Curve Black Legacy czy Curve Blue

Siemka,

posiadam Curve Black (Legacy), która była polecana przez Wąsaczy jednak jak patrzę na modele subskrypcji to ma ona najmniej benefitów.

Zamieniać na Curve Blue czy czekać na rebranding?

Pozdrawiam

1 polubienie

Wzywam @p_m mistrza Curve :sweat_smile:

1 polubienie

Jeśli nie interesuje cię wydawanie pieniędzy na nowe Curve Black/Metal, to lepiej zostać na Legacy, bo to to samo co Blue + wyższe limity transakcji w obcej walucie.

1 polubienie

To jak kolega jest mistrzem Curve to mam pytanko. Zanim jeszcze Curve mnie oszukało i zmieniło model miałem Blacka (który dopiero później został Legacy) i mam na tej karcie 4,44 funta. Masz pan jakiś sposób żeby wyprowadzić te środki z karty? Jakby było ApplePay to bym sobie po prostu doładował Revoluta nimi a tak… no jest ciężko :smiley: A jak zapłacę w jakimś sklepie to potem mi końcówka zostanie i w ogóle nic z nią nie zrobię.

Edit. Jednak bym tak nie zrobił bo okazuje się że Revolut można doładować minimalną kwotą 10 funtów.
Edit2. Nie ważne, przecież mogę doładować w złotówkach, oberwę przez przewalutowanie ale nie bardziej niż doładowując z funtach i kupując później złotówki. Nie było tematu :slight_smile:

2 polubienia

Straciłeś dostęp do jakiejś funkcji?

BTW, ten limit da się ominąć generując link do płatności i samemu sobie go opłacając.

Do funkcji cashbacku za tankowanko na BP :onion:

2 polubienia

Ano rzeczywiście, zwalili z tym nieźle, chociaż za jednorazową opłatę to cashback na zawsze był nie do utrzymania, więc się im szczególnie nie dziwię :v

Ja z samego tankowania byłem sobie w stanie w 6 tygodni odłożyć na HBO Go także wyszło słabo. A że staram się być Finansowym Ninją to szukam tego typu okazji :wink:

#ZłotaŁopata A powiedz mi, mistrzu, bo wrócił temat Curve’a. Nie jeżdżę za granicę a jak płacę za coś walutą to raczej Revolutem. Zastanawiam się jak założyciel tematu nad zmianą na Legacy Blue. Tylko w jednym miejscu czytam że te ich punkty czyli dawny cashback dostaje się przez 90 dni, w innym że 90 dni jest na ich wydanie, co sugerowałoby że dostaje się je przez cały czas. Kojarzysz może jak to w rzeczywistości wygląda?

Nie ma czegoś takiego jak Legacy Blue. Jest Legacy Black. Tak czy siak nie masz stałego cashbacku, jeśli nie płacisz za subskrypcję. Cashback tymczasowy jest przez 90 dni od założenia konta dla każdego rodzaju konta. Oprócz tego na święta zrobili taką promocję, że niektórzy stali użytkownicy dostali kolejne 90 dni cashbacku i przy okazji mogli zmienić dostawców. Z tych 90 dni świątecznych jeszcze się trochę zostało, więc w apce sprawdź czy ci się to należy albo w mailu od nich albo przesuwając na kartę Curve Cash w apce (jeśli nic ci nie wyskoczy to się nie załapałeś).

No właśnie pierwszego dnia tej promocji skorzystałem z opcji i już parę groszy mi wpadło. Z Legacy Blue to “literówka”, jestem dopiero w połowie kawy :smiley: Ok, czyli wiele to wyjaśnia. W takim razie dam sobie siana bo przy moich wydatkach u dostępnych sprzedawców nawet te 10 euro za subskrypcję mi się nie zwróci żeby wyjść na zero. Wielkie dzięki za podpowiedź :slight_smile:

1 polubienie

No po prostu jak masz jakis wiekszy wydatek u jednego z tych retailerow co wybrales to warto zrobic go teraz i w sumie to tyle

A czy przy przechodzeniu z Legacy Black na Black można sobie zmienić retailerów?

Nie wiem czy domyslnie daja taka opcje ale jak przed upgrade’em napiszesz im do supportu ze chcesz zmienic i od razu wykupic plan to powinno sie dac

Czyli już wiem co robić jak będę kiedyś sobie urządzał mieszkanie z mediamarktrem nie dla idiotów :smiley: Wielkie dzięki!

Nooo, media markt i ikea to pro tip dla tej karty xD

Jest ktoś w stanie zrobić szczegółowe porównanie tych planów?

To jest chyba dość dokładne info bezpośrednio od Curve
https://www.curve.app/en-gb/terms-black-legacy

Niestety to jest porównanie darmowego starego black vs płatnego nowego black.
Ja potrzebuje różnicy między darmowym starym black a darmowym nowym blue. :slight_smile:

W aplikacji jest takie porównanie:

Ja bym się nie zastanawiał, bo jak masz dostęp do Black Legacy i nie interesuje cię płatny Black to nic bym nie zmieniał. Na Legacy Black masz wszystkie funkcje i limity Black bez refund i ubezpieczenia. Mniej więcej taka jest różnica. Więc po prostu Legacy Black jest lepsze/ ma większe limity niż Blue.

1 polubienie