Co wybrać Thinkpad T470s czy MBP 2014

Z macbooków korzystam prywatnie (air 13 z 2011, obecnie MBP 16”), z lenovo w firmie (t430, obecnie x290). Kilka słów o niezbyt oczywistych rzeczach

  • obudowa w lenovo ma tendencje do wycierania się na krawędziach (zwłaszcza ta w t430- była bardziej gumowana). Po jakimś czasie codziennego wkładania i wyciągania lapka z plecaka wyglądało to paskudnie
  • obudowa macbookow za to zebrała mi kilka rys (też wyglądają paskudnie, ale są od spodu Więc aż tak bardzo nie boli)
    -ekran: kolory i rozdzielczość dużo lepsze w macbookach (zwłaszcza od czasu wprowadzenia retiny) i jak dla mnie dużo fajniejsza proporcja (16:10, mało kto Taką oferuje). T430 mial paskudny ekran (jakies 1300 i slabe kolory), x290 fullhd (i na 12 calach to całkiem spoko wygląda), zaletą w lenovo (do pracy) jest matowa matryca.
    -porty- wygrywa x290, 2 usbc (w tym thunderbolt) 2 usb 3 i hdmi. Ale w starszym byl mini display port zamiast hdmi (Co mi nawet pasowało, bo ten sam port byl w starym airze)

Ja tylko zaznaczę, że T430 można było mieć w wersji 1600x900 :slight_smile: Bo tam były dwie wersje różniące się ekranem.
T430 ma te zalety, że ma dwie baterie - jedną wbudowaną i drugą którą można odłączyć. Na obu teoretycznie powinien dać radę 11h, ale do tego można było dokupić powiększoną baterię (która przy okazji poprawiała chłodzenie) i wtedy można było w trakcie pracy podmieniać zewnętrzną baterię na drugą jak padła, co dawało kosmiczny czas pracy na bateriach :smiley:
Minusem jest to że to jednak ultrabook - zbyt cienki żeby się zmieścił napęd optyczny, który we wcześniejszych modelach modelach można było zastąpić ultrabay z dodatkowym dyskiem.