Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

Właśnie przyszła :slight_smile: zobaczymy czy żona będzie bardziej zadowolona niż z sonicare

2 polubienia

Zgadza się. Obudowa to NZXT H1. Ciężko z jej dostępnością ale znalazłem ostatnią sztukę w niemieckim sklepie Clevo Computers (mieli jeszcze całe czarne). Ma wbudowany zasilacz 650W i AIO. Procesor Ryzen 7 3700X, pamięci Crucial Ballistix Sport 3000MHz CL15, płyta główna Gigabyte X570 I Pro WiFi, grafika Sapphire RX5700 XT Pulse i dysk NVMe A-Data SX8200Pro 1TB x2. Zmienilem też kartę WiFi na płycie na taką, która jest natywnie wspierana przez MacOS. Kupiłem używkę na Allegro.

Nie kręcę na razie. Kupiłem wszystko trochę na wyrost, tak, żeby wentylator i pompa chodziła maksymalnie cicho. Na razie jest w porządku. Nie włączałem benchmarków. Grałem trochę w Cities Skylines w 4K i daje radę. Było chicho ale słychać wentylatory i pompę. Jest to raczej przyjemny szum na poziomie 35dB w odległości 30cm od obudowy (tak twierdzi Apple Watch). Najgłośniejsza jest oczywiście grafika, dlatego przy pracy biurowej jest bardzo komfortowo. iMac byłby wtedy cichszy ale za to przy obciążeniu byłoby na pewno głośniej.

1 polubienie

Popracuj nad profilami wentylatorów i pompy.

1 polubienie

Miałem czekać do poniedziałku na Mi Smart Band 5 i wymienić wysłużonego Mi Band 3 ale tak jakoś wyszło, że dzisiaj kupiłem Amazfit Bip S.

9 polubień

Dużo lepszy od banda?

Funkcje ma bardzo podobne jak Mi Band 5 ale ma większy ekran (always on). Jeszcze ciężko powiedzieć ale wydaje mi się, że mniej więcej to samo tylko w trochę innej formie jest (jedna z różnic jest na pewno wbudowany GPS).

1 polubienie

Miałem wcześniejszą wersję i tak naprawdę główne różnice to ekran (większy i always on) oraz GPS który tak naprawdę robi robotę - dzięki temu nie drenujesz baterii telefonu jak w  Watch.

1 polubienie

Też miałem i go lubiłem za jego lekkość i długość trzymania na baterii, ale poza tym to miał kiepskie oprogramowanie i GPS.

Jakos nie moge znalezc yeswas discord, ten link to jest indywidualne zaproszenie?

1 polubienie

Sorki, tamten link defaultowo wygasł po godzinie. Ten jest bez limitu czasowego - YesWas | Discord :blush:

3 polubienia

A ja zrobiłem taki, jeszcze łatwiej będzie to zapamiętać

3 polubienia

Daj daj, bo mam monitor z display portem i googlowałem, że się nie da w ta stronę i męczę się z nędznym switchem hdmi.

1 polubienie

Jak coś to dalej nie miałem czasu sprawdzić, pewno dopiero za tydzień to zrobię bo nawet już nie ma mnie w domu!

Nie ma prawa działać.

3 polubienia

Popracowałem i rzeczywiście jest lepiej. Wyłączyłem boosta na procesorze, żeby uniknąć nagłych skoków temperatury i ustawiłem pompę wraz z wentylatorem na sztywno do maksymalnych wartości, które są niesłyszalne. Przy temperaturze procesora ponad 60 stopni dosyć drastycznie zwiększam prędkości, które są maksymalne przy 75 stopniach na procesorze. Przy domyślnych wartościach pompa co chwilę wchodziła na ponad 3000 obrotów co skutkowało cichym ale jednak irytującym wyciem. Przy prędkościach do 2400 obrotów na minutę jest niesłyszalna. Przy pracy biurowej temperatury procesora wahają się pomiędzy 45 a 55 stopni. Przy grze w Cities Skylines jest do 20 stopni więcej i pompa czasami wchodzi na wyższe obroty. Grafiki nadal nie słychać, pomimo, że temperatury oscylują wokół 70 stopni. Jestem zadowolony.

1 polubienie

Obraz

Wczoraj przyszły. :blush: Będą testowane.

4 polubienia

Daj znać, jak się sprawdzają. Właśnie szukam jakiś słuchawek bluetooth do bieganie, które nie będą mnie kosztowały około miliona złotych.

1 polubienie

Mpow m9, jedyne £25, używane do biegania, dlaczego akurat te? Cena i szybkość dostawy.

Ja mam redmi airdots (bez S na pudełku) i do biegania sprawdzają się idealnie :smiley:
No i cena - 80zł z wysyłką… #xiaomilepsze :smiley: