Cloud, .NET, Java - Belfast & ROI

Niby Belfast ale i tak wszyscy pracują teraz remote i raczej się to prędko nie zmieni.

• Associate Software Engineer (.Net)
• Software Engineer (.Net)
• Senior Software Engineer (Java)
• Software Engineer (Java)
• Senior Automation Engineer
• Solutions Architect(do jednego z produktów)

Zazwyczaj okolice od 25k do ∞k, wszystko standardowo zależy od doświadczenia.

Szczegóły na prv. :wink:

2 polubienia

Ja tak bardziej z ciekawości, niż z chęci aplikacji, bo nie miałem do czynienia z zarobkami za granicą:
to 25k rozumiem że rocznie? Da się za to godnie żyć na wyspach?

Co znaczy godnie? Chcesz mieć w garażu porshe, dom z 5 sypialniami i złote klamki? Dla każdego godnie to co innego, jeden będzie wynajmować mieszkanie i jeździł używanym kilku letnim autem i tez będzie godnie żył a dla drugiego to „nie warte siedzenia na wyspach”

Otóż mnie kiedyś ktoś wytłumaczył termin “godnie żyć”:

“Godnie żyć to mieć tyle pieniędzy żeby na niedzielne obiady u rodziców jeździć z ochoty a nie z przymusu”

13 polubień

Przekładając to na polskie realia, czy 25k GBP rocznie to taki odpowiednik #programista15k w Polsce?

Jakie to prawdziwe :sunglasses:

Te 25k to bardziej dla Associate (aka świeżynka). ~1720£ na rękę miesięcznie. W Londynie będziesz przymierał głodem, a w Belfaście będziesz żył normalnym życiem w normalnym mieszkaniu.

W Lodynie pokój za 650£ to standard, w Belfaście za podobne pieniądze 4 bed z garażem w dobrym standardzie to nic niezwykłego.

Minimalna w UK to jakieś 18k(w Londynie trochę więcej) i już za takie pieniądze można normalnie funkcjonować.

Gdzie w Polsce Associate dostanie 15k PLN-ów? :wink:

1do1 za bardzo się nie da przełożyć, ale jak ktoś celuje w takich widełkach to mid i wyżej. Zależy w sumie od firmy i konkretnego stanowiska, bo w jednej senior dostanie max 35k-40k, a w innej tyle to na start się dostaje.

50k rocznie w Belfaście dla seniorów to spokojnie, a przy takiej kwocie możesz sobie postawić w garażu nawet i Porsche.

2 polubienia

O, dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło. Bardzo dziękuje :slight_smile:

… a w Londynie możesz mieszkać w centrum miasta xD

2 polubienia

Powiem szczerze, ze jestem w szoku, ze taka malutka pensja na start. Nie to słyszałem w opowieściach o rajskim życiu zaraz po studiach.

4 polubienia

Rajskie życie po studiach to jest w bay area, gdzie new grad dostanie okolice $100k, w UK jest dość średnio raczej, dla przykładu https://twitter.com/dan_abramov/status/1228454264915271683?s=20
Gość jest bardzo mądry, bardzo znany, a w facebooku w Londynie ma $130k

1 polubienie

Programiści mają golden age od co najmniej 2 dekad i to nie jest tajemnicą. Tak samo jak fakt że Bay Area jest oderwana od rzeczywistości i sami amerykanie o tym mówią.

Nie zrozum mnie źle ja chcę żeby oni tam miliony zarabiali bo dzięki temu ten świat się jakoś kręci, bo jak tam dupnie to wszędzie indziej będzie tylko gorzej.

Ja jednak wolę 50k w UK niż 100k czy nawet 150k w Bay Aarea. Bez zagłębienia się w szczegóły nie chodzi tylko o same zarobki.

Rozumiem. Gdyby mi nie chodziło o same zarobki i góry skaliste, to tez wolałbym mieszkać gdzie indziej. Mimo, że moje miasto i stan kocham, to nie jestem fanem jakichś 150 milionów ludzi tu mieszkających :wink:

Architect
Automation Engineer (.NET)
Automation Engineer (Java)
Director, Quality Assurance
Mobile Devloper (ios and Android)
Senior Quality Engineer
Senior Software Engineer
Senior Software Engineer (.Net)
Senior Software Engineer (Java)
Software Engineer .Net
Software Engineering Manager

Niby wszystko przypisane do biura w Belfaście ale bardzo łatwo o remote, nie tylko ze względu na obecną sytuację.

Prasówka :smiley:

1.	Principal Software Engineer (Java)
2.	Software Developer (.NET) 
3.	Software Developer (Java) 
4.	.Net Automation Engineer 
5.	Java Architect 
6.	Java Automation Engineer
2 polubienia

Open roles in Belfast and ROI;

DPA - Cloud Development

  • Senior Software Engineer
  • Software Engineer
  • Associate Engineer

EFM:

  • Senior Developer
  • Software Developer

Common Cloud:

  • Senior Developers (Java)
  • Software Developer
  • Cloud Architect

XM

  • Product Owners
  • Software Developers (Java)
  • Automation Engineers
  • Java Architect
1 polubienie

Here is a list of open roles in Belfast & Ireland;

  1. Senior Java Engineers
  2. Software Developer (.NET)
  3. Front End Developer
  4. Software Developer (Java)
  5. .Net Automation Engineer
  6. DataOps Engineer

Here are a list of our open roles in Northern Ireland and ROI;

  • .Net Software Developer

  • Senior Java Developers (Belfast or Remote Ireland)

  • Software Developer Intermediate

  • Front End Devs (Belfast or Remote Ireland)

  • DevOps Engineer (Belfast or Remote Ireland)

  • Automation Engineers

  • UI/UX Designer

  • Product Architect (Belfast or Remote Ireland)

  • Data Hub Cloud Architect (Belfast or Remote Ireland)

  • Adaptors Integration Architect (Belfast or Remote Ireland)

  • Graduate DataOps Engineer

  • Project Manager