Dziwne przeskakiwanie docka między ekranami

Cześć Wąsacze :raised_hands: :sunglasses:
nie wiem czy przyciskam jakąś dziwną kombinacje klawiszy czy coś… ale co jakiś czas dock przeskakuje mi między ekranami. Gdy wejdę w ustawienia ekranów wszystko było jak dawniej bez zmian, belka z dockiem jest na ekranie wybranym wcześniej. Gdy przestawie choćby wysokość na której jest monitor i dock wraca na poprawny monitor. Sytuacja zdarza mi się na Mojave teraz na Catalinie.

Jak ktoś zna jakiś sposób, będę wdzięczny za tipy! :sunglasses:

Obecna wersja systemu 10.15.4

Mam 3 ekrany i też z tym walczyłem. Niby dock ustawiony że zawsze na środku, a jak się myszka zjechało na bocznym monitorze, to dock przeskakiwał. Jedynym skutecznym rozwiązaniem było wyłączenie docka na bocznych monitorach. Niestety skutkiem ubocznym jest że menu każdej aplikacji też zawsze jest na środkowym monitorze. Niestety ale MacOS jest tutaj ułomny.

miejmy nadzieje, że w nastepnym wydaniu jakoś ogarną ten bug… nie niszczy może niczego ale troche irytuje

Jeśli korzystasz z Maca i masz podpięty dodatkowy monitor możliwe, że czasem Dock przeskakuje Ci w losowy sposób między ekranami. Jak się okazuje to nie jest losowe przeskakiwanie, Dock pojawi się na monitorze, na którym umieścisz kursor, zjedziesz do dolnego brzegu ekranu i zescrollujesz w górę :slight_smile:

3 polubienia

Pytanie czy da się to wyłączyć, bo działa debilnie

1 polubienie

CleanShot 2021-04-16 at 09.06.09

“” Go to System Preferences > Mission Control, then deselect the option “Displays have separate Spaces” “” - How do you prevent the dock from switching monitors in macOS Catalina or Big Sur? - Super User

@Marx mi powyższa opcja pomogła, polecam sprawdzić :slight_smile:

Sorry w domu nie mam monitora więc dopiero w biurze, kiedyś…

łapie klimat, na spokojnie :raised_hands: