Co do rysowania

Witam Wąsy, mam takie pytanie:
Córa uwielbia malować. Ma pada do Wacoma (duży ale bez ekranu) teraz czas pójść dalej…
Co byście polecali z ekranem?
Czy now IpadAir 2019 z retiną i rysikiem bedzie Ok, czy jak już to tylko Pro 12 i nic poniżej.
Nie chodzi o prace zawodową ale rozwijanie hobby, a przy okazji może się przyda na studiach albo do innych rzeczy.
Wiem narazie, że Ipad Air jest na rysik 1 a Pro na 2. Jakie są miedzy nimi różnice?
Czy mają one duże znaczenie przy rysowaniu/malowaniu?
Nie siedzę w jabłuszkach, raczej Android i linuxy, a dzieciaki na windach.
To było by wejscie w nowy ekosystem.
A może coś całkiem innego?
Dzięki za wszelkie sugestie.

W zależności od tego jak zaawansowane jest to hobby to albo Air wystarczy albo nie. Ja do bardzo hobbystycznych rzeczy (zawodowo to trochę w innym kierunku) kupuję Air. Pencil 1 i 2 różnią się ładowaniem. Sama jakość rysowania to nie słyszałem żeby była inna. Pencil 2 ma taki bajer, że stukając w niego palcem można szybko narzędzie rysowania zmienić na inne ustawione. Chyba więcej różnic nie ma. Różnica w ekranach między Air i Pro 12 to głównie rozmiar. Jeśli córka nie renderuje w 3D albo nie robi jakichś innych podzespołożernych rzeczy tylko samo rysowanie to Air powinien chyba wystarczyć pod względem mocy.

Dzięki.
Myślę że będzie to dobry wybór na początek. Młoda chciała by dalej szkolić się w kreatywnym kierunku. Ma tylko taki problem, że jest strasznie nieśmiała. A wiadomo że jak się coś robi na zamówienie to 3/4 ląduje w koszu, a jak nie ma się tupetu i gadanego to i dużo więcej.To ją przeraża.
Jakieś osiągnięcia niby już ma. Jej plakaty wisiały już w całym mieście. Ale kasy z tego nie ma.
Jak na razie jest niestety niemobilna. Komputer + Tablet do rysowania + ekran to tylko w domu działa.
Ipad Pro kosztuje 2x tyle co Air, a nie wiem czy te 2 cale tyle różnicy robi. Wiem wiem że różnic jest dużo więcej ale patrząc pod kątem planowanego zastosowania to ważny jest ekran i dokładność toucha/pen’a.
aktualne piórko jest z przyciskiem i fajną funkcją “gumki” jak się drugim końcem mizia po powierzchni roboczej. Czyli raczej funkcjonalność pen’a 2 gen.
Nie wiesz może czy rysiki rozpoznają stopień nacisku i pochylenia?

O ile się nie mylę to już nawet 1gen to potrafi :slight_smile:

1 polubienie

super.
młoda jednym pociągnięciem robi linie cienko-grube o różnej intensywności koloru.