Co kupić?

na nowych nie mozna

O! To proszę :slight_smile:

Mozna Windows ARM.

ale 10 (i to jest insider preview) bo MS na dziś olewa ARM w11 i jest dostępny tylko w taki sposób

Jeszcze mozna przez VMware Fusion. Osobiscie uzywam Parallels.

czyli podsumowując:

1. natywnie da rade tylko w10 (inisder preview)
  2. jako wirtualka (emulowanie) można cokolwiek nawet jak ktoś będzie kciał to i server postawi:)
1 polubienie

Zaczynam się mocno zastanawiać nad Macbookiem. Przydałby mi się nowy laptop, bo po pierwsze stary żony już powoli niedomaga (chociaż z przeglądarką i wordem daje sobie radę) a po drugie żona go często używa na studia. Ja sobie na co dzień radzę z iPadem i czasami biorę ten żony jak muszę. Mojej leciwej stacjonarki nie odpaliłem od miesięcy. Według wszystkich znaków na niebie i ziemi najbardziej podstawowy MBA M1 by mi zupełnie wystarczył, bo najbardziej zasobożerny ręcz jaką robię to raz do roku zaprojektowanie czegoś w Fusion 360 i pocięcie tego w Cura do wydrukowania. Nawet jak render zajmie dłuższy czas to przeżyję.
Ale… czasami chciałbym też na nim pograć i tu wiadomo, że Windows byłby lepszy, ale mam coraz więcej rzeczy od Apple i na gamingowego laptopa i tak musiałbym wydać pewnie podobnie jak na Maca. Nie gram w najnowsze gry, raczej jakieś strategie ekonomiczne itp jak Timberborn, Oxygen Not Included itp. Częściej i tak gram na Switchu. Widziałem, że gry da się albo natywnie odpalić albo przez Rosette i działają całkiem sprawnie, tylko mój dylemat brzmi, czy wtedy jednak nie przydałby się MB Pro, bo wentylator i większa moc.
A może jednak odpuścić Maca i kupić jakiś laptop z Windą. Stacjonarki odpada, bo chcę zachować pewną mobilność. Waga komputera nie ma znaczenia, wielkość ekranu też jest drugorzędna.

kup aira 15" z 16gb ram i 512 dyskiem i masz spokój. są duże obniżki od cen applowych chyba w mediamarkt teraz.

4 polubienia

otóż nie, bo podstawa ma 8GB, a nie chcesz 8GB, bo to mało

jako użytkownik MBA z 24GB ramu nie jestem w stanie zajechac takiej ilości w normalnym użytkowaniu, więc 16 GB brzmi jak rozsądne optimum tak cenowe, jak i praktyczne
24 wziąłem, bo była doskonała promka w X-kom, rok temu

celowałbym teraz w M2/M3 w największych możliwych parametrach pamięci w zależności od budżetu

2 polubienia

ma aira 13", m2, 16gb, ssd 512 - można na tym grać - nie w najwyższych, ale np taki BG3 chodzi z średnimi wiec luzik. jednie czego brakuje to większej matrycy.

Ważne info. Ja na moim Air M1 16 GB musiałem przesiąść się z BG3 na GeForce Now, bo nawet na niskich ustawieniach lagowało niemiłosiernie.

Dzięki za info. Prawie kupiłem BG3.

w rozdzielczość połowa tego co ma air i średnich można było grać

mam dylemat co do wifi w domu.

aktualnie mam rozsypkę, brak planowanej szafy rack, switch czy routerów, aby mieć względnie internet podpiąłem jedynie Unifi AC pro na dole do huawei którego mam od dostawcy netu, ale problem jest z zasięgiem na gorze, mam jeszcze jeden stary Unifi AP (ten kwadratowy) ale chyba ma jakiś problem bo nie mogę go dodać.

i teraz pytanie, czy jest sens inwestować w nawet najtańszy Unifi AP żeby mieć wifi na górze czy wystarczy i będzie to działać jeśli tam np wpiął bym takiego TP-LINK EAP110 Access Point, kwestia że jego lokalizacja to korytarz gdzie mam jedynie kabel ethernet więc chcę coś co ma POE

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/punkty-dostepu-access-point/punkt-dostepu-tp-link-eap110-access-point?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwzN-vBhAkEiwAYiO7oOxeGhdG01QNrNspZr5JhbIp0j473o44FwO6aWq0iAY5mtfbr1k8xxoC-CsQAvD_BwE

mam cos takiego do pozbycia sie w dobrej cenie, powinno rozwiązać problem na luzie :slight_smile:

wygląda na ładniejszy i drogi wentylator :smiley:

pytanie jaka jest cena i czy jeśli droższa niż najtańszy Unifi to czy nie lepiej mi ten tp-link który jest dużo tańszy a i tak mam “dwa systemy”

oddam za 300PLN + kp. kupiony jakoś na początku stycznia.
ja zamieniłem tego mikrotika na u7 pro które jest kapine droższe:)

Ty już się szukuj na 8 Gb/s. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

tak ale nie:) to już kompletnie nie ma sesnu. mam teraz wszystko na 2,5gb wiecej nie dam rady musiałbym sciany pruć i klaśc swiatło albo kat6 (w sumie tylko trzy kable jakieś maksymalnie 20-25 metrów kabla by wyszło ale jednak nie :slight_smile: ). jestem pjebany ale nie aż tak bardzo:)

takie wyniki mi wystarcza w zupełności:)
stacjonarka w godzinach szczytu i nie do orendza tylko do exatela (wiec idzie przez frankfurt chyba)

telefon

3 polubienia

To już się pomału zaczyna robić jak wyścig na megapiksele :smiley:
Czekam na 10G symetryk dla dwuosobowej rodziny :smiley:

3 polubienia