Czysty Android na Samsungu Galaxy A10

Cześć,

Jako osoba która nie ma totalnie styczności z androidem chciałbym was zapytać o możliwość instalacji czystego systemu na samsungu galaxy a10.

Taki właśnie wynalazek otrzymałem od mego pracodawcy i codziennie doprowadza mnie on do lekkiej irytacji. Zastanawiam się czy jest jakiś sposób na zainstalowanie na nim czystego androida w wersji, która nie ma lagów i masy niepotrzebnych mi samsungowych aplikacji.

Co do moich wymagań to funkcje telefonu mogą zostać ograniczone do dzwonienia i smsów nic więcej mi nie potrzeba.

1 polubienie

Możliwość jest zawsze, tylko skoro to telefon od pracodawcy to chyba słabo go modyfikować i stracić gwarancje. Zawsze przy wgraniu softu jest ryzyko uceglenia telefonu. Od kilku lat nie miałem do czynienia z Androidem, ale zazwyczaj wystarczyło znaleźć odpowiednie custom recovery, znaleźć odpowiedni rom, pobrac gappsy i flash przez custom recovery. Jeżeli gwarancja to nie problem i nie boisz się jakoś bardzo uceglenia to daj znac. Znajdziemy jakiś rom na xda.

1 polubienie

Kurde. Chiński jakiś czy co? :thinking:

2 polubienia

Tu znajdziesz custom recovery
https://forum.xda-developers.com/galaxy-a10/development/recovery-twrp-3-3-1-galaxy-a10-exynos-t3963825
Tu jest jakiś rom
https://forum.xda-developers.com/galaxy-a10/development/rom-lineage-os-a10-a105f-t4078093
a tu gappsy
https://opengapps.org

Tylko warto na początek trochę się doedukować w tym temacie, poczytać, posprawdzać (ważne, żebyś upewnił się jaki masz dokładnie model, przy galaxy tam były różne wersje jedna z procesorem exynos, inna ze snapdragonem itd. no i sprawdź czy nie trzeba w tym modelu bootloadera odblokować na początek. Ja zabawę z androidem skończyłem na Xperii Z2, więc jakieś 5-6 lat temu, mogło się od tego czasu coś zmienić :sweat_smile: no i pamiętaj o gwarancji, w przypadku urządzenia służbowego bym raczej nie ryzykował. Pierwsze moje próby jeszcze z LG L7 skończyły się ucegleniem telefonu, na szczęście wujek pracował w LG, więc udało się to naprawićXD.

Alternatywnie można usunąć zbędne aplikacje za pomocą adb. Jest tu w pełni odwracalne, wystarczy wgrac oryginalny system

ewentualnie może pozbycie się brandu wystarczy.

Powiem tak póki co brzmi to bardziej skomplikowanie niż bym chciał. Gdyby tylko Play przestał zapowiadać eSIM, a go wprowadził miałbym problem z głowy.

Niestety wprowadzenie esim nie jest tak proste, szybciej będzie 5G xD

Orange się udało. Nie widzę tu kolosalnej różnicy potencjału.

Niby tak a jednak od dłuższego czasu są jedyni. No i problem jest rozwiązywany fizycznie, tzn wiele telefonów obsługuje 2 karty sim. Kiedys tylko tanie chińczyki, a teraz wszystkie firmy i to na wszystkich półkach.