Coronavirus na świecie

Pozdrawiam serdecznie :wave:t2::wave:t2:
-Zupełnie nieodpowiedzialny.

2 polubienia

Ja mam dwójkę dzieci i duże pudło kaszy pęczak, której w domu nikt nie lubi. Bo przypadkiem kupiłem drugi worek, a okazało się, że już jeden nieotwarty miałem w domu.

2 polubienia

6% we Włoszech, grubo

1 polubienie

nic nie robie, znaczy sie nic nie zmieniłem w swoim życiu. ręce jakos zawsze myłem często (chyba ze jestem na LARP’ie postapo :slight_smile: ). kobieta jakies tam zapasy makaronu ma, ale to raczej szuflada z różnymi makaronami. teraz to nawet w lodowce i zamrażalniku echo jest bo wszystko wykończyliśmy przed wyjazdem na kolo polarne. wczoraj powrót i jem odżywki proteinowe bo nic wiecej nie mam:)

+1 :smiley:

5 polubień

też się doczepię do tego grona :slight_smile:

a co do wirusa, szkoły chyba mają szansę być zamknięte niedługo, większej ostrożności nie wprowadzam w życie, w pracy padła jakaś propozycja home office, ale temat ucichł, martwię się jedynie o swój lot za miesiąc czy nie będzie jakiegoś cyrku.

2 polubienia

A gdzie masz lecieć?

Ja planowałem urlop w Bolonii i okolicach w kwietniu, ale odwołałem już booking i czekam co na to Rajan powie. Najwyżej stracę kasę z biletów, ale w obecnej sytuacji za granicę latać nie zamierzam na razie.

tylko albo aż do Polski, ale corona też tam już jest a w skali miesiąca wiele może się zmienić jak pokazują przykłady np. z Włoch, do tego ryan już coś grzebie przy moim locie bo zmienili dwa razy godzinę lotu, więc kto wie :man_shrugging:

Tak naprawdę to rządy powinny się cieszyć z tej epidemii - patrząc w jakiej grupie wiekowej jest największa umieralność rozwiąże to problem niewydolnych systemów emerytalnych a z drugiej strony ponieważ duza umieralność jest też wśród organizmów osłabionych to problem migracji też zostanie rozwiązany, wystarczy tylko poczekać.

1 polubienie

Nasz rząd wręcz przeciwnie - w końcu to połowa ich elektoratu :slight_smile:

2 polubienia

oni sami tez sa raczej w tej bardziej zagrozonej grupie wiekowej

3 polubienia

Rzecznik prasowy dowódcy generalnego RSZ ppłk Marek Pawlak powiedział PAP, że gen. Jarosław Mika zaraził się koronawirusem podczas udziału w konferencji w Wiesbaden - brali w niej udział dowódcy sił lądowych z krajów członkowskich NATO w Europie. Poinformował, że dowódca obecnie jest pod opieką lekarzy wojskowych w szpitalu w Warszawie a jego stan i samopoczucie jest “bardzo dobre”.

źródło: Koronawirus w Polsce. Nowe potwierdzone przypadki [RELACJA NA ŻYWO] - Wiadomości

Ciekawa sytuacja w sumie, że wirus dotyka już nie tylko “zwykłego Kowalskiego”.

A ja lubię kaszę pęczak, szukalem wczoraj w Biedrze i Lidlu i nie było :confused: musiałem zjeść :pizza::pizza:zamiast pęczotto :smiley:
A tak serio to nic nie zrobimy, rozsądek, chilli w domu i zakupy za babcię, żeby nie chodziła po sklepie muszą wystarczyć.
Dla mnie jeden plus, zakaz odwiedzin w szpitalu zwiększył komfort pracy bo pacjenci są odwiedzani przez max jedną osobię, a nie 15.

2 polubienia

Ja dzisiaj robiłem większe zakupy w Carrefourze i wszystkiego było pod dostatkiem, a brałem też makarony i kasze. Na wszelki wypadek dołożyłem wszystkiego po dwie paczki/puszki :wink:.

1 polubienie

Jeśli chodzi o zapasy to polecam dooooobry odcinek Nerdów (pewnie i tak większość słuchała):

Oczywiście DON’T PANIC!

2 polubienia

Mądrego zawsze warto posłuchać.

6 polubień

To jest piękne!

2 polubienia

Ja wczoraj widziałem w punkcie obsługi klienta Carrefoura babkę w gumowych rękawiczkach robiącą podobnie :joy:. Na odruchy nie ma rady.

1 polubienie

WHO oglosilo pandemie

https://www.bbc.co.uk/news/world-51839944?at_custom3=%40BBCBreaking&at_medium=custom7&at_custom1=%5Bpost+type%5D&at_campaign=64&at_custom2=twitter&at_custom4=5CA781E2-63B6-11EA-AE52-AE10FDA12A29

3 polubienia

Co się w sumie robi w sytuacji, w której zamkną kraj, a ja chcę wrócić do niego? W sensie czy jako obywatela PL mogą mnie nie wpuścić? Pytam czysto teoretycznie.