15 2017. Koniecznie reklamujcie póki jeszcze możecie (o ile jeszcze możecie). To jest znany dość problem. To się przeistoczy w pisk, który będzie tak głośny, że w konsekwencji wysadzi Wam głośniki. Właśnie u mnie to miało miejsce i potem trafiłem na macrumors i innych portalach o tym. W Apple Store niestety też mi się przyznali, że coś takiego miało miejsce (btw pisałem o tym na forum) :smiley:

U mnie skończyło się wymianą topcase.

2 polubienia

oh shit, dzięki za podpowiedź! Pytanie czy mi to teraz jakoś uznają bo już mam go ponad 2 lata… No ale spróbuję, zadzwonię jutro do Apple.

Jak sprawa się u Ciebie potoczyła ? Zrobiłeś coś z tym czy bez zmian ?

Skierowałem się na stronę Apple żeby się umówić na jakąś rozmowę ale coś nie zadziałało i zrezygnowałem. Na razie ten dźwięk praktycznie zniknął. Planuję wymianę Maca na nowszy model niedługo więc poczekam do tego czasu, żebym nie został bez komputera i jak będę miał nowego to zajmę się tym.