Chwalimy się:📲 Świeże zdobycze elektroniczne

Używam z rok czasu - będziesz zadowolony!

2 polubienia

do mnie dziś przyjechało to co widać :slight_smile: zmiana z Galaxy s9 właśnie na exynosie a zdecydowałem się na P30 pro z kilku powodów (w tej kolejności)
Rewelacyjna bateria, dobra cena w porównaniu z premierą a do tego promocja wielkanocna: gratis freebuds 3 i Band 4 pro :slight_smile:

1 polubienie

A jak to teraz jest z usługami Google i Androidem w ogóle? Bo jak sprawa przycichła to trochę przestałem śledzić, mimo że użytkuję Mate 20 Pro (ale ja się łapałem jako stary klient, któremu mieli nie odcinać wsparcia).

ano tak, o najważniejszym zapomniałem hehe Jak narazie to P30 pro jest ostatnim Huawei który ma wsparcie Google itd (jeśli chodzi o “flagowce” ) jakby tego nie było byłby dla mnie bezużyteczny (GPay i bankowość)

3 polubienia

GPay to podstawa, ostatnio wrzucilem wszystkie karty lojalnosciowe do GPay. Wczesniej mialem w innej apce, ktora niestety zostala zarzucona, ale miala np zdjecia kart. GPay ma warstwe gaficzna nędzną, ale przynajmniej synchronizuje sie bezbolesnie miedzy urzadzeniami.

właśnie dotarł SE :slight_smile:

image

18 polubień

zrobilem kiedys to samo z kartami lojalnosciowymi, przenioslem z innej appki ale nie wiedziec czemu gdy Gpay skanowal np kod kreskowy karty to numer konta byl calkowicie inny od tego na karcie, musialem wpisywac recznie. Z galaxy s9 jesli chodzi o platnosci GPay to bylem super zadowolony, zobaczymy jak to bedzie z Huawei. Powrcam do Huaweia po latach, mialem kiedys Huawei Ascend P6 (jakos tak) czasy kiedy malo kto wiedzial co to jest ten Huawei :slight_smile:

1 polubienie

okazało się że członek rodziny (tzw żona) lubi niektóre rzeczy od Apple. Co ten virus robi z ludźmi!!!
20200424_193715

2 polubienia

Niektórzy mówią że żona to nie rodzina :grin:

2 polubienia

dokladnie, obca osoba w sumie :slight_smile:

Z dziećmi to człowieka geny łączą, wspólną krew itp ale żona? :sweat_smile:

4 polubienia

Tylko seks :wink:

1 polubienie

Czy możesz pochwalić się krótko, jak wyglądał proces wymiany? Załatwiałeś to bezpośrednio z LG, czy przez sprzedawcę? Sam zdecydowałem się w zeszłym miesiącu na C9, a że to mój pierwszy OLED to właśnie trwałości się trochę boję.

Z filmów na testy HDR polecam Alita: Battle Angel i Blade Runner:2049- oba wbiły mnie w fotel po uruchomieniu na C9

2 polubienia

Na oficjalnej stronie LG gdzie zarejestrowałem wcześniej telewizor zrobiłem dla niego zgłoszenie naprawy, a kolejnego dnia pan z LG do mnie zadzwonił i powiedział, że przekazuje sprawę do autoryzowanego serwisu LG, który jest u mnie. Następnie oni chcieli ode mnie zdjęcia usterki, zdjęcie dowodu zakupu i podbitej karty gwarancyjnej (tego ostatniego nie miałem, bo tv kupiony przez internet więc pojechałem do sklepu po pieczątkę). Tutaj długo czekałem na info, po około 3 tygodniach dostałem sms, że czas naprawy ulegnie nieznacznemu przedłużeniu. Dalej długo nikt się nie odzywał, ale mi się nie śpieszyłem, bo poza tym vertical banding to normalnie wszystko działało i wyglądało. W końcu do nich napisałem maila czy już wiedzą kiedy będą w stanie określić wizytę technika. Na następny dzień telefon pani z serwisu z przeprosinami, że niby dzwoniła do mnie w okolicach kiedy dostałem sms’a i chciała wtedy poinformować, że nie mają jak naprawić mi sprzętu przez brak części (matrycy) i zamiast tego mieli przygotowany dla mnie nowy B8, ale że nie mieli ze mną kontaktu to ktoś inny go sobie wziął, a B8 przestali produkować, więc teraz mając zgodę z centrali oferuje mi nowy C9, czyli rocznikowo nowszy model i wyższa seria. Oczywiście się zgodziłem, mieli mi go dostarczyć w przeciągu 2 tygodni, tylko miało to miejsce chwilę przed koronawirusem (9 marca) i zamianę przenieśli na czas aż ustabilizuje się sytuacja epidemiologiczna. Cała ta moja akcja zaczęła się 6 stycznia, a zakończyła 22 kwietnia. Chciałem sprawdzić jak mnie ogarną bez ponaglania ich, poza moim mailem 5 marca. Rezultat końcowy w postaci lepszego telewizora bardzo dobry, tylko czas okropnie długi. Serwisant który dostarczył mi sprzęt mówił też, że bardzo długo trwa robota papierkowa w centralnym biurze LG i wydawanie zgody. Aha no i sprzęt dostałem prosto z taśmy produkcyjnej, a ten który mi sprzedali w Media Expert wydaje mi się, że był to jakieś zwrot, który przepakowali - miał już 4 miesiące od daty produkcji, a karton nie był w idealnym stanie.

Co do filmów w HDR to ja przede wszystkim polecam Spider-Man: Into the Spider-Verse. Do tej pory nie widziałem niczego co by robiło większy efekt, opad szczęki gwarantowany.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!
A Spideya na pewno sprawdzę, bo oglądałem jeszcze na swoim 6-letnim LEDzie, chętnie porównam

Koniecznie po zmroku, wtedy też jakiś film HLG na YouTube. Np. to mój faworyt, kontrast między idealną czernią, a neonami nocnego Tokio robią wrażenie.

1 polubienie

Postanowiłem zostać najlepiej poinformowaną osobą we wiosce, kupiłem tani radiotelefon, zablokowałem nadawanie i jak wyją syreny słucham straży pożarnej.

21 polubień


Idealnie działa z iPadem, działa też z MBA ale tam nie mam gier bo to służbowe padło z dyskiem 128gb ::smiley:
Przy okazji polecam @lexwon - interesy z tym panem to przyjemność, a ilość folii bąbelkowej pozwalała kurierowi na bezpieczne rzucanie przesyłką po całym paczkomacie :smiley:

8 polubień

i co daje radę takie podstawowe radyjko? Jaki to ma ~ zasięg?

Zależy bardzo dużo od warunków pogodowych, częstotliwość i wielu innych czynników

1 polubienie