Co masz w swoim RSS

Cześć!
Jakie serwisy, blogi, kanały, inne rzeczy subskrybujcie za pomocą RSS? Podzielcie się swoją listą subskrypcji.

Powracam do śledzenia różnych rzeczy za pomocą RSS (self hosted :wink:) i szukam co mógłbym dodać do swojej listy.

2 polubienia

Robiłem grube czystki ostatnio i zostawiłem tylko kilka.

  • Wolnym być: blog o niezależności finansowej - bo lubię poczytać o oszczędzaniu od czasu do czasu
  • Piknik na skraju głupoty - bo jestem wstrętnym lewakiem
  • White plate - właściwie nie wiem dlaczego
  • The long read | The Guardian - bo spoko teksty od czasu do czasu
  • Janina Daily - dla tygodniowej dawki pluszowości
  • Durmonski.com - też nie pamiętam dlaczego ale jest
  • Mr. Vintage - bo lubię
  • DailyWeb.pl - dla małej dawki nowinek technologicznych po polsku
  • Zwierz popkulturalny - dla dawki kultury :smiley:

Dorzuciłbym @donald_PL ale wciąż nie ma RSS

3 polubienia

Finanse:

  • cashless.pl
  • marciniwuc.com
  • jakoszczedzacpieniadze.pl
  • livesmarter.pl - przegląd promocji bankowych
  • subiektywnieofinansach.pl

IT:

E-Book:

2 polubienia

Ciekawostka - najlepsza appka do czytania RSS jest teraz za free na iOS i Mac.

https://reederapp.com/

4 polubienia

Ostatni raz tak było jak wychodziła wersja 4, wtedy 3 stała się darmowa. Ale póki co nie widać wersji 5, więc ciekawe czy znów to samo będzie czy jakiś inny powód.

Nie mam pojęcia, ale warto brać. Może przejdzie na subskrypcje? Who knows.

Dzięki :slightly_smiling_face: znowu przycebuliłem :joy: jak był reeder 3 za darmo to go też pobrałem. Jednej opcji mi brakuje w tej aplikacji, ze nie można synchronizować jej przez iCloud :frowning:

Czy ktoś używa z tych funkcji w Readerze? I mógłby mi wytłumaczyć jak ich używać?

1 polubienie

Ja używam fresh RSS jako patron :heart_eyes:

2 polubienia

Pobierasz określony soft na swój vps/komputer działający 24h, instalujesz go (jeśli chcesz żebyś mógł pobierać dane poza siecią lokalną musisz zdobyć publiczne IP do domowej sieci i wystawić swój komputer do świata) i w sumie tyle. Masz serwer RSS który jest na twoim serwerze, na twoim dysku i to ty nim zarządzasz. Jak to działa? Mam miniflux i działa baaardzo szybko, a do tego nikt nie analizuje moich subskrypcji, a ja za nic nie muszę płacić z funkcji premium :slight_smile:

1 polubienie

Hmm… Siedzę od ładnych kilkudziesięciu minut i próbuję ogarnąć gdzie zrobiłem błąd.
Nie działa mi zapisywanie artykułów w Instapaper przez Reedera na Maca. Jestem zalogowany, lista artykułów pobiera się poprawnie. Kliknięcie guzika nic nie daje, stworzony skrót również.
Ktoś miał podobnie?

Tez go czytam !!! Ostatnio nawet nadrabiała jego pierwsze teksty. Myślałem ze jest mniej popularny

1 polubienie

Ja zacząłem subskrybować przez RSS YouTube, czy da się tak zrobić ze filmik mogę odtworzyć w reederze 4, zamiast otwierania strony i oglądania na niej?

To będzie trochę reklama, ale Feedbin daje taką możliwość. Schludnie i bez reklam. :slightly_smiling_face:

1 polubienie

On jest darmowy?

1 polubienie

Niestety, tu jest ta niedogodność, usługa nie jest darmowa.

Ale jest płatna raz czy co miesiąc?

Ostatnio bawię się w kopacza, czekam na złotą łopatę xD

a w temacie:

Przez kill the newsletter

  1. Dense Discovery - tygodniowa dawka kultury i czasem ciekawego softu. czytane raczej po łebkach
  2. Informatyk zakładowy - więcej niżej
  3. Matt d’Avella - głównie minimalizm, ale ostatnio trochę spamował kursem jak robić filmy na YT
  4. Nathaniel Drew - podobnie jak wyżej, ale już essentialism
  5. Tales from the dork web - rzeczy o decentralizacji, takie pierdoły trochę, gość już dość długo nie aktualizuje
  6. YesWas - last, but not least, tego chyba przedstawiać nie muszę

Tech:

  1. N-O-D-E - trochę jak tales from the dork web. bardzo podoba mi się estetyka
  2. Fundacja panoptykon - prywatność
  3. Lobste.rs - takie bardziej indie hacker news
  4. hacker news daily - bo za dużo czasu marnuję na HN, a tu mam 10 najpopularniejszych newsów
  5. Informatyk zakładowy - raczej felietony, czasem prywatność, czasem coś bardziej technicznego (ogromny artykuł o kodach QR <3), zupełnie coś w moim stylu. Autor wchodzi w każdy temat tak bardzo balls deep, że aż szkoda słow
  6. Low tech magazine - reject electricity, return to solar power - jak zmniejszyć nasz ślad węglowy po części, opisy starych metod, któ©e nie były złe, ale przeszliśmy na “lepsze”
  7. Unknow News - raczej mało regularne wrzutki, w których często są duble z HN/Lobstersów, ale czasem rzuci perełkę, którą warto zobaczyć

Inne:

  1. A life of productivity - tipy o produktywności, w sam raz do porannej kawy
  2. Michał Śliwiński - twórca i CEO Nozbe - produktywność głównie
  3. NPR Europe - dawka wiadomości, w połączeniu z Raportem Rosiaka więcej mi nie trzeba
5 polubień

To i ja odpowiem: nic.

5 polubień

Jeśli miałbym bawić się w rss i skorzystać z kill the newsletter, to pierwszym newsletterem jaki bym dodał byłby ten od Obsessive.