Drukarka do domowego biura

Cześć, widziałem dwa tematy o drukarkach ale jeden tyczy się atramentowych a drugi laserowych, ja natomiast nie wiem do końca którą wybrać i z tego powodu nowy temat, ale do rzeczy, szukam drukarki która będzie drukować w kolorze, najlepiej z opcją druku dwustronnego, z wifi bo nie mam opcji ciągnąć tu kabli, jeśli był by AirPrint to też fajnie, ma głównie drukować faktury, rachunki itp, biurowe rzeczy, jak by drukowała ładne zdjęcia to też super (żona się nie obrazi) myślę że w miesiącu to będzie kilkadziesiąt stron, problem w tym że większość tych urządzeń to drukarka + skaner a mi taki wielki klocek nie jest potrzebny, nie chce używać skanera. Jest coś co polecacie?

Obczaj wpisy gościa o nicku drtusz na wykop.pl

2 polubienia

Skaner=kserokopiarka bardzo przydatna rzecz

To?

Jak tym fakturę wydrukować? :smiley:

2 polubienia

Której ja nie potrzebuje :man_shrugging:t3:

Tez się nad tym zastanawiałem :thinking:

Linia po linii :joy:

Ważne, że spam działa, kliknąłeś, zainteresowałeś się, czyli cel osiągnięty.

2 polubienia

Ja mam maleństwo HP LaserJet Pro M15w. Bo miała być jak najmniejsza faktycznie. Działa po WiFi, więc muszę tylko w szafie ją podłączyć do prądu i śmiga.

Drukuje przeciętnie, ale do zwykłych dokumentów jest ok. Czasem lubi wydrukować krzywo, bo niespecjalnie trzyma w ryzach papier. Mnie to nie uwiera specjalnie, ale pięknych pism prawniczych na tym bym nie robił.

Ja się dałem przekonać użytkownikom tego forum do laserowej drukarki mono mimo, że też chciałem drukować w kolorze. I co? I zdjęcia drukuję raz do roku u fotografa 500m od domu za jakieś śmieszne grosze a drukarka przynajmniej mi nie zasycha. Zapewne ten startowy toner wystarczy mi na parę lat przy moim drukowaniu.

Polecam zrezygnować z koloru jeżeli masz taką możliwość.

8 polubień

Z tego samego powodu mam samsung 2026

Nie chodzi nawet o same zdjęcia, potrzebuje czasem kolor po prostu. Jeśli były by to same faktury do segregatora to nie ma problemu ale ten kolor jest mi potrzebny akurat :man_shrugging:t3:

Coś takiego ale w kolorze

Tez była by spoko ale w kolorze :slight_smile:

Jak szukałem to patrzyłem łaskawym okiem na HP Envy 6020 AIO.

Ale to kombajn ze skanerem a nie sama drukarka :wink:

A fakt. A do tego chcesz drukować zdjęcia, więc HP tak naprawdę odpada. Jak chcesz drukować zdjęcia to możesz zawęzić szukanie tylko do Epsona i Canona.

1 polubienie

Albo HP albo Epson, Kiedys dawno temu miałam z Lexmarka- stare dzieje

Musiałem kupić drukarkę, bo kolejny raz miałem coś wydrukować i nie chce mi się już chodzić do punktu druku z każdą jedną kartką (szczególnie, że najbliższy otwarty jest do 18, więc muszę drukować albo w godzinach pracy albo jako pierwsza rzecz po, więc mi się nie chce)

Wjechała taka drukarka:
https://allegro.pl/oferta/drukarka-epson-expression-home-xp-5150-skaner-12458531321?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=d5838e57-85d1-4e11-9458-7c15a28ed61e#

Zrobiłem literalnie 0 researchu. Dokupiłem od razu zestaw oryginalnych tuszy oraz jakiś papier. Mam naprawdę niskie wymagania - niech drukuje, a okazjonalnie będę też drukować kolorowe rzeczy (talie do medżika do testów) więc niech ma też kolorek.

YOLO. Drukuje się tylko raz.

tylko raz na jakiś czas (proponuje ustawić sobie zadanie rekurencyjne - i nie, to nie jest złośliwość) pamiętaj, żeby coś kolorowego wydrukować - najlepiej kartę ustawień/kalibracji drukarki w kolorze. Tusze nieużywane lubią wysychać.

3 polubienia

i od razu uprzedzam ze to nie pomoze, bo glowice we wszystkich atramentowkach predzej czy pozniej padaja z przegrzania (canon) lub zasychaja (epson).
Do cz-b wylacznie laser. Do koloru - nie ma aktualnie skutecznego rozwiazania.

1 polubienie

50zł za zestaw tuszy, nawet jak będę miał co miesiąc płacić to wygoda ogromna że nie muszę z domu wychodzić żeby drukować rzeczy

Nowe tusze niewiele pomogą jak głowica zaschnie albo
https://ithardware.pl/aktualnosci/epson_w_ogniu_krytyki_wbudowane_oprogramowanie_celowo_blokuje_sprawna_drukarke_po_okreslonym_czasie-22738.html

Ps. To nie ściema, mam Epsona i sam to przeżyłem, pomogl soft z internetu

2 polubienia

ja nadal nie kupiłem drukarki :laughing:, szukałem, patrzyłem, ale albo ceny z kosmosu albo wielkie kombajny których nie mam gdzie postawić, początkowo znalazłem tą i głównie jej wygląd skłaniał do zakupu (nie mam biura ani dedykowanego miejsca w domu do pracy), jak coś to zmieści się w szafce a jak by musiała nawet stać na widoku to po złożeniu nie wygląda jak drukarka, obawiam się tylko że w razie jakiegoś problemu z nią to nie będzie gdzie się zgłosić bo chyba już jej nie robią, tusz też jakiś super tani chyba nie jest, więc sam nie wiem :thinking:

ostatnio nie chce mi się nawet wracać do poszukiwań w tym temacie bo te sprzęty wszystkie są takie same :confused: