✒ Długopisy | Pióra | Ołówki | Rozmowy o przyborach do pisania

AL-STAR ma dość niewygodnie uformowaną sekcję gdzie kładziesz palce, wymusza jedno ułożenie.

Polecam Lamy Studio ale tylko w wersji srebrnej.

1 polubienie

Może i masz rację, ale o ile wydanie ~100zł jestem w stanie sobie jakkolwiek zracjonalizować, tak 250zł już nie

I to jest właśnie to o czym mówię że spoko by było iść i przymierzyć. Dla mnie ta sekcja przy piórze to plus, dla Ciebie minus :blush:

Chyba przydałby się wam wątek osobny o piórach długopisach itp

1 polubienie

Tru story

PAWEEEEEEEŁ @pawelorzech
Admina potrzeba!

1 polubienie

Ja znam ludzi co mogą takie rzeczy załatwić, więc gotowe.

1 polubienie

Tytuł mi nie pasuje. Ja tu będę rozmawiał o piórach, długopisach, ołówkach. Może zmienić na “o przyborach do pisania”?

Nasi najlepsi ludzie już się tym zajmą

5 polubień

Najważniejsze to znać ludzi co znają ludzi. To jest tzw. “wiedza profesorska”

4 polubienia

Muszę powiedzieć, że pisze się bajecznie :slight_smile:
Mówię to w sensie ślizgu, tuszu itd.

Dzisiaj popisałem trochę dłużej i jestem wielkim fanem tych wkładów (nawet nie chcę sprawdzać ceny żeby się już nie wkurzać).

Kurde, a w internecie mówią, że albo “średnio” albo “głupie i leją strasznie”

1 polubienie

OESU sprawdziłem cenę.

Pisałem dzisiaj m.in. po lakierowanym papierze, sprawdzałem czy nie rozmażę (leworęczność), ale nie. Więc moje wymagania spełnia. Jestem zadowolony.

A jako fidget do zabawy przy pracy - cudowne. Taki metalowy papieros :smiley:

W space pen wkład robi robotę. Dzięki temu, że tusz jest pod ciśnieniem można pisać do góry nogami a nawet pod wodą (sprawdzałem, działa). Mam jeden jako zapasowy długopis, podoba mi się, że jest mały w przechowaniu a po rozłożeniu ma długość normalnego długopisu. W swoim głównym długopisie też używam wkładów od Fishera odkąd mi się skończył ten, który był w nim fabrycznie.

2 polubienia

Gdzie kupujesz wkłady? Coś do polecenia (np. jakiś lokalny sklepik do wspierania)? Czy randomowo z Internetu?

Do tej pory kupowałem na Amazonie bo lokalnie nigdzie nie znalazłem. Nie wiem jak teraz z tym będzie, bo w ciągu ostatniego miesiąca anulowali mi wszystkie zamówienia jakie próbowałem zrobić. Na szczęście mam kilka wkładów w zapasie.

Dobra. To sobie zamówię na zapas ze trzy sztuki. Będę miał na 3 lata przy moim pisaniu :sweat_smile:

Cześć, szukam pióra wiecznego na prezent „secret santa” w rodzinie, prezent dla kobiety, nauczycielki, cena to okolice 100zl możemy coś przekroczyć ale baaaaardzo delikatnie, totalnie się na tym nie znam bo sam nie pisze ręcznie i nie jestem świrem od notatników i rzeczy do pisania. Co radzicie? Jakiś Parker czy coś innego?

Polecam zajrzeć na f-pen.pl
Dużo mają piór do 100zl.

Ostatnio kupiłem osobiście Kaweco Pióro wieczne Skyline i jestem bardzo zadowolony.

Od siebie polecę Lamy Safari. Cudownie się tym pisze a wybór zaczyna się chyba od 60 zł i leci w górę.

Parker to bezpieczny wybór, możesz też czegoś poszukać z Watermana. Ale Lamy to mój faworyt bo wygląda inaczej niż inne.

2 polubienia

W tym budżecie Lamy Safari będzie super, występuje w pierdylionie kolorów, świetnie pisze i stówka wystarczy spokojnie na pióro i paczkę naboi.