Dyskusje o księgowości

Zrobiłem temat do dyskusji o księgowości, bo to ciekawy temat - tak myślę. Zachęcam do chwalenia się jak rozliczacie się z księgowymi (infakt? ifirma?) itp. itd.

mam nadzieję, że na czarno i gotówką pod stołem, jak cywilizowani ludzie w XXI w.

albo w barterze aka “będzie mnie Pani miała do portfolio”

1 polubienie

Faktury wystawiam w ifirma.pl (darmowa opcja), natomiast księgową mam swoją bardzo dobrą od dawana i ona mi księguje. Raz w miesiącu wysyłam jej dokumenty wszystkie i wyciąg z konta firmowego i tyle. Wszelakie kontakty US przekierowuję na nią i mam święty spokój. A księgowa nie musi być droga, moja bierze 50zl za miesiąc :grin:

2 polubienia

zastanawiałem się nad ifirmą, fakturownią i jeszcze kilkoma innymi darmowymi i wybrałem ifirmę, bo… generuje najładniejsze i najczytelniejsze faktury, imho :rofl:

1 polubienie

Ja używam wfirma.pl bo mają fajny wygląd serwisu, ładny poradnikprzedsiebiorcy.pl oraz miły support :smiley: no i są z Wrocławia, więc jak coś wiem gdzie mam podejść żeby komuś dać w dziub jak coś nie będzie działało :smiley:

3 polubienia

wszystko tak samo tylko, że nie ifirma a wfirma (bo już się przyzwyczaiłem a jeśli coś działa to tego nie zmieniam - mam już bazę klientów i faktur przychodowych co mi daje jakieś statystyki i nie chciałoby mi się tego zmieniać, chodź uważam, że ifirma jest “ładniejsza”), moja księgowa jest kilkadziesiąt razy droższa ale ja mam kilkadziesiąt dokumentów miesięcznie + jest doradcą podatkowym co ma znaczenie przy kontaktach z US.

2 polubienia

Mam takie pytanko: jakiego programu do fakturowania używacie? bardziej coś webowego czy wolicie wyklikać na telefonie? Mnie interesuje coś pomiędzy, coś cross platformowego: iOS + Windows :wink:

Ja korzystam z fakturownia.pl, mają przy okazji fajne API i można się integrować z własnymi rzeczami. Apkę na iOS również posiadają, nie ma fajerwerków ale jest ok :slight_smile:

2 polubienia

fakturownia.pl i ifirma.pl mają aplikacje na iOS i wygodny interfejs webowy

ja wolę wyklikać i wysłać fakturę przez web, a na iOS tylko wchodzę dla podglądu

1 polubienie

Dzięki @arsen @kamilstec :wink: będę testował przez najbliższe tygodnie.

ja właśnie korzystam z wfirma tylko do wystawiania FV. Ale tak jak pisałem ciężko mi znaleźć jakąś przewagę a do tego moim zdaniem nie wygląda najładniej. Jedno mogę na pewno powiedzieć - działa bardzo sprawnie i wszystko jest “blisko” - nie trzeba dużo klikać.
Podoba mi się prosta opcja dodawania kontrahenta (wyszuka z ceidg po nip i wypełni dane) oraz przyjazna forma “rozliczania” płatności (wtedy widać, które faktury jeszcze wiszą do zapłacenia). Słabo, że trzeba to robić ręcznie bo integracja tylko z Alior Bank.

Jak już pisałem wcześniej - ja używam wfirma.pl. Ale ja nie tylko faktury ale wszystko tu mam :grinning:

Infakt pozwala płacić przelewy do ZUS przez Apple Pay?!?

Świat się zmienia.

1 polubienie

O VAT w UE to można kilka encyklopedii napisać a i tak nie ogarnęło by się wszystkiego, zwłaszcza jak przerzuca się “towar” w ramach UE a nie tylko usługi.

U mnie to całość ogarniam w Xero sam, plus jakieś dodatki(3rd party) które robią rzeczy za mnie co bym nie tracił życia na pierdoły.

Jednych księgowych mam tylko od tak, just in case, robią przegląd co jakiś czas i mówią, że nie ma co tu robć bo mam pedantycznie prowadzone rozliczenia. To chyba w sumie komplement był? :joy:

Innych księgowych mam tylko do prowadzenia VAT-u.

Ogólnie Ltd w UK to super sprawa.

Przejrzałem cały wątek i chyba wybór padnie na iFirme albo fakturownie, a to z tego względu, że osobiście wystawię jedną może max 3 faktury miesięcznie. Wfirma jest płatna od początku, a tamte programy pozwalają na darmową wysyłkę faktur (fakturownia: 3 lub ifirma: 10) . Game changer dla mnie to póki co wybrać coś za co nie będę płacił, bo i po co jak tylko faktury wystawiam :smiley: resztę załatwi księgowa :stuck_out_tongue:

wfirma.pl moim zdaniem mocno zyskuje dzięki poradnikowi przedsiębiorcy gdzie macie masę napisanych prostym językiem porad. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla kogoś kto chce mieć magazyn i pracowników. Jak tylko usługi i wystawianie faktur to pewnie przewaga aplikacji na tel. jak ifirma czy infakt jest mocna. Co do księgowej to polecam nie ważne co się robi. Do tej pory zawsze miałem wfirma.pl i księgową w wfirmie liczenie dla siebie u księgowej dla US. Księgowa powinna mieć OC i to nie małe dlatego jej największe atuty to sprawdzanie po was (za co o ile jej nie okłamaliście ona odpowiada) i przejęcie przez nią odpowiedzialności za ewentualne błędy. Nie zapłaci podatku za was ale jak się pomyli w obliczaniu to zapłaci odsetki, a to może być dużo PLNów.

Ciekawi mnie też jak działa w tych systemach (wfirma, infakt itd.) możliwość zawarcia umowy na zdalną księgowość może ktoś korzystał i się wypowie?

3 polubienia

Rozumiem, że korzystasz z infaktu, z księgowości, a nie tylko wystawiania faktur. Jesteś zadowolony z księgowej?

Jest jak mówisz. Jestem. Płace 200 netto i pomaga mi wtedy, kiedy tego potrzebuje. Przy sklepie miałem dużo pytań - bardzo szybko i rzeczowo dostałem odpowiedzi. Kupuje tez dużo usług w USA, tamte faktury są jakieś szalone… ale mam to szczęście, ze nie muszę o tym myśleć. Jak jest mój NIP i nazwa, to księgowa wszystko zrobi tak, żeby było dobrze. Za każdym razem jak myśle, ze może bym jednak zrezygnował z księgowej bo w sumie mam dość standardowe życie - płace fakturę za coś dziwnego (Todoist? Hey?) i od razu jestem szczęśliwszy ze nie muszę myśleć o niczym trudnym :heart:. Mogę się zajmować Robieniem Pieniędzy™

3 polubienia

Dzięki piękne :slightly_smiling_face:

Miałem podobne rozkminy ale poszedłem w wfirma.pl i jestem zadowolony. Co ciekawe niby nie mam typowej księgowej ale ich support to m . in. księgowe więc jak mam trudne pytanie to zakładam ticket i dostaje odpowiedź :joy:

Ale też kwestia tego że ja miesięcznie kilka faktur wystawiam, jakbym miał tego na setki to by mi szkoda było czasu tracić na ich wprowadzanie do systemu.