Cloudflare Warp VPN 1.1.1.1

Wszyscy szumnie pisali i mówili o wprowadzeniu przez Cloudflare usługi Warp VPN 1.1.1.1
Tymczasem w internecie aż roi się od złych opinii na temat usługi, jak i samego Cloudflare, który nierzadko nazywany jest nawet drugim Google.
Dzisiaj natknąłem się na ciekawy artykuł

Do ciekawostek dodam tylko, ze czytałem iż Cloudflare ścisłe współpracuje z organami państwowymi, które inwigilują na potęgę użytkowników. Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby w tej szumnej usłudze krył się jakiś tajemny haczyk…

2 polubienia

Mamy takie czasy, że każdy leader w swojej dziedzinie będzie obrywał “shit-em” z nadzieją, że coś się przyklei.

Wrapa nie używam, nie widzę sensu za bardzo, ale 1.1.1.1 jest moim go to jeśli chodzi o 2/3-ci DNS dla różnych moich projektów.

Po za tym jak ktoś ma WWW to CF moim zdaniem jest must have.

CF miał kilka wpadek z “testowaniem w Piątek po południu na produkcji”, ale potrafią sprawnie bić się w pierś.

Tak na marginesie. Dla kogoś kto używa produktów firm, które mają siedzibę w USA i ma nadzieje, że żadne 3-litery nie mają wglądu w jego dane w jakimś zakresie, zalecam zmienić pigułki :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Odgrzebuje temat żeby powiedzieć, ze wywaliłem appke Warp z telefonu (iphoneX) bo zżerała mi 30-40% baterii dziennie co przy dwuletnim telefonie jest niedopuszczalne. Teraz jestem całkowicie na NextDNS i jest spoko.

pytanie odnośnie NextDNS. Zainstalowałeś aplikacje, zalogowałeś się na swoim koncie i tyle? Czy ustawiałeś jeszcze ręcznie DNS? w Warp trzeba było wpisać sobie jedynki ręcznie. Usunąłem je i mam ustawione na auto. Ale w sumie chyba powinienem wpisać sobie dnsy z Next DNS. Czy jak jest auto to on sam je pobierze?

dokładnie to samo mi się zaczęło dziać w ostatnim czasie, 1.1.1.1 zżerał mi baterię w 11 Pro tak szybko, że telefon nie trzymał całego dnia, a kiedyś kończyłem taki sam dzień z 50-60% baterii… :confused:

ale przez ostatnie miesiące działało wszystko dobrze, dosłownie na dniach się coś zepsuło… :man_shrugging:

Włączam i działa nic nie ustawiam. Chyba, że chcesz cały dom pod nextdns to wtedy w routerze wpisujesz.

tak to wiem ale mi chodziło w telefonie. Na routerze mam poustawiane.

jak używasz sieci komórkowej to nic nie musisz ustawiac. Jeszcze mam w telefonie że po połączeniu z siecią domowe nextdns się wyłącza żeby nie dublować.