DIY drewno, drewutnia i majsterkowanie

Spoko, panowie. Pomyślałem dokładnie o tym samym :+1:

3 polubienia

Bambusowa deska na przystawki (serving tray) dla introwertyka.
Składniki:

  • Deska z Action (88 x 26 cm)
  • Linijka
  • Ołówek
  • Wypalarka (może być z funkcją lutowania)
  • Pismo techniczne
  • Artur Andrus

:warning: Uwaga :warning:
Ze względu na obecność narzędzia generującego wysoką temperaturę niewskazana jest obecność produktów alkoholowych :smile:

Deska jest długa a wąska, więc wspaniale wkomponuje się jako taca albo podkład pod gorące garnki

Wykonanie

Rysujemy linie i wpisujemy tekst (+ autora)


Następnie wypalamy literka po literce


I gotowe:


Na koniec wymazanie ołówka i gotowe


Zastosowanie:
Jak skończą się przystawki/zagrychy to obracamy na drugą stronę i czekamy na efekt.

8 polubień

“ogrodzenie”

potrzebuję postawić taką ścinkę z drewna, nie koniecznie w tym momencie tak grubą ale materiał i montowanie jak na zdjęciu, żeby to “wychodziło z ziemi”, czym to zamontować i zabezpieczyć żeby to nie zgniło po miesiącu?

ja bym drewniane słupki zabejcował, polakierował i dodatkowo koniecznie wstawił w metalowych kotwach (czeka Cię do tego trochę kopania ale imo będzie zabezpieczone)

kotwy tutaj się nie sprawdzą, chwilowo mam dużo mniejsze belki których nie będę osobno w ziemi kotwiczyć tylko plan jest taki żeby do dechy wszystkie kręcić i to zakopać, nie będzie to też głęboko bo tylko tymczasowo ma być, do kolejnego sezonu prawdopodobnie i z głębokością też nie mogę szaleć bo pod spodem jest już coś :thinking:

chodzi właśnie bardziej o smarowidło niż o stabilność tego.

Jak tymczasowo to bejca + lakier spokojnie powinny Ci w ziemi wytrzymać. Pytanie tylko jakie to jest drewno i czy mas bardzo mokrą glebę lub permanentny cień w tym miejsu

cień i słonce, ogólnie piach ale jest to w pobliżu sączków od oczyszczalni i nie kopałem tam jeszcze w tym miejscu żeby sprawdzić czy czasem nie jest mokro

myślałem jeszcze o opaleniu ale czy to jest sens bawić się ?

nie mam pojęcia jakie masz drewno ale moim zdaniem jesli to jest jakaś miękka sosna to chyba efekt będzie średni.
Są dedykowane środki do impregnacji drewna albo fizyczne bariery jak folie. Ale jesli chcesz mieć to na chwilę to przez taki rok czy 2 podstawowa impregnacja poprzez pomalowanie powinna zdać egzamin.
Bo co do zasady nie wkopujesz samego drewna do ziemi jeśli chcesz mieć długotrwały efekt. Dodajesz fizyczną barierę lub właśnie takie kotwy, żebyś mógł takie drewno ewentualnie wymienić lub po czasie ponowić impregnację.

Robiłem płot u siebie i kupiłem w B&Q (polskie Obi chyba) słupki z drewna - one chyba są prasowane pod ciśnieniem i impregnowane. Wykopałem doły i zalałem zaprawa przygotowaną pod taki słupki. Stoi to już 3 rok i chyba większość ogrodzeń jest robiona tak w UK.

1 polubienie

B&Q to Castorama

Ja właśnie zrozumiałem że nie może być żadnej zaprawy ani kotw.

Mi scusi - podobne kolory, myslalem ze to Obi.

To jak ma byc bez kotw i zaprawy to proponuje takie oto cos: