Ciekawostki technologiczne

Nie widziałem podobnego tematu gdzie można wrzucić swoje znalezisko technologiczne (od drobnych po większe), zamiast tworzyć topic dla każdej pierdoły, no to zakładam ten.

Na początek ode mnie Xiaomi Mi MIX Alpha w cenie ~$2800.

Specyfikacja, która jest już mniej ciekawa niż sama budowa: Snapdragon 855+, 512 GB pamięci, 12GB RAM, beteria 4050 mAh, 40W Turbo Charging, 5G.

A wy jak tam, nadal w jaskini z telefonami z notchem? :stuck_out_tongue_winking_eye:

2lajki

Zupełnie mnie to nie przekonuje.

No koncept ok. Nie znaczy, że to używalne będzie. Nie znaczy również, że inne firmy nie mają swoich w laboratoriach.

Może i mają w swoich laboratoriach, ale to Chińczycy jako pierwsi pokazali go oficjalnie na konferencji, podali cenę i dali też niektórym się nim pobawić.

Bardzo mi się podobają komentarze pod każdą taką nowinką

• to się nie ma prawa przyjąć
  • co za marnotrawstwo baterii
  • jak tego używać jak telefonu, bez sensu

Pamiętam te same komentarze dotyczące pierwszego iP; głównie: telefon bez fizycznej klawiatury nie ma sensu :smiley: :smiley: :smiley:

1lajk

Ja był przytulił taki bajerek bardzo chętnie.

2 ekrany = bez pokrowca. Pięknie się to będzie rysowało i wyślizgiwało z ręki. Ja uwielbiam XR w dotyku bez pokrowca ale traci wiele na użyteczności bo jest śliski, nie jest w stanie stać w poziomie oparty o coś tam jak oglądam YT.

Noooo Nareszcie coś nowego a nie 10% lepsza bateria i trochę większy ekran… (patrzę na ciebie iPhone11).

Fajny koncept. No nie do końca już koncept w sumie.
Nie dla mnie jednak. Moim ulubionym ulubionym telefonem była Moto X Force. Nie dbam o telefony, upuszczam je, niszczę i poniewieram.
Ten Krzynomi byłby ze mną jakieś półtorej godziny a potem byłbym 2800usd w plecy. Nie lubię być 2800usd w plecy.

2lajki

Koncept spoko. Jeśli tylko opracują ekran, który przetrwa noszenie w kieszeni, szuranie po blacie biurka i bateria wytrzyma 24h przy zachowaniu wymienionych parametrów to jestem za.

Właśnie trafiłem na to: Philips Hue Sync Box.

W skrócie, jeżeli wiecie jak działa Philips Ambilight, to to robi to samo ale z każdym źródłem światła od Philips Hue

2lajki

Myśle, ze to jest ciekawe. SMS od Voxi. Jest awaria, wiec nie ma limitu transferu.

2lajki

Po wielu latach z o2 chyba właśnie przeniosę numer na voxi, pytanie tylko jak często robią promocje z 6GB na 8 w najniższym pakiecie.

Niezbyt. Jeśli nie potrzebujesz dużo GB, to weź sobie pakiet za £15. Rozważaliśmy to dla Magdy, ale jeśli mam być szczery - różnica między £15 a £20 jest znikoma, a to 3x więcej internetu, więc jesteśmy na pakiecie £20. (Pamiętasz, że możesz dostać dyszkę do Amazonu jak zrobisz zamówienie przez ten link: https://referme.to/e7A8v3o ?)

spoko, dla mnie przeskok z 2GB na 6 to i tak sporo :wink: niestety 2GB często kończy mi się w najmniej dogodnym momencie, nie potrzebuję 15GB a chcę pozostać przy obecnych kosztach miesięcznych.

Kiedy żart…

… staje się rzeczywistością :face_with_raised_eyebrow:

3lajki

Ale to ciekawe jest, nie widzę do końca przyszłości no bo nie obejrzysz na tym wideo, nie zobaczysz na tym fotek, ale samo urządzenie jest bardzo ciekawe.

Jak stanieje to se z tego zrobię pilota do TV

1lajk

Ciekawe czy pójdą w hardcorowo silną wibrację czy subtelną haptykę. To urządzenie może mieć… niejedno zastosowanie…
Przepraszam…

2lajki

Ponad 10 mln Switchów w Europie. Wow, niezły wynik.

2lajki