Dwa homepody mini jako głośniki desktopowe?

Czy ktoś z posiadaczy 2 homepodow mini pracujących w parze stereo może mi napisać czy mogą one pracować jako głośniki desktopowe ? Dokładniej, chodzi mi o to czy w ustawieniach dźwięku big siura można je ustawić jako output ? Czy niestety tylko w grę wchodzi airplay?

Nie można. Trzeba dalej posiłkować się softem third party.
To jest żenujące :confused:

2 polubienia

WoW, a już prawie kupiłem dwa właśnie z tego samego powodu. Chciałem je mieć do Mac-a.

Tak, prawda.

Natomiast… Jeśli masz ochotę używać ich do odtwarzania Apple Music to tak, mogą tak działać, bo możesz sobie zrobić tak:

I zaznaczasz sobie tam w prawym, górnym rogu, że ma grać na tych głośnikach no i wtedy właściwie tylko to audio leci. Ja wiem, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale to jest taka ciekawostka.

1 polubienie

Nie No tak. Można tez wtedy na wszystkie głośniki airplay2 strumieniowac, ale nie zmienia to faktu, ze YouTube, czy Netflix niet.

1 polubienie

Moment, moment, serio nie można używać HomePod Mini jako output Maca? Inne głośniki wspierające AirPlay (np. Yamaha MusicCast 20) normalnie są widoczne jako output.

Ale mają ten output z AirPlaya czy z BT? Jak z Airplaya to jak – 2 sekundy opóźnienia między powiadomieniem, a jego dźwiękiem itd?

Przez AirPlay (Salon AirPlay 1, Sypialnia Yamaha AirPlay 2):


Oglądając filmy na YT w ogóle nie “widać” opóźnienia pomiędzy wideo a dźwiękiem, wszystko jest ładnie zsynchronizowane (nie wiem jak Netflix itd.). Jedynie jak pauzuje się wideo, audio jeszcze leci faktycznie przez jakieś 2 sekundy, ale tak to w trakcie oglądania synchronizacja jest jakoś ogarnięta.

No tak, wideo i muzyka się buforuje, ale co z dźwiękami systemowymi, grami, wideo-rozmowami itd?

Tego faktycznie nie testowałem, ale najprawdopodobniej wtedy mamy rozjazd. Dla dźwięków systemowych myślę, że wielkim problemem to to nie będzie, ale gry czy rozmowy faktycznie już tak. Rozumiem, że HomePod Mini można ustawić jako output dźwięku Maca, ale trzeba liczyć się z opóźnieniami, zgadza się? Bo jak ktoś np. gra i rozmawia w słuchawkach a głośników używałby do wideo i muzyki, to wtedy można się zdecydować na takie rozwiązanie.

Nie można

1 polubienie

O proszę, to trochę jestem zaskoczony, że nie można ustawić go jako output przez AirPlay, tak jak jest to z głośnikami innych firm. Dzięki za info bo w sumie planowałem zakup dwóch miniaków żeby robiły mi za głośniki do Maca.

4 polubienia

Nie wiem co powoduje u ludzi, ze jest taki downgrade łącza. Wyglada jak nie dające rady routery. Przecież jest QoS.

Zapycha im się WIFi.

Odkopuje temat, czy ktoś używa HomePod mini w stereo pair jako głośniki maca ? Jak wrażenia ? Właśnie zamówiłem dwa w promocji ale jak jest :poop:to odeśle.

BTW, jest jeszcze gdzieś ta promocja? :face_with_monocle:

Promo jest w UK, £69 sztuka.

Używam i jak dla mnie jest OK, ale tak jak pisał @Voland nie nadaje się to do prowadzenia wideo-rozmów, gier, bo występuje około 2-3-sekundowe opóźnienie.

2 polubienia

Nie masz problemu, ze np oglądając YT dźwięk zanika na ułamek sekundy ?

Jest to bardzo sporadyczne, może maksymalnie z 2-3 razy na godzinę, a niekiedy przez dłuższy czas ani razu.